13. Konkurs Grantowy rozstrzygnięty

Udostępnij
Tweet

80 projektów w tym 44 na terenie naszego miasta będzie realizowanych w ramach 13. Konkursu Grantowego Stowarzyszenia „Fundusz Grantowy Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego”. Tegoroczne przedsięwzięcia i imprezy obejmować będą projekty kulturalne, edukacyjne i prozdrowotne. Rozstrzygnięcie tegorocznej edycji odbyło się w środę, 29 marca 2017 roku w Forum Synagoga w Ostrowie Wielkopolskim.

+

13. edycja funduszu okazała się mimo, przesądów szczęśliwa. Do stałych donatorów funduszu: Fundacji Orlen Dar Serca, która co roku przekazuje dla Stowarzyszenia Fundusz Grantowy Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego 150 000 zł, Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Gminy i Miasta Odolanów, Gminy Ostrów Wielkopolski dołączył kolejny partner Firma Mahle Behr.

– Wcześniej, jako firma Delphi nie byliśmy zbyt widoczni w życiu społecznym i kulturalnym naszego miasta. Firma Mahle chce być nie tylko pracodawcą, ale także aktywnym obywatelem Ostrowa Wielkopolskiego. Przyłączając się do Funduszu Grantowego i przekazując pierwszy symboliczny czek, chcemy włączyć w różnego rodzaju działania na rzecz mieszkańców naszego regionu – mówił prezes Mahle Behr Sp. z o.o., Dariusz Adamek.

Prezes Stowarzyszenia Karolina Krawczyk dziękując za otrzymany czek o wartości 15 000 złotych podkreśliła, że dzięki otrzymanym pieniądzom uda się zrealizować kilka projektów więcej.

W tegorocznej edycji do rozdysponowania było 282 000 złotych, z czego Miasto Ostrów Wielkopolski otrzymało 211 500 złotych, natomiast Gmina i Miasto Odolanów oraz Gmina Ostrów Wielkopolski dostały po 35 250 złotych. Dodatkowe 15 000 zł przekazane przez firmę Mahle pozwoliło zwiększyć budżet Funduszu Grantowego do blisko 300 000 zł.  Pozwoli to na realizowanie 44 projektów na terenie Ostrowa i po 18 przedsięwzięć na terenie Odolanowa i gminy Ostrów Wielkopolski.

– Dziękuję wszystkim mieszkańcom Ostrowa Wielkopolskiego i regionu za waszą pasję współpracę i zaangażowanie. Pracując w organizacjach pozarządowych doskonale zdajemy sobie sprawę ile to wymaga zaangażowania, wysiłku i hartu ducha. Zawsze powtarzam, że rzeczy najważniejsze dzieją się w naszych małych ojczyznach. Składam również podziękowania przewodniczącemu kapituły Panu Michałowi Truszowi i ekspertom, którzy oceniali złożone wnioski – powiedziała Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

CZYTAJ  Zderzenie "nauki jazdy" oraz firmy ochroniarskiej

Nad wnioskami stowarzyszeń i grup nieformalnych przez cały tydzień obradowała komisja w składzie: Katarzyna Adamczak, Maria Baranowska, Mirosław Biczysko, Róża Dolata, Antoni Hadryś, Zygmunt Malik, Elżbieta Prusiewicz – Sajnaj, Krystyna Wiertelak i Anna Woźnica pod przewodnictwem Michała Trusza. Miała ona trudne zadanie, bo wartość złożonych wniosków znacznie przewyższała finanse, jakimi dysponował Fundusz Grantowy.

Granty dla Gminy i Miasta Odolanów wręczył burmistrz Marian Janicki, a dla Gminy Ostrów Wielkopolski wójt Piotr Kuroszczyk. Podczas gali głos zabrała również asystentka senatora RP Łukasza Mikołajczyka, Karolina Winiecka, która życzyła stowarzyszeniom udanej realizacji zaplanowanych projektów i zapewniła o wsparciu.

Uroczystość uświetnił występ Pauli Pływaczyk i Mariusza Łęckiego.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
19 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Do Blue
7 lat temu

Czy to prawda że Biedroń nie był jeszcze w Kaliszu?

???
odpowiada  Do Blue
7 lat temu

A ty kto? kato pisiorek?

Do Blue
odpowiada  ???
7 lat temu

Następny nieuk który nie wie że pytaniem na pytanie się nie odpowiada. Kato- pisiorek? Zdefiniuj określenie, normalni ludzie nie rozumieją w tego waszego liberalno-lewicowe tęczowego slangu. To był ten Biedroń w Kaliszu czy nie?

maja
7 lat temu

w polsce tak bedzie i jest, jestesmy kombinatorami, kasa tylko, znajomosci, i na lewo dorobic

Antonov
7 lat temu

Wy pracownicy MAHLE Ostrow Wlkp, zapierdalacie jak w kołchozie, a Adamek serwuje czeki na lewo i prawo. Współczuje wam.

