Prezydent Klimek ugościła „Przyjaciół Ostrowa”. O kogo chodzi?

W miniony piątek, w ostrowskiej Synagodze, zainaugurowane zostały Noworoczne Spotkania Przyjaciół Ostrowa. Ich bohaterami są ludzie, którzy pełnią rozmaite zawody, funkcje społeczne, kulturalne, sportowe, czy duchowe i które z wielkim zaangażowaniem pracują na rzecz naszego miasta.

+

Noworoczne spotkania należą do wieloletniej tradycji i odbywają się niemal we wszystkich gminach i powiatach. Także na terenie Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej weszły na stałe do kalendarza samorządowych uroczystości. Od tego roku także Ostrów Wielkopolski – wzorem swoich sąsiadów: Powiatu Ostrowskiego i Powiatu Kaliskiego – dołączył do tego grona. Gospodarzem spotkania zorganizowanego w Ostrowie po raz pierwszy była prezydent Beata Klimek.

To, co nas zbliża, to co nas łączy – to Ostrów Wielkopolski. To nasze miasto, które jest wspólnym mianownikiem dzisiejszego spotkania. Witam dziś Państwa, jako przyjaciół naszego Miasta. Życzliwych i pomocnych gości oraz ludzi, którzy z rzetelnym zaangażowaniem pracują dla Ostrowa Wielkopolskiego i darzą go swoim lokalnym patriotyzmem. Ludzi, którzy okazują swoją przychylność i pomoc wszystkim tym, którym przyświecają podobne idee i wartości. Jakie to idee i wartości? Aby nasze miasto stale się rozwijało i było dla nas jak najlepszym miejscem do życia, pracy i wypoczynku. Abyśmy mogli czuć się w nim bezpiecznie i mieć przekonanie, że zależy nam na tym samym. Na dobru Ostrowa Wielkopolskiego i jego mieszkańców. To jest właśnie ta wartość, która może łączyć nawet wtedy, kiedy różnimy się w innych kwestiach – mówiła prezydent.

W piątkowy wieczór w murach Forum Synagoga gościli: parlamentarzyści, samorządowcy – m.in. przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Powiatu Ostrowskiego, Miasta i Rady Miejskiej Kalisza, ostrowskiej Rady Miejskiej; przedsiębiorcy, działacze społeczni w tym przedstawiciele organizacji pozarządowych, sportowi i kulturalni, wolontariusze, przedstawiciele duchowieństwa, oświaty, ochrony zdrowia, wymiaru sprawiedliwości oraz służb mundurowych, dbających na co dzień o nasze bezpieczeństwo.

Każdy z Państwa, za sprawą swojej działalności, wnosi swój ważny wkład w funkcjonowanie i rozwój naszego miasta. Dziś, na początku Nowego 2017 Roku, dziękuję Państwu za tę codzienną pracę, życzliwość i modlitwę, które są dziełem Waszej aktywności. Za każde dobre słowo, uśmiech, dialog, współpracę i wsparcie. Czynię to w imieniu samorządu miasta Ostrowa Wielkopolskiego – naszej wspólnoty, z którą każdy z nas tu obecnych – w bezpośredni lub pośredni sposób jest związany – dodała Beata Klimek.

CZYTAJ  Żadna z 5 osób nie przyznaje się do kierowania

Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego w swoim wystąpieniu mówiła również, że minione dwa lata w mieście upłynęły pod znakiem wielu działań na rzecz ostrowskiej rodziny. Wymieniła m.in. miejskie becikowe, bezpłatny pobyt dzieci w samorządowych przedszkolach, tanie budownictwo mieszkaniowe, Ostrowską Kartę Seniora, Budżet Obywatelski, utworzenie specjalnego funduszu dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych, odblokowanie sprzedaży mieszkań komunalnych i zamrożenie stawek czynszów mieszkaniowych, programy profilaktyczne, w tym ochrony dzieci przed próchnicą, tańsze usługi komunalne, nowe przedszkole na Osiedlu Pruślin, powiększenie i zmodernizowanie siedziby Żłobka Miejskiego, Dzienny Dom Senior-WIGOR oraz system teleopieki dla seniorów, nowe boiska sportowe przy szkołach podstawowych nr 5, 7 i 11, nowe drogi, chodniki, ścieżki rowerowe, dobiegająca końca modernizacja basenu przy ul. Paderewskiego oraz hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 9.

