Nowa Krępa w remoncie

Trwają prace modernizacyjne nawierzchni ulicy Nowa Krępa. Polegają one na nałożeniu warstwy wyrównawczej na istniejącej nawierzchni oraz  nowej warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego. Wymienione zostały już krawężniki. W kolejnym etapie robót powstanie tu także ścieżka rowerowa.

+

Obecnie prace budowlane trwają na odcinku pomiędzy ulicą Marii Curie-Skłodowskiej a ulicą Przy Lesie. Inwestycję realizuje Przedsiębiorstwo Drogowe DROGBUD – Szablewski z Nowych Skalmierzyc. Pracownicy wykonawcy wymienili już krawężniki. Kolejne prace polegać będą na nałożeniu warstwy wyrównawczej na istniejącej nawierzchni oraz  nowej warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego.

– Poza nową nawierzchnią jezdni wykonany zostanie remont pętli autobusowej. Według podpisanej umowy, prace budowlane zakończą się w maju tego roku – informuje Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

Stan nawierzchni jezdni ulicy z roku na rok ulegał pogorszeniu.

– Wykonywano tu jedynie remonty cząstkowe, a konieczny był kompleksowy remont. Od lat zabiegałem o tę inwestycje. Starała się o nią także Rada Osiedla. Udało się w obecnej kadencji. To dla mieszkańców tej części miasta bardzo dobra wiadomość, ponieważ do tej pory użytkowanie tak ważnej w osiedlu ulicy było dla kierowców bardzo uciążliwe – mówi Jarosław Lisiecki, przewodniczący Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego.

W tym roku, w ramach kolejnego zadania, realizowane będą następne prace na terenie tej ulicy.

– Modernizujemy drogę, której nawierzchnia jest już w wielu miejscach uszkodzona. To najwyższy czas, by takie prace wykonać Z myślą o użytkownikach jednośladów powstanie tu także ścieżka rowerowa. Ta część osiedla zyska estetyczny wygląd, a ulica bezpieczną nawierzchnię – dodaje Beata Klimek, prezydent miasta.

W tym roku na zadania związane z infrastrukturą drogową Ostrów Wielkopolski wyda ponad 14 milionów złotych.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

6 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Hmm
6 lat temu

Ktoś mi wytłumaczy czy ta ścieżka rowerowa, to jest ta jedna płyta betonowa przy krawężniku? W niektórych przypadkach przy krawężniku rośnie drzewo i nie ma miejsca nawet na pół tej płyty… chyba że to nie jest ścieżka, wiec pytanie po co?

sekretarka
6 lat temu

Bełkot na wzór usrajskiego

olo
6 lat temu

Po pierwsze Pani Maria Skłodowska wyszła za Pierra Curie, więc jej nazwisko to Skłodowska-Curie, a nie odwrotnie.
Po drugie w mediach powtarza się, że prace trwają na odcinku od ul. Skłodowskiej- Curie do ul. Przy Lesie, czyli 998 m, a prawda jest taka, że wg. odpowiedzi udzielonej wykonawcom przed złożeniem ofert „Km 0+000,00 –0+631,20 obejmuje remont nawierzchni, ułożenie warstwy ścieralnej, ułożenie krawężnika na całej długości Km 631,20 –0+998,00 obejmuje lokalną wymianę krawężników na zjazdach” Tak więc „prawdziwy” remont dotyczy tylko 631 metrów (do piekarni), a dalej nie wymieniono nawet jednego krawężnika. Ciekawe czy jak napisał „KRĘPIANIN ” wymienią chodnik od ul. Kaliskiej do ul. Witosa, bo w kolejnym przetargu mowa jest tylko o odcinku od ul. Skłodowskiej-Curie w stronę lasu.

Komentujący
6 lat temu

Super !
Czekamy na remonty reszty dróg !

KRĘPIANIN
6 lat temu

Witam przy pracy związanej z modernizacją drogi i chodników można by pomyśleć o połączeniu ścieżki rowerowej Krępy z tą idącą przy al Słowackiego bo odcinek od krzyża do skrzyżowania ze światłami na Krępie to jest tragiczny rowerem nie idzie jechać takie nierówności w starym chodniku

Lechu
odpowiada  KRĘPIANIN
6 lat temu

to wymień opony zimowe w rowerze na letnie już czas i załóż światło do jazdy w nocy jak jedziesz pod monopolowy

6
0
Napisz co o tym sądziszx