Huczne powitanie nowego wozu strażackiego

Udostępnij
Tweet

Nowy wóz strażacki, po chwilowej aferze z udziałem Centralnego Biura Antykorupcyjnego, trafił do Wysocka Małego. 2 litrowy diesel marki Peugeot kosztował 175 tys. zł. Jego zakup współfinansowała gmina, przeznaczając nań ponad 60 tys. zł. Instytucją współorganizującą transakcję był m.in. zarząd główny OSP i Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

+

To pierwszy taki pojazd na wyposażeniu remizy, której historia sięga czasów konnych sikawek. Wcześniej nigdy nie posiadała własnego auta.
Nowy nabytek jest wyposażony między innymi w 200. litrowy zbiornik na wodę, urządzenie do podawania wody i piany, agregat prądotwórczy, radiostację, wyciągarkę, system oświetlenia ledowego.

Bardzo się cieszę, że kolejna prężna jednostka doczekała własnego samochodu” – mówił w Wysocku Wójt Krzysztof Rasiak. „Liczę, że nowe auto poprawi mobilność i współdziałanie wszystkich naszych jednostek i poszerzy zakres działań służb ratunkowych”.
Wójt zaznaczył, że zakup sprzętu dla straży pożarnej wymaga zbudowania partnerstwa różnych instytucji.

Wiejska remiza w Wysocku Małym w obecnym składzie zrzesza 15 czynnych druhów, którym przewodzi Maciej Wojtasiak. „Nie ma roku, w którym nasi mieszkańcy nie korzystaliby z pomocy strażaków, zarówno zawodowych jak i tych z OSP. Dziś spełniło się nasze marzenie” – napisał naczelnik po odebraniu kluczyków na swoim profilu społecznościowym.
Podobnymi wozami pożarowymi dysponują od niedawna jednostki OSP w Antoninie i Jankowie Przygodzkim.

Wizytówką wysockiej remizy jest doskonale utrzymana sikawka konna z 1908 r., reprezentująca gminę na zawodach sprawnościowych OSP.
W uroczystości towarzyszącej przyjazdowi samochodu do remizy uczestniczyli druhowie i mieszkańcy wsi, radne gminy Janina WojtasiakMaria Balcerek, przedstawiciele związku OSP na poziomie gminy – Przemysław KaźmierczakKrzysztof Paprocki.
O ciepły poczęstunek zadabały aktywistki z KGW.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

16 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
zygmunt
7 lat temu

ale ochotniki popija fest na ta okazje!

jeleń
7 lat temu

Najlepsze że wóz ten miał trafić do Daniszyna a jak to zwykle bywa władza bez uzgodnień przekazała kiełbasę wyborczą swoim ludziom. Powodzenia życzę, każdy pamięta i nie zapomni tej sytuacji. Wtajemniczeni znają sytuacje.

Borysek
odpowiada  jeleń
7 lat temu

Nic nie mialo trafić do Daniszyna tam to jedynie może trafić wóz pełen gnojua ty jesteś zwykłym Pastusem zawistym bo Tomkowi też seata zazdrościsz!

aaa
7 lat temu

Brawo strażaki! brawo OSP! brawo Janków Przygodzki !

SIKAWKA
7 lat temu

EMIL JESTES BARDZO PRZEPISOWY ZAL CI TYLEK SCISKA MOZE CIE DO STRAZY NIE WZIELI BO PAMIETAJ TAM JEST MIEJSCE DLA CHLOPOW Z JAJAMI A NIE TAKICH PIERDUSINSKICH JAK TY I ODWAL SIE BO PRZYKRO CZYAC TWOJE KOMENTARZE /////////WYSOCKO BRAWO WY BRAWO JA

Emil
odpowiada  SIKAWKA
7 lat temu

Weź mnie nie obrażaj bo ja nie mówię o tobie nic złego. Ciekawy jestem czy chociaż ten wasz nowy pojazd prowadził ktoś kto ma uprawnienia do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Zobaczymy jak zachowa się osp z nowym wozem w akcji 🙂 i kto nim pokieruje. Pewnie zanim jeszcze wyruszy z garażu już będzie wyć sygnałem jak to ma w nawyku osp i nie tylko.

Ggg
7 lat temu

Szkoda gadać a innym jednostką gmina wciska kity ze pieniędzy nie ma…

mm
odpowiada  Ggg
7 lat temu

jakim?

Strażaków dwóch
7 lat temu

Po 100 latach to co mieli wjechać do garażu i go zamknąć? Człowieku czego ty się czepiasz?!

SIKAWKA
7 lat temu

BRAWO WYSOCKO MALE BAWCIE SIE I GASCIE MACIE SIE Z CZEGO CIESZYC

OSP EMIL
7 lat temu

Emil ty jestes lowca sygnalow BRAWO CHCIAL BYS TEZ NACISNAC NA KLAKSON ALE I TU TRZEBA WIEDZIEC JAK ONI TO WIEDZA A TY NIE ZAL MI CIEBIE JESTES PUSTY BARAN POZDRO OD STRAZAK SAM

Emil
odpowiada  OSP EMIL
7 lat temu

według mnie jest to nieuzasadnione użycie sygnałów świetlnych i dźwiękowych co jest wbrew przepisom o ruchu drogowym. Równie dobrze mogli tych sygnałów użyc pod remniza a nie gnać przez całą wieś na sygnałach

axx
odpowiada  Emil
7 lat temu

Jak jestes taki uczony to chyba wiesz ze mozna tak zrobic jak maja pozwolenie z gory a takie mieli. Widac musisz sie jeszcze podszkolic i wiedziec ze bez uprawnien nikt by niewydal pojazdu. Takze milej nauki.

Emil
7 lat temu

Trzeba by napisać do komendanta głównego KTO POZWOLIŁ KIEROWCA WOZÓW STRAZACKICH NA UZYCIE SYGNAŁÓW SWIETLNYCH I DŹWIĘKOWYCH BEZ UZASADNIENIA?!?!?!

aa
odpowiada  Emil
7 lat temu

a co wy nie dostaliście samochodu pewnie?

Mackpl
7 lat temu

Aktywistki z KGW…dobree;D

16
0
Napisz co o tym sądziszx