Mówiła także o pozyskanych ponad 23 mln złotych środków zewnętrznych na realizację projektów społecznych oraz inwestycyjnych – to tylko niektóre z efektów dotychczasowej pracy skoncentrowanej na potrzeby mieszkańców i ostrowskich rodzin.

Prezydent podkreśliła także, że Ostrów Wielkopolski jest również coraz częściej dostrzegany na szczeblu ogólnopolskim w różnego rodzaju rankingach.

Nasze miasto znalazło się w gronie 15 najwyżej ocenionych polskich miast w ostatnim rankingu „Dziennika Gazety Prawnej” oraz firmy Deloitte.  Jako jedyny samorząd w kraju zostaliśmy również laureatem nagrody „Czarodziejskie Drzewo 2016”, m.in. za posadzenie ponad 2000 drzew na terenie miasta i działania na rzecz ochrony środowiska. Ostrów Wielkopolski został także laureatem, organizowanego przez Ambasadę Francji w Polsce – Konkursu ECO-MIASTO: w kategorii „mobilność zrównoważona” oraz wyróżnienia w kategorii „efektywność energetyczna budynków”. Po raz kolejny otrzymaliśmy certyfikat Samorządowy Lider Edukacji za osiągnięcia w dziedzinie miejskiej oświaty. Ostrów Wielkopolski od 2016 roku posiada również tytuł Gminy Przyjaznej Seniorom, a ostatnio przyjęty został do światowej – prestiżowej sieci „Miast Przyjaznych Starzeniu” Światowej Organizacji Zdrowia, dołączając tym samym do grona ponad 300 miast z całego świata. A jednocześnie trzecim miastem z Polski obok Poznania i Gdyni, które zostały przyjęte do tego grona. W ubiegłym roku, nasze miasto zostało również laureatem 1. miejsca w VI edycji  konkursu „Wielkopolska Otwarta dla Niepełnosprawnych” organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego – mówiła Beata Klimek.

CZYTAJ  Opalali się na Piaskach

Listę tych wyróżnień uzupełnia „Złota Gwiazda” dla Ostrowa Wielkopolskiego. To najwyższe wyróżnienie i ocena w raporcie „Atrakcyjność inwestycyjna regionów 2016”, który przygotowano na zlecenie Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych w Instytucie Przedsiębiorstwa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Takie – najwyższe oceny otrzymało dziesięć wielkopolskich miast, w tym właśnie Ostrów Wielkopolski.

Głos zabrali także zaproszeni goście: senator RP Łukasz Mikołajczyk, poseł RP Tomasz Ławniczak, wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg, członek zarządu Urzędu Marszałkowskiego Marzena Wodzińska oraz wiceprezydent Kalisza Barbara Gmerek.

Dla osób, które na co dzień pracują dla Ostrowa Wielkopolskiego i jego mieszkańców, specjalnym muzycznym upominkiem był koncert Międzynarodowej Grupy Operowej „Senori Ensemble” w spektaklu operowo – operetkowym Carmen i Księżniczka Czardasza. Artyści, którzy koncertują na scenach całego świata zachwycili zaproszonych gości.

To był wieczór wyjątkowy. W klimacie arii operowych, w pięknej Synagodze spotkali się przedstawiciele różnych dziedzin, zawodów i profesji. Wszyscy czuliśmy się niezmiernie zaszczyceni tym wyróżnieniem – oceniła spotkanie na jednym z portali społecznościowych Anita Świątek, zdobywczyni tytułu „Wielkopolska Położna Roku 2015”.

To duża radość i satysfakcja, kiedy ktoś zauważa i docenia pasję, która wypełnia większość naszego życia – dodaje Maciej Trzciński, Wolontariusz Roku 2015.

Chcieliśmy w ten sposób uhonorować wszystkich tych, którzy swoją codzienną rzetelną pracą budują pozytywny wizerunek Ostrowa. Mam nadzieję, że Noworoczne Spotkania w Forum Synagoga staną się tradycją i w ten sposób będziemy mogli dziękować kolejnej grupie przyjaciół naszego miasta – mówi prezydent Beata Klimek.

