Kolizja wozu strażackiego z osobówką

W sobotę na ulicy Dworcowej w Ostrowie Wlkp. doszło do kolizji pomiędzy wozem strażackim, samochodem osobowym. Strażacy ochotnicy z Czarnegolasu wracali z ćwiczeń odbywających się wcześniej na Piaskach-Szczygliczce. Kierowca wozu zmieniając pas ruchu z lewego na prawy, nie dostrzegł Volkswagena przez co zepchnął go na słupki oddzielające jezdnię od chodnika.

+

Osobówka musiała zakończyć podróż i powrócić na lawecie, a wóz strażacki miał tylko przetarty prawy bok. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Świadkami zdarzenia byli strażacy z jednostki OSP Dębnica.

CZYTAJ  Oferty pracy - styczeń 2023 - cz. 3

21 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
JA
5 lat temu

Czy to nie jest przypadkiem firma, która „remontowała” ulicę Staroprzygodzką w Ostrowie ?
Jeśli tak to nie wróżę tej ulicy długiego życia bez dziur i zapadniętych studzienek deszczowych …
Przecież ulica Staroprzygodzka wygląda strasznie przez te dziury i zapadnięte wyrwy w jezdni – nie wiadomo jak i którędy jeździć, żeby to wszystko omijać !
To jest dopiero wielka fuszerka – może Pan redaktor zainteresował by się bliżej tą sprawą i zrobił odpowiedni reportaż o stanie tej drogi …
Przecież ta droga była nie dalej jak kilka lat temu remontowana i ktoś wziął za to duże pieniądze, a my teraz jeździmy po dziurach i wyrwach od zapadniętych studzienkach deszczowych – takie fuszerki tylko u nas !

Ogrzewający dom gazem
5 lat temu

Strażak nie mógł być pod wpływem, bo nie ma czegoś takiego w domu jak tutaj: http://vod.gazetapolska.pl/14880-interesujace-wykorzystanie-rowerowego-dzwonka

Druch
5 lat temu

Ludzie! Przecież członkowie OSP, to w większości mężczyźni pochodzący ze wsi. Dlatego chłop oderwany od pługa nigdy nie dorówna strażakowi zawodowemu.

w razie w
odpowiada  Druch
5 lat temu

Widać sam jesteś oderwany od cepa

Jednośladowiec
5 lat temu

A ten wóz strażacki jechał na 4 kołach czy tak jak ten z Sobótki na 3?

strazak
odpowiada  Jednośladowiec
5 lat temu

na jednym pajacu

Henryk
5 lat temu

Rzeczywiście,strażacy nie uciekając z miejsca zdarzenia zachowali się właściwie.Tyle tylko,że każde z takich zdarzeń ma swoje przyczyny[z reguły nie jedną,a jest ich więcej,np.niedostosowana do warunków prędkość,niezachowanie właściwej uwagi,itp.]Niestety-wśród przyczyn przeważa czynnik ludzki i to stanowi problem.Ja zdaję sobie sprawę,że wypadków w 100%-ach wyeliminować się nie da.Jest ich jednak zdecydowanie zbyt wiele.Jeżdzimy rozkojarzeni,z telefonami w dłoniach,zagadani ze współpasażerami,przeżywamy kierując troski i niepowodzenia,nie do końca koncentrujemy się na obserwacji drogi i otoczenia.Efekty jak wyżej,ale skutkuje to również coraz wyższymi opłatami obowiązkowego ubezpieczenia i kosztami leczenia ofiar wypadków.A można inaczej,można bezpieczniej,naprawdę można!Mam to szczęście,że bez wypadku i bez kolizji już 53 lata!Ale to chyba jednak nie tylko szczęście,to przede wszystkim uwaga i rozwaga,no i może też trochę doświadczenia i umiejętności.Dobrze jest też brać pod uwagę,że nie wszyscy obok na drodze są takimi „asami kierownicy jak my za sterem naszego BMW” i dać im szansę przeżycia jeśli popełnią błąd.Kierujący specjalnym pojazdem straży pożarnej,po stosownym przeszkoleniu,nie powinien sprokurować takiego zdarzenia,od niego można chyba oczekiwać bardziej bezpiecznej jazdy,ale to temat do dyskusji,choć czy aby napewno?