basic
7 lat temu

Wszystko wiesz na temat zarobkow wez postaw duzy zaklad i zatrudnij ludzi mozesz im wiecej placic bez wyzysku .Pokaz ze mozna cwaniaro a nie tylko krytykujesz…jak bys byla wlascicielem duzego zakladu to napewno wiecej na godzine nie dasz tylko tyle ile mehle czy corekt…zwroc uwage na to ile ludzi ma zatrudnienie i nie siedza w opiece spolecznej….

maja
7 lat temu

mahle to wyzysk ludzi, robolnia, najnizsza placa, i przez adecco a oni tutaj ze to nie wiem co za firma, tak jak to com 40 comforti i inne, ha ha

kefir
7 lat temu

Do wyborów jeszcze sporo czasu, ale…już trzeba myśleć nad sensownym kandydatem na stanowisko Prezydenta naszego podupadającego miasteczka. Chciałbym bardzo, żeby był to jakiś biznesmen, ktoś, kto umie zarabiać pieniądze oferując jakiś towar lub usługi. Ktoś, kto daje ludziom pracę, umie sam na siebie zarobić. Tych urzędników żyjących z podatków już zdecydowanie wystarczy. Może ktoś taki to przeczyta i zastanowi się nad swoją kandydaturą. Ostrów potrzebuje człowieka czynu!

Komentujący
odpowiada  kefir
7 lat temu

Dokładnie, zgadzam się w całej rozciągłości !!!
Mamy dość osoby, która tylko się uśmiecha i dobrze żyje z seniorami/emerytami w naszym mieście …

Marzyciel
odpowiada  Komentujący
7 lat temu

Tak tak,przede wszystkim musi to być osoba z pasją, która kocha to miasto,dla której podejmowanie trudnych niepopularnych decyzji nei będzie problemem.Dla której słupki i znajomości prezesów nie będą główną myślą przewodnią w podejmowaniu decyzji.

Blue
odpowiada  Marzyciel
7 lat temu

Nie ma takiej osoby, a jak jest to ceni sobie swoje osiagniecia i pracuje ze swoim zespolem. Taka osoba przedsiebiorcza z darmozjadami nie ujedzie. Drugiego Roberta Biedronia w Ostrowku nie uswiadczymy, a szkoda chwycily krotko to cale towarzystwo. A z grantami to czy przypadkiem wiecej miasto wydaje rocznie na papier do druku.

kefir
odpowiada  Blue
7 lat temu

O czym Ty gadasz? Ja mówię o człowieku czynu, a Ty wyjeżdżasz z Biedroniem.To przecież tez typowy urzędas. Co on ma do zaoferowania poza migdaleniem się do kamer? Czy on pracował kiedyś normalnie czy całe życie w budżetówce? O czym tu mowa? Dramatem Polski jest, że u koryta są wciąż urzędasy, jacyś historycy, nauczyciele, osoby którym państwo ratuje życie dając koryto. Jedzą sobie nawzajem z ręki, a Biedroń to wolę nie wiedzieć z czego jeszcze. Wiadomo, ludzie czynu nie mają czasu na polityczne przepychanki, ale byłoby wspaniale, gdyby ktoś taki się znalazł! Ale nie wyjeżdżaj z takimi kandydatami, to nie klub go-go.Pana w obcisłej marynarce też dyskwalifikuję. To typowy urzędnik.

ostrowianin
odpowiada  kefir
7 lat temu

Nie wiesz kto będzie prezydentem w następnej kadencji? No ten Pan w obcisłej marynarce, którego wyjatkowo nie było na dzisiejszej uroczystości czyli Łukasz Mikołajczyk

marek
odpowiada  ostrowianin
7 lat temu

Jeszcze taki mały detal- ktoś musi go wybrać…..

Janusz S.
odpowiada  marek
7 lat temu

Zdecydowanie chętniej oddałbym głos na niego niż na obecną panią Prezydent czy Rajskiego. Mikołajczyk rewelacyjnie zarządzał szkołą, teraz też wiele robi i jako Prezydent z pewnością wiele by zdziałał dla miasta. Tym bardziej, że miałby układy z górą więc wiele środków można by pozyskać dla miasta. Mój i mojej rodziny głosy ma. Oby tylko wystartował!

suzuki
odpowiada  kefir
7 lat temu

Biznesmen już był prezydentem i skończyło się to wielkim smrodem ,że aż telewizja ogólnopolska reportaż na ten temat kręciła ,pamiętacie.

obywatel
7 lat temu

Właściwi funkcjonariusze czy zasiadanie przez prywatnego przedsiębiorce w pierwszym rzędzie bez udziału w finansowaniu Funduszu to nie jest czasem korupcyjne czyli promowanie firmy bez kosztów na spotkaniu za publiczne pieniądze?

salcia
7 lat temu

Według wypowiedzi wynika, że promocja Ostrowa sięga od bieguna do bieguna a tu nawet prezesa Orlenu nie ma a jedyna byrda w pierwszym rzędzie i kogo on reprezentuje ?

sekretarka
7 lat temu

należy napisać : postępowanie zakończone

19
0
Napisz co o tym sądziszx