 

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

49 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Wierzący niepraktykujący
7 lat temu

Pamiętam jak ks. Szmyt na mszy kościelnej przestrzegał tych którzy się nie podpiszą pod protestem przeciwko aborcji mówiąc, żeby jeden z drugim nie musiał się przed nim z tego spowiadać. Teraz wspomniany duchowny biesiaduje z Klimkową i jej zastępczynią które bardzo się angażowały w czarny protest kobiet domagających się swobodnego dostępu do aborcji. Co za hipokryzja.

podatnik
7 lat temu

Wstyd i hańba proszę o rozliczenie tej imprezy

urzędnik
odpowiada  podatnik
7 lat temu

I po co robisz zamieszanie i szukasz dziury w całym. Impreza już rozliczona, wszystko uregulowane.

belzebub
7 lat temu

Janka a spotkanie przyjaciół Powiatu to tez Pan Walkowski czy Rajski.Zapomniałaś.

Janka
odpowiada  belzebub
7 lat temu

Nie zapomniałam, Tomasz mówił o Trzech Królach. A spotkania przyjaciół powiatu tym się różnią od tego szoł, że starosta zaprasza ludzi kultury, nauki, biznesu ale nie polityki. I nigdy gdyby już chciał zaprosić polityków nie dzieliłby ich na tych dobrych i złych. No ale to kwestia klasy.

Kod
odpowiada  Janka
7 lat temu

Jeśli Starosta ma taką klasę jaką sugerujesz to dlaczego ma zastępcę z PiS i cała Rada Powiatu to kumple PO , PiS i SLD ?

Tomek
7 lat temu

Wolałbym żeby kasę z tej bezsensownej imprezy dać na koszykówkę w TS Ostrovia. Nic dziwnego, że nie ma kasy na koszykarki skoro są na takie duperele….

do Tomek
odpowiada  Tomek
7 lat temu

z tego co wiem to Ostrovia dostała kasę mimo że prezes zarzekała się że nie złoży oferty na drugi konkurs. dodam że gdyby profesjonalnie podeszła do sprawy i nie spóźniła się w pierwszej turze dostała by na pewno więcej. Amatorszczyzna 😉

Człowiek
7 lat temu

Homo homini lupus. Czarno widzę przyszłość tego narodu.

Człowiek
7 lat temu

Homo homini lupus. Jak myślicie – kto może skorzystać na tym, że jako naród tak ochoczo skaczemy sobie do gardeł?

Janka
odpowiada  Człowiek
7 lat temu

Homo homini lupus est! Człowieku, jeśli cytujesz łacińską sentencję to w całości, albo daj sobie spokój. A codo pytania to kto może skorzystać na tym, że kiedy tylko komuś się trochę polepszy to koniecznie musi odgrywać królową?

Człowiek
odpowiada  Janka
7 lat temu

droga Janko, czsem trzeba spojrzej poza opłotki, by widzieć więcej. Znasz języki, więc życzę głębszych przemyśleń,

Kaktus
7 lat temu

Topolan i Lisiecki to super przyjaciele, a pierwszy z nich to już kocha ją szczególnie, nazywając sprawy po imieniu (nie będzie mi ku…a mówić, co mam robić). A reszta? To ci, którzy na dzień dzisiejszy są potrzebni. Szkoda gadać.

Tomasz
7 lat temu

A jak starosta robi spotkanie w Trzech Króli to jakoś nikt nie robi z tego afery

Janka
odpowiada  Tomasz
7 lat temu

Tomaszu, starostowie od wielu lat organizują 6 stycznia dzień samorządowca, biorą w nim udział samorządowcy z całego powiatu. Zaczął bodaj jeszcze wicestarosta Walkowski. No i nie są to tak wypasione imprezy- w tym roku sala gimnastyczna w szkole w Przygodzicach, występy (gratis) nie za kilka tysięcy zespół ludowy, katering skromny nie full wypas z kelnerami, zastawą. Myślę że najwyżej 15% tego co w Synagodze… Nie porównuj.

Hanna
7 lat temu

Pani Klimek jakie jest uzasadnienie tego wydatku ?

49
0
Napisz co o tym sądziszx