17-8! BM Slam Stal nie zwalnia tempa!

Po przeciętnej pierwszej połowie wnioski zostały wyciągnięte w szatni i koszykarze BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski pokonali Polfarmex Kutno 89:64. To dziewiąty triumf z rzędu, który umacnia żółto-niebieskich w czubie tabeli PLK! Aż trzech naszych zawodników zaliczyło double-double, Aaron Johnson (17 punktów, 11 asyst), Shawn King (14 punktów, 14 zbiórek) oraz Szymon Szewczyk (12 punktów, 10 zbiórek).

+

Koszykarze z Kutna nie mieli nic do stracenia i w pierwszej połowie dzielnie dotrzymywali kroku BM Slam Stali. Pierwsze sześć punktów dla gospodarzy zdobył Shawn King, a szybko pięć asyst na swoje konto zapisał Aaron Johnson. Na początku drugiej kwarty ekipa Emila Rajkovicia zapracowała na wynik 31:21. Ambitny Polfarmex szybko odrobił straty i w 19 minucie prowadził 39:37. Celnym rzutem zza łuku do szatni przeciwnikom odpowiedział Aaron Johnson i ostrowski zespół posiadał jednopunktową zaliczkę.

Trzecia kwarta, to przede wszystkim dobra obrona żółto-niebieskich. Po drugiej stronie parkietu szalał Marc Carter. Amerykanin wstrzelił się w kosz, ale potrafił też dzielić się piłką z kolegami. Przewaga szybko urosła do 20 oczek. Niesiony dopingiem zespół BM Slam Stal nie zwalniał tempa. Kibice owacyjnie przywitali na parkiecie Mateusza Zębskiego i Adama Kaczmarzyka. Ten pierwszy oddał dwa celne rzuty. Rywali dobiła skuteczność zza linii 6,75 m Szymona Szewczyka. Ostateczny wynik 89:64 uradował wszystkich.

Aaron Johnson zdobył 17 punktów oraz 11 asyst, a 14 oczek i 14 zbiórek miał Shawn King. Marc Carter dorzucił 13 oczek, 12 uzbierał ich Szymon Szewczyk (także 10 zbiórek), a 10 punktów zaaplikował rywalom Łukasz Majewski. Dziewiąte zwycięstwo z rzędu w lidze, a 11. następne na własnym parkiecie stało się faktem! Bilans 17-8 umiejscawia BM Slam Stal na 3. miejscu w tabeli PLK. Teraz rywalem ostrowian będzie AZS Koszalin.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Polfarmex Kutno 89:64 (21:19, 19:20, 22:7, 27:18)

BM Slam Stal: Johnson 17, King 14, Carter 13, Szewczyk 12, Majewski 10, Kostrzewski 8, Zębski 4, Tomaszek 4, Nikołow 3, Chanas 2, Ochońko 2.

CZYTAJ  To może być najdroższe selfie w jego życiu

Polfarmex: Grochowski 12, Kowalczyk 12, Jarecki 10, Gabiński 7, Pruefer 5, Sałasz 5, Kobus 4, Fraser 4, Emegano 3, Fraser 2.