OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Ptasia grypa w Namysłakach

Nowe ognisko ptasiej grypy zostało stwierdzone na fermie w Namysłakach (gm. Sieroszewice). Zagazowane zostało 19 tysięcy indyków. Do utylizacji doszło w piątek. Jest to kolejny punkt zakaźnych w powiecie ostrowskim po wcześniejszym na terenie gminy Sośnie.

+

Jak wielokrotnie powtarzano, powiat ostrowski jest zagłębiem drobiarskim. Straty są liczone w milionach w wyniku działania wirusa. Na terenie wsi Namysłaki rozłożono maty dezynfekujące, a także wyznaczono teren zapowietrzony sięgający 10 kilometrów od ognika.

Głównym źródłem zakażeń drobiu są wracające z migracji ptaki. Te nocując na zbiornikach wodnych zostawiają wirusa. Stąd już bliska droga do pobliskich ferm. Rolnicy otrzymują odszkodowania za powstałe straty. Jest to już ósmy przypadek ptasiej grypy w południowej Wielkopolsce.

14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mm
3 lat temu

Jakie Ptaki, migracja, 7 kur u babci w kurniku – buraki typu hodowcy drobiu , sluzby wiedza ,że to nie tak do konca . Przyczyna to modyfikowana genetyka, modyfikowana sztucznie zywność / pasze, antybiotyki itp., /
Reasumujac kmiotki nas truja przy przyzwoleniu sluzb. Badania jakosci surowca, pasz nalezy rozpoczac na poczatku a nie gazowac na końcu . Pytanie : ile tysiecy ton drobiu zjedli ludzie, dzieci, chorzy w szpitalach , dietetycy nim “” oficjalnie ” uznano,ze zaraza i zarozone mieso jest wsród nas ??? Gazowanie, maty – czyli picowanie ludzi .
Taka jest prawda – jezeli sie myle prosze o wypowiedz w temacie .

tusek
odpowiada  ZENEK
3 lat temu

Coś taki podniecony oparem PISuaru jak ptasią grypą.
Pewnie obrzezałeś się nie tam gdzie trzeba – trzymaj kciuki dalej bo tylko to ci zostało.

wojtek
odpowiada  ZENEK
3 lat temu

A przeszkadzało spożycie ośmiorniczek. Teraz dopiero macie krokodyle ! Zeżrą wszystko.
Gdy wściekły lud ruszy na Pałac to co poniektórzy będą się Wisłą salwować?
NEWS:Ten niby prezydent już zakupił sprzęt do nurkowania…

neutralny
odpowiada  ZENEK
3 lat temu

Raj na ziemi dla jednych. Dojna zmiana dla drugich. Obie sfery przenikają się, uzupełniają, wspierają- Znakomita symbioza. A swemu wiernemu ludowi tłumaczą, gdzie jest wróg i taca.

sic
odpowiada  ZENEK
3 lat temu

Jak dostanie pozwolenie od kaczafiego…

ZENEK
3 lat temu

Pani SZYDŁO trzymam za panią kciuki, rob porzadki, ja jestem za mały, rozliczaj nojmana, schetyne itp, tych zlodziei, spalic cale rodziny

roman
odpowiada  ZENEK
3 lat temu

Sugerujesz że w PiSie sami praworządni “biedacy” ?…… to poczytaj sobie o tych: w rządzie, spółkach skarbu pastwa, o tzw “Misiewiczach”……. to Zenuś nie będziesz pisał bzdur!

500+ na każdego kota
odpowiada  Boniek
3 lat temu

Jesteś malutki,chudziutki,łysiutki,buzie masz jak krysia p.,dziewczynki się z ciebie śmieją,mieszkasz u mamusi,bawisz sie ptaszkiem, jesteś jarek????Przyznaj się – zrozumiemy

von
odpowiada  Boniek
3 lat temu

Żeby ci tak mordę obili prawdziwi patrioci to może coś dotarłoby
do twojej zakutej ołowiem pisuarowej pały.

Boniek
odpowiada  sic
3 lat temu

Puknij się w swój pusty przez ptasią grypę wyżarty łeb.

14
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x