Notoryczny włamywacz do piwnic zatrzymany

Policjanci podczas służby na gorącym uczynku przestępstwa zatrzymali 28-latka, który usiłował ukraść rower wartości około 2 tysięcy złotych. Podejrzany od lutego tego roku włamał się do 10 piwnic na terenie Ostrowa Wielkopolskiego.

+

O próbie kradzieży wartościowego roweru ostrowscy policjanci zostali powiadomieni przez jedną z mieszkanek kamienicy. 28-latek próbował przeciąć zabezpieczenie roweru, ale uciekł spłoszony przez zawiadamiającą. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci i zatrzymali niedoszłego złodzieja.

Mężczyzna przy sobie posiadał obcęgi, które posłużyły mu do popełnienia przestępstwa.

Jak się okazało był on sprawcą kradzieży dokonywanych w tym rejonie od lutego tego roku. Mężczyzna włamywał się do piwnic z zamiarem kradzieży. Złodziej skradł m. in. sprzęty elektryczne, srebrną grzechotkę, wędki, książki. Ponadto w 2016 roku w kwietniu, 28-latek skradł rower o wartości 600 złotych, w listopadzie złodziej włamał się do jednej z piwnic i skradł sprzęt geodezyjny.

Podejrzewany 28-latek trafił do policyjnego aresztu. Łącznie mężczyzna usłyszał 5 zarzutów dokonania kradzieży z włamaniem i 5 zarzutów usiłowania kradzieży z włamaniem oraz 2 zarzuty kradzieży. Jak ustalili śledczy, skradzione mienie sprawca sprzedawał przypadkowym osobom. Część skradzionego mienia policjanci odzyskali.

Mężczyzna za popełnione przestępstwa odpowie w warunkach recydywy.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Nowe informacje nt. zdrowia Maksia
Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
gość
7 lat temu

też miałem włamanie do piwnicy, ale z tego co pamiętam było to pod koniec 2016 roku, na szczęście nic mi nie zginęło, bo nic tam nie trzymam, zdawałem sobie sorawę jacy ludzie uprzednio tam mieszkali

Zdzichu
7 lat temu

Qźwa, jak to dobrze, że mój dom jednorodzinny nie jest podpiwniczony.

2
0
Napisz co o tym sądziszx