Policjanci rozdawali odblaski

Wczoraj, 25 stycznia na terenie całego kraju, po raz pierwszy przeprowadzony został „Dzień Odblasków”. Idea przedsięwzięcia wywodzi się z Norwegii, gdzie „Dzień Odblasków” organizowany jest co roku. Udział w wydarzeniu biorą wszystkie podmioty odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Do akcji przyłączyli się również policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy.

+

25 stycznia w całej Polsce odbył się Dzień Odblasków. Do działań Komendy Głównej Policji włączyli się policjanci w całym kraju. Założeniem było promowanie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dzień Odblasków” zorganizowany został w ramach projektu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej na poziomie krajowym w 2016 roku. Do działań przygotowano materiały w postaci elementów odblaskowych i zawieszek do samochodów.

Policjanci ostrowskiej drogówki na drogach regionu przypominali jak ważne jest bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, rozdając kierującym dedykowane działaniom elementy odblaskowe i zawieszki.

Pamiętaj o odblaskach. Mogą uratować życie! W trosce o bezpieczeństwo pieszych policjanci apelują o noszenie elementów odblaskowych. Obowiązkowe używanie odblasków dotyczy wszystkich pieszych poruszających się po zmroku w terenie niezabudowanym. Odblaski znacząco poprawiają widoczność pieszego i mogą uratować mu życie. Kierowca o wiele wcześniej zauważy pieszego wyposażonego w kamizelkę lub opaskę odblaskową i będzie miał więcej czasu na reakcję. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie.

CZYTAJ  Jazda na hulajnodze elektrycznej - Uważajcie na TE zakazy

11 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
złapany
6 lat temu

za te zawieszki zapachy to my kierowcy słono zapłacimy

szwajne
6 lat temu

A w biedrze pod raszkowem nareście parkującym swoimi snopowiązałkami przed wejściem,notabene miejscu dla inwalidów też małe co nieco wręczali,nie powiem nawet mi się to podobało jak miszcze parkowania swych kopaczek do pyrek nie ogarniali tematu.Może nauka,musi kosztować,zobaczymy czy nauczą się prawidłowo parkować?:-)

Biedrona
odpowiada  szwajne
6 lat temu

Gościu przed Biedami w całej Polsce ludzie nie umieją parkować…byle bliżej drzwi i się zostawiają nawzajem a później nie mogą wyjechać….buhaha ale wiesniaki..cóż myślenie boli a kultury nie ma buhaha wiesniaki

yyy
6 lat temu

dajcie spokoj niewazne komu rozdali czy pieszym czy kierowcom w autach dobrze ze nie zgubili postarali sie chlopaki pozdro dla nich i nie goncie tak tych na rowerach po 1 piwie bo to wam wychodzi SUPER

aa
6 lat temu

Jeszcze piwo i kebaby serwują

tom
6 lat temu

Dobre!!! Rozdają odblaski dla pieszych … kierowcom !!!

misiek
odpowiada  tom
6 lat temu

Dokładnie!

Marian
odpowiada  tom
6 lat temu

od ostrowskich szeryfów można dostać tylko 50 zł za przejście przez pustą drogę 30 metrów od przejścia dla pieszych, obyście zdechli stróże prawa z insigni

OvO
odpowiada  Marian
6 lat temu

100 metrów dalej jesli jest oddalone przejscie dla pieszych, mozesz spokojnie przejsc przez jezdnie bez zadnych konsekwencji.

gustaw
odpowiada  tom
6 lat temu

To były zawieszki zapachowe do samochodów z hasłem o bezpieczeństwie pieszych, więc bez złośliwości proszę …

tom
odpowiada  gustaw
6 lat temu

To dlaczego „dziennikarz” tego nie napisał ? …

11
0
Napisz co o tym sądziszx