OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Wybrano Kobietę Roku KIK

Choć do 8 marca jeszcze daleko, to święto pań już nadeszło. Wszystko za sprawą ogólnopolskiego plebiscytu „Kobieta Roku KiK”, którego Wielki Finał nastąpił pod koniec stycznia. Z tej okazji we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia zgromadziło się wielu znakomitych gości, w tym aż 9 gwiazd wieczoru – finalistek konkursu. Wszystko po to, by po miesiącach oczekiwania w końcu poznać „tę jedyną”, którą została Martyna Kaczmarek.

+

Na wielkie emocje towarzyszące Gali Finałowej plebiscytu zorganizowanego przez markę KiK Textil Sp. z.o.o. dla uhonorowania wyjątkowych Polek złożyło się wiele czynników. Najbardziej znaczącym z nich okazało się – rosnące z minuty na minutę – napięcie związane z ogłoszeniem werdyktu oraz ogromna radość po jego poznaniu. Owe odczucia miały tym większą moc, że były udziałem nie tylko samych uczestniczek, lecz także ich bliskich, tysięcy kibiców oddających na nie swoje głosy w comiesięcznych edycjach, jak również organizatorów całego przedsięwzięcia i wszystkich zaangażowanych w jego realizację.

Dzięki temu wśród laureatek znalazły się więc kolejno: prowadząca swój własny biznes odzieżowy blogerka Karolina Dudzińska, również blogująca Alicja Wegner, pasjonatka rysowania i książek Katarzyna Raszewska, Judyta Bork, która aktywnie wspiera dzieci z hospicjum, Joanna Kmieć – organizatorka akcji charytatywnej dla wcześniaków, prawdziwa kobieta-orkiestra Kinga Kmiotek-Gul, Miss Polski Mediów Społecznościowych na Wózku 2016 Agata Cybuchowska, Anita Pawlicka także zaangażowana w pomoc chorym dzieciom oraz Martyna Kaczmarek, która jest założycielką fundacji wspierającej krwiodawstwo i transplantację.

Na szczególną uwagę mieszkańców Ostrowa Wlkp. i regionu zasługuje postać Joanny Kmieć, pochodzącej z niedalekiego Jutrosina. Młoda mama utworzyła w Polsce sieć wolontariuszy produkujących specjalne ośmiorniczki z wełny. Trafiają one dla wcześniaków. Niewykluczone, że wkrótce trafią na stałe do ostrowskiego szpitala albowiem uruchamiana jest cała procedura.

Wybór spośród tylu wspaniałych kobiet nie mógł więc być łatwy. Stąd też jury, pod przewodnictwem jednego z najbardziej znanych w Polsce kubańskich muzyków i perkusistów – Jose Torresa – zyskało wsparcie od internautów, którzy w odrębnym głosowaniu trwającym do rozpoczęcia Gali Finałowej, wyłonili jedną z trzech kandydatek stających do ostatecznej rywalizacji o tytuł Kobiety Roku KiK. Dzięki nim, wraz z wybranymi przez jurorów Martyną Kaczmarek oraz Joanną Kmieć, do ścisłej czołówki trafiła Kinga Kmiotek-Gul, która poruszyła serca głosujących angażując się w pozyskiwanie funduszy na leczenie i rehabilitację dla poważnie chorego synka jej przyjaciółki – Kacperka. Finalnie zwycięstwo – ogłoszone przez Jose Torresa i Członka Zarządu firmy KiK Mariusza Kulika – przypadło Martynie Kaczmarek.

Zwyciężczyni konkursu odebrała tytuł Kobiety Roku KiK, czek na 20 000 złotych oraz zaproszenie do udziału w profesjonalnej sesji zdjęciowej realizowanej na potrzeby materiałów promocyjnych marki, która jest właścicielem ponad 3 400 sklepów na terenie Europy. Dodatkowym, niespodziewanym prezentem dla każdej z finalistek okazało się kolejne – po wygranych w edycjach miesięcznych – 2 000 złotych, które tym razem organizator podjął się przekazać na wskazane przez bohaterki wieczoru cele charytatywne.

Wydarzenie, na którym obok kandydatek, ich bliskich, przedstawicieli firmy KiK i innych gości, nie zabrakło również dziennikarzy, stało się nie tylko okazją do celebrowania zwycięstwa jednej z Polek, ale i uhonorowania kobiet w ogóle. Dzięki plebiscytowi w szerszej świadomości zaistniało bowiem wiele wspaniałych, inspirujących osobowości, które pokazały wielkie serca, zaangażowanie w niesienie pomocy innym i ogromną kreatywność w tym względzie, a przede wszystkim to, że w naszym kraju mieszka mnóstwo naprawdę fantastycznych kobiet, o których na co dzień się nie słyszy, a które zasłużyły na to, by je docenić.

4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Śródmieście
3 lat temu

Blogerki ze wsi dobre to 😀

szwajne
3 lat temu

Spotkanie feministek,kadzenie sobie doop bleee.

ostrowiak
3 lat temu

Kogo to obchodzi?

Cichy wielbiciel
3 lat temu

Dla mnie kobietą roku powinna zostać Bożena Budzik.

4
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x