Czytelnik
5 lat temu

Strażacy zachowali się ładnie nie uciekli z miejsca wypadku jak Macierewicz bo to byli goście z honorem

Oglądacz
odpowiada  Czytelnik
5 lat temu

Z honorem może tak, ale jeżdżą jak sieroty.

Maly
odpowiada  Oglądacz
5 lat temu

Sierota to ty jesteś a wątpię w to że ty jeździsz idealnie cwaniak! Jak tu będziesz miał takie zdarzenie to się pochwal to Cię skomentujemy!

Krasicki
odpowiada  Czytelnik
5 lat temu

Gdyby można było dawać „okejki” za komentarze coś jak w FB to byś właśnie zdobył z tysiące lajków za trafną odpowiedź 🙂

andy
odpowiada  Czytelnik
5 lat temu

Może nagle wyszła mgła? I może jeszcze bomba próżniowa i hel? To był zamach! Jeśli jeszcze ktoś miałby wątpliwości to proszę zwrócić uwagę, że Macierewicz stamtąd szybko odjechał (żeby nie powiedzieć że tradycyjnie zwiał) tak samo jak w Smoleńsku.
Śledztwo przejęła… prokuratura wojskowa i okaże się ,że winni byli stojący na światłach!
Chciałem zaznaczyć, że zdarzenie miało miejsce w pobliżu Brzozówki.. przypadek?

misiek
odpowiada  andy
5 lat temu

Mówią że wariat ma szczęście .Nie mówię że Macierewicz jest wariat , to może być zbieg okoliczności . Cóż ominęła go uroczystość byłby apel smoleński honorowa warta WOT grałaby orkiestra przemawiałby ,,salceson ” fajnie by było A tak same straty.

good jurgen
odpowiada  misiek
5 lat temu

misiek , a nie jest

arci
odpowiada  Czytelnik
5 lat temu

Całe szczęście , że Maciarewicz nie jest strażakiem ! To by był wstyd nawet dla Czrnegolasu !

prawnik
odpowiada  Czytelnik
5 lat temu

TO nie byli strażacy tylko druhowie OSP. Daleko im do strażaków i nie powinno ich się tak nazywać. Ludzie przeważnie nie odróżniają PSP od OSP. A to znacząca różnica. Jedni są zawodowcami świetnie wyposażonymi, a drudzy ochotnikami służacymi do pomocy zawodowcom.

Zgrywus
odpowiada  prawnik
5 lat temu

Ale Ty prawnik sprytny jesteś,powinni Ci jakis medal dać, albo inny order za uświadamianie społeczeństwa co jest co. Póki co literka „S” w skrócie OSP oznacza STRAŻ i żadne Twoje krzyki i płacze tego nie zmienią Pozdrawiam

Do prawnika
odpowiada  prawnik
5 lat temu

Żebyś jeszcze kiedyś nie musiał dziękować tym „nie strażakom z OSP” , jak Ci dupę uratują..

w razie pożaru
odpowiada  prawnik
5 lat temu

W razie pożaru zgłoś prosty chłopcze, że nie życzysz sobie pomocy OSP, podobnie w razie wypadku- zanim PSP dojedzie do wioski z której pochodzisz może być za poźno rostaczku

Mundurowy
odpowiada  Czytelnik
5 lat temu

Nie wiem czy wiesz ale takie są procedury, że osoba ochraniana przez BOR musi zostać przeniesiona do innego sprawnego auta i nie ma możliwości, żeby WIP udzielał pierwszej pomocy poszkodowanym. Ale takie rzeczy trzeba wiedzieć no chyba, że wszelką wiedzę czerpie się z mediów głównego nurtu takich jak TVN albo Wyborcza.

telewidz
odpowiada  Mundurowy
5 lat temu

Barany, które nie chcą znać prawdy i zadowalają się kaszanką TVPislamską. Będą żarły aż pozdychają…i dlatego Jarosław Kaczyński spotkał się z przedstawicielami amerykańskiego koncernu Scripps Networks Interactive do którego należy TVN .Źródła w PiS twierdzą, że w partii rozważano odkupienie stacji informacyjnej TVN i stworzenie jej angielskojęzycznej wersji wzorowanej na takich kanałach jak Al-Dżazira czy Russia Today.Jednak koncern pokazał mu środkowy palec…

21
0
Napisz co o tym sądziszx