OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Seria kradzieży aut w Ostrowie Wlkp.(aktualizacja)

W poprzedni weekend na terenie Ostrowa Wlkp. próbowano skraść Audi. Złodziej upatrzył sobie przy ulicy Matejki, zaparkowany koło bloku samochód. Jednak zabezpieczenia okazały się nie do sforsowania dla amatora cudzej własności. Dlatego też najprawdopodobniej ten sam sprawca przemieścił się na ul. Chełmońskiego skąd skradziono VW Golfa V. Była to piąta kradzież samochodu od początku 2017 r.

+

Jak stwierdził jeden ze świadków, policja szukając odcisków palców miała “zapaskudzić” całe wnętrze Audi specjalnym proszkiem. Auto przez kilka dni stało w warsztacie gdzie czekało na oględziny rzeczoznawcy od firmy ubezpieczeniowej w ramach Autocasco. Po próbie kradzieży nic nie działało. Ani stacyjka, ani elektryczny hamulec czy blokada kierownicy.

W poprzednim roku ostrowska policja również odnotowała 5 kradzieży aut, a to oznacza, że średnią roczną wyczerpano w pierwszych trzech miesiącach obecnego roku.

Kolejny mieszkaniec opisał próbę kradzieży Audi.

A moze by tak wspomniec tez o moim audi co mialo zniknac tej samej nocy tydzien temu w niedziele rano i to w dodatku o 6 rano , pisalem o tym fakcie pare dni temu. Na parkingu na przeciwko netto na paderweskiego za sklepem monopolowym, na wprost pod oknami pani prezydent, gdzie lampy na parkingu ulicznym wylaczaja sie co pare minut gdyz widocznie sa uszkodzone. Przeciez jest monitoring na rondzie np kolo olimpijskiej. Nikt nic nie widzial? Na 100% zlodzieje tam jechali.

27 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
leszek
odpowiada  Frecfyswhgtrcsytwtr
3 lat temu

Przecież on nigdy fury jakiejkolwiek nie miał – jedynie widzi jak rowerem codziennie jeździ i udaje, ze samochodem jedzie

Antek
odpowiada  Nieznany
3 lat temu

a skąd Jola ma o tym wiedzieć jak cały boży dzień od rana do wieczora rowerem po Ostrowie jeździ i dupe rąbie wszystkim na około

Lol0122
3 lat temu

Kradną, aby rozbierać na części … jednak Policji nie interesują “przydomowe” nielegalne warsztaty, w których nie wiadomo co się dzieje … Np. w Gorzycach Wielkich przyłapano jednego z “przedsiębiorcę” na takim procederze. Ale to jeden z wielu takich warsztatów. Czy ktoś to monitoruje? Wystarczy spojrzeć na zdjęcia satelitarne, ile aut stoi na zapleczach posesji w miejscach ukrytych od ludzkiego wzroku… ale nikt tego nie widzi, albo widzieć nie chce… najłatwiej wlepić mandat za prędkość…

Konrad
3 lat temu

Tam gdzie już są w mieście wspólnoty mieszkaniowe powinny być też kamery , w końcu ludzie w tych blokach odkładają pieniądze na remonty, więc można pozakładać z tych pieniędzy monitoring przy blokach.

Tadek
3 lat temu

Dobrze że na Chełmońskiego jest już monitoring i kamery.

Nieznany
odpowiada  JOLA
3 lat temu

A nie pomyśleliście że niektórzy swoją ciężką pracą mogli się dorobić, nazwałbym to “zapracowali” ?

Komentujący
odpowiada  darek
3 lat temu

Bo to bardzo pospolite i zwyczajne auta przez co zapotrzebowanie na części zamienne jest duże.
Podobnie jest z marką dla ludu – vw.
Złodzieje kradną na części.

koń z konia i bez konia
odpowiada  Czanga
3 lat temu

Racja

darek
3 lat temu

same audice kradną. dziwne ?

JOLA
3 lat temu

kradną na potege, zobaczcie jakimi furami jezdzą, i w galerii zakupy robią mlodzicy, z czego,,,,,?

27
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x