Wow! Tak może wyglądać starostwo powiatowe

Starosta Paweł Rajski zaprezentował koncepcję całkowitej zmiany wyglądu budynku starostwa powiatowego w Ostrowie Wlkp. Pomysł zakłada całkowicie przeszkloną przednią elewację. Są oczywiście głosy sprzeciwu podnoszące chęć zachowania „modernistycznego” obecnego wyglądu.

+

Starosta tak zaprezentował nowoczesny pomysł:

– Nie chcemy, żeby każda termomodernizacja oznaczała tylko obkładanie budynków styropianem! Dlatego od pewnego czasu pracujemy nad szczególnym rozwiązaniem termomodernizacji naszego starostwa. Nasz budynek, ale także Urzędu Miejskiego mają specyficzną niekorzystną z punktu widzenia fizyki budynku zewnętrzną konstrukcję.Filary międzyokienne są potężnymi mostkami termicznymi, przez które ucieka sporo ciepła.

Rozwiązaniem tego problemu ma być innowacyjne rozwiązanie zaproponowane przez mojego doradcę Radosław Torzyński. Chcemy elewację przykryć szklaną fasadą. Poza ogromnym efektem termoizolacyjnym niejako przy okazji uzyskujemy ciekawy efekt wizualny. Termomodernizacja będzie szersza niż tylko fasada (wentylacja mechaniczna, panele fotowoltaniczne, zwiększenie efektywności instalacji c.o.) Fasada ma mieć możliwość wentylowania, tak aby nie nagrzewała wnętrza latem, a także szyby zatrzymujące i lub odbijające część promieni słonecznych.

Przy okazji proponujemy wykonanie windy, tak by niepełnosprawni mieli dostępność do każdej kondygnacji. Będziemy o szczegółach rozmawiać na Zarządzie i z radnymi. Co jednak jest najważniejsze? Mianowicie to, że jest duża szansa, żeby to nasze kolejne marzenie zostało sfinansowane ze środków unijnych!!! Nie wykluczamy, że w tym projekcie uczestniczyć będą z nami także inne samorządy, w tym szczególnie miasto, tak by dzięki temu sąsiadujące obiekty miały podobny wygląd. Poniżej nasze zwizualizowane marzenia.

– Może jednak projekt powinien nawiązywać do architektury modernizmu i być nowoczesny na miarę XXI wieku. A odnośnie Miejskiego Konserwatora Zabytków, to obiekty Starostwa i Urzędu Miejskiego znajdują się w strefie Ochrony Konserwatorskiej. – napisał Michał Trusz, plastyk miejski Ostrowa Wlkp. i podał jako przykład koncepcję polskiej ambasady w Berlinie:

Co sądzicie o tym kierunku termomodernizacji?

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

43 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
: )
7 lat temu

Bardzo ładnie. Pytanie tylko czy utrzymają to w czystości?

mario
7 lat temu

Jak odnawiali szpital który obecnie jest najładniejszy w Wielkopolsce to ludziei także płakali i ganili , chcą robić niech robią za wasze tego nie robią tylko za unijne więc w czym problem ?

hdfhgf
odpowiada  mario
7 lat temu

Za unijne ? ile % unijnych ?

bibrus
7 lat temu

Kto za te fanaberie zapłaci? Dość PO w Ostrowie.

Jacek
7 lat temu

Urzad Pracy w Ostrowie (i nie tylko) do likwidacji! Jest to siedlisko cieplych POstkomunistycznych stolkow. Koszt utrzymania UP w skali kraju to 4 miliardy rocznie. Wystarczy maly referat UP w MOPS!

43
0
Napisz co o tym sądziszx