OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Ptasia grypa zagraża setkom podostrowskich kurnikom

Rozszerzające się w powiecie ostrzeszowskim ogniska ptasiej grypy H5N8, zaczęły realnie zagrażać setkom kurników z terenu powiatu ostrowskiego. We wtorek wykryto, najprawdopodobniej, kolejne ognisko. Tym razem w Kaliszkowicach Kaliskich. Dlatego też częścią strefy zagrożonej objęto teren powiatu ostrowskiego.
+
Tam gdzie wystąpił wirus trzeba było ubić kilka tysięcy ptaków. Ale strach pomyśleć co mogłoby się stać u nas. Przecież w Powiecie Ostrowskim funkcjonuje kilkaset kurników!!! Starty finansowe hodowców, ale i problem logistyczny byłyby ogromny! Dlatego tak ważne jest, żeby każdy z hodowców przestrzegał teraz bardzo surowych reżimów sanitarnych m.in. poprzez ograniczenie wejść osób postronnych do gospodarstw, kontakt z dzikim ptactwem, itp.
Ostateczne wyniki badań z Kaliszkowic Kaliskich mają być znane dzisiaj popołudniu. Tamtejsza ferma to dwa kurniki. W jednym przebywało 11 tysięcy kaczek, a w drugim 26 700 brojlerów. Obecnie służby weterynaryjne zabezpieczają teren. Warto dodać, że ten szczep ptasiej grypy zagraża tylko ptactwu.
Tylko w styczniu w okolicy Kobylej Góry padło 2 tysiące kaczek, a kolejne 1,5 tysiąca trzeba było ubić.
6 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
adam2
4 lat temu

PiS jest odporny na pisią grypę bo jest zainfekowany o wiele groźniejszą zarazą smoleńską!!!

YYY
4 lat temu

ANN to do ciebie nie widzialem kurnika w Ostrowie Wlkp na rynku ani na targowisku czy na Witosa a te zdechle kurczaczki itak bedziesz wcinal bo do utylizacji raczej nie pujda a propo zostaw WIOCHE W SPOKOJU BO GDYBY NIE ONA TO BYS Z GLODU ZDECHL /////////////// SMACZNEGO A CO DO PTASZKA TO MASZ W GLOWIE

stefek
odpowiada  Janki
4 lat temu

Janek…Ty żeś sie ale udoł matce. 🙂

Janki
odpowiada  stefek
4 lat temu

Nie wiem co Ty palisz ale musi być dobre

ann
4 lat temu

Hodowcy dbaja, gorzej z tymi na wsiach ktorzy maja ptaki na swoje domowe potrzeby, kilkanaście czy kilkadziesiat sztuk. Maja gdzieś nakaz trzymania ptakow w zamknieciu. Wypuszczaja na wolne powietrze a wtedy wystarczy tylko przelatujacy zarazony ptaszek ktory zrobi kupke i juz kolejna strefa 10 kn

stefek
4 lat temu

Kutkuda kutkudaa nasza grypa zła. My sie grypy nie boimy i ją dziobem przepedzimy, kutkuda kutkuda nasza grypa zła.
Gdy sie rano obudzimy i swe piórka poprawimy, to wnet szybko poradzimy jak tą grypę przepędzimy, kutkuda kutkuda nasza grypa zła.

6
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x