OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Podsumowanie akcji po pożarze kamienicy w Odolanowie

W czwartek 9 lutego 2017 roku o godzinie 11.39 do ostrowskiej straży wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Wiosny Ludów w miejscowości Odolanów. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej zostało przeprowadzone rozpoznanie, w wyniku którego ustalono, że pożarem objęte jest całe poddasze kamienicy, a w dużych fragmentach połaci dachu płomienie wydostają się na zewnątrz budynku. Strażacy ewakuowali 3 osoby, natomiast pozostali mieszkańcy opuścili budynek samodzielnie, jeszcze przed przybyciem na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej.

+

Działania strażaków, którzy ze względu na bardzo duże zadymienie musieli pracować w aparatach ochrony dróg oddechowych, polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz gaszeniu pożaru za pomocą prądów gaśniczych wody podawanych na dach budynku z podnośnika SH24 oraz drabiny mechanicznej SCD37, a także prądów gaśniczych wody wprowadzonych dwoma klatkami schodowymi do wnętrza budynku. Strażacy zabezpieczali również sąsiedni budynek przed przedostaniem się do niego pożaru. W trakcie prowadzenia akcji gaśniczej strażacy dokonali przecinek w konstrukcji dachu w celu odprowadzenia gazów i dymów pożarowych. Po zakończeniu głównych czynności gaśniczych dokonano całkowitej rozbiórki dachu.

Przybyły na miejsce zdarzenia Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję zakazującą użytkowania budynku. W akcji trwającej prawie 20 godzin brało udział 17 zastępów straży pożarnej. W sumie z pożarem walczyło 59 strażaków. Dochodzenie, mające ustalić przyczynę pożaru, prowadzi policja.

3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
karol
3 lat temu

Ukraińcy

tosia
3 lat temu

straszna tragedia

my z kamienicy
3 lat temu

Chcieliśmy serdecznie podziękować naszej Wspaniałej Akcji Katolickiej za duchowe wsparcie i okazaną pomoc oraz wszystkim ludziom dobrej woli, którzy są z nami .

3
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x