Miasto sprząta po zimie psie kupy i nie tylko

Udostępnij
Tweet

W połowie lutego Miejski Zakład Zieleni w Ostrowie Wielkopolskim przystąpił do prac pozimowego sprzątania parków, skwerów i zieleńców na terenie miasta. Przy porządkowaniu terenów zielonych pracuje obecnie 25 osób.

+

Po okresie zimowym na terenach zielonych i chodnikach nagromadziła się duża ilość różnego rodzaju zanieczyszczeń m.in. psich odchodów, zeschłych liści, piasku i błota. Do tej pory pracownicy spółki uporządkowali tereny przy Placu 23 Stycznia, skwer przy ul. Partyzanckiej, Park Kilińskiego, Park Emilii Sczanieckiej oraz Park Marcinkowskiego.

– Kończymy właśnie wygrabianie Parku Marcinkowskiego. Jesteśmy też w połowie uporządkowywania Parku Miejskiego. Oprócz tego przystąpiliśmy do pozimowego sprzątania chodników – wyjaśnia prezes MZZ Wojciech Białas.

Jak podkreśla prezes Miejskiego Zakładu Zielni, przy akcji porządkowania chodników, poza pracownikami spółki, pracuje też zamiatarka, gdyż zanieczyszczenia mocno przylegają do powierzchni i wymagają przejazdu maszyny czyszczącej.

– W minionym tygodniu zostały umyte także ławki znajdujące się na ostrowskim Rynku. Ze względu na gołębie siedziska znajdujące się w centrum będą one czyszczone systematycznie – dodaje W. Białas.

Sprzątanie miasta po zimie ma potrwać około miesiąca. Zakończenie akcji planowane jest 17 marca. Wówczas miejskie tereny zielone zostaną całkowicie uprzątnięte.

 

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

9 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
realistka
7 lat temu

wprowadzi ć wysoki podatek od psów w mieście i zaraz będzie kasa na sprzątanie.

marc
7 lat temu

Panie Białas proszę o informację ile i gdzie w Ostrowie jest specjalnych koszy na psie odchody? A sprawa gołębi i innego ptactwa na osiedlach to katastrofa.

ktosik
7 lat temu

POD MOSTEM KROTOSZYŃSKIM TO AZ SIE PROSI O POSPRZATANIE !!!!!!!!!!!!!! DO TEGO BRUDNE, LEDWO ŚWIECACE LAMPY W MIEJSCU GDZIE CHODZA PRZECHODNIE ,KTÓRE WŁASCIWIE NIEWIELE DAJA GDYZ CO DRUGA JEST POPSUTA LUB TAK BRUDNA ZE SWIATŁA TO WIECZOREM NIE UPRAGNIESZ

Zzzz
7 lat temu

A od 17 marca ostrowskie gołębie na wniosek pana prezesa będą latały w pampersach. Podobnie będzie z pieskami. Policja oczywiście nic nie zobaczy – w tych maskach anty-smogowych zresztą i tak nic nie poczują. No, chyba, że zakupią goownomaty nowej generacji.

Zdzichu
7 lat temu

To powinno być zadanie dla tych co jeżdżą na tych rowerach w Ostrowie miedzy 7.30 a 15.30 (nieroby chol……..)

stefek
odpowiada  Zdzichu
7 lat temu

Zdzichu, kiedy masz widzenie? Podrzuce Ci do budy zdechłego kota…

Zalosne
odpowiada  Zdzichu
7 lat temu

Sam jezdze rowerem w tych godzinach. Ale czy to znaczy ze jestem nierobem? Bo ze ktos zarabia zdalnie, lub ma leb na karku i inni za niego pracuja w wieku 24 lat tak jak obecnie ja mam to chyba dobrze swiadczy. Nieudacznicy zazdroszcza tylko 🙂

lecz sie na nogi bo na ....
odpowiada  Zalosne
7 lat temu

Rozumiem zdalnie zarabiasz jeżdżąc na rowerze z laptopem na kierownicy – kogo tu oszukujesz człowieku chyba siebie a my na Ciebie płacimy podatki

babcia
7 lat temu

to powinno być zajęcie dla skazanych żeby odciągnąć ich od komputera telewizji i więziennej nudy

9
0
Napisz co o tym sądziszx