CBA w powiecie ostrowskim. Sprawa dotyczy wozu strażackiego

Ponad 16 mln kosztują wozy ratowniczo-gaśnicze, które miały trafić do wielkopolskich remiz OSP. Terminy minęły, samochodów strażackich nie ma, pieniądze wypłacono. Skarb Państwa został narażony na szkodę znacznych rozmiarów i stracono kontrolę nad realizacją zamówień.

+

Śledztwo pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Poznaniu w sprawie wyrządzenia znacznej szkody majątkowej w mieniu publicznym dysponowanym przez Oddział Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Wielkopolskiego oraz przedłożenia poświadczającej nieprawdę dokumentacji dotyczącej realizacji zamówień publicznych prowadzi Delegatura CBA w Poznaniu na podstawie własnych ustaleń.

Do wielkopolskich remiz OSP miały trafić samochody ratowniczo gaśnicze – 20 sztuk lekkich i 15 średnich wozów. Mimo, iż termin dostawy minął i samochody nie zostały wykonane i dostarczone, to jednak ok. 3 mln zł zapłata za rzekomo już wykonane zamówienie została wypłacona. W wyniku działań i ustaleń CBA urząd marszałkowski zdążył wstrzymać wypłatę 13 mln zł.

Skarb Państwa został narażony na szkodę znacznych rozmiarów, stracono kontrolę nad realizacją zamówień i możliwości nałożenia na wykonawców umownych kar finansowych z tytułu niedotrzymania terminów.

Poznańscy agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeszukali i zabezpieczyli dokumenty w 35 wielkopolskich remizach OSP, do których miały trafić specjalistyczne samochody. Dokumentacje dotyczącą tego zamówienia zabezpieczono w instytucjach współorganizujących i finansujących zakup pojazdów-w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, Zarządzie Wykonawczym Oddziału Związku OSP w Poznaniu, a także w firmach zajmujących się produkcją specjalistycznych samochodów strażackich.

To początkowy etap śledztwa CBA, sprawa jest rozwojowa.

Według informacji podanych przez portal calisia.pl, dokumentacja została zabezpieczona z OSP Wysocko Małe, Gołuchów oraz Zbiersk.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Majostaszki - 2. dzień - FOTORELACJA
Subskrybuj
Powiadom o

5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
vip
7 lat temu

Wysocko Małe gm Przygodzice – prawidlowo, jak ktoś poswiaczyl nieprawde to ktos dostanie w d.
A przeważnie w d… dostaje ten na dole . Na terenie gm. dostaje wojt, bo tak czy inacze to on ponosi odpowiedzialność itp.

Nosiło az sie urwalo .. szkoda chłopaków z OSP, pewnie sie ciesyli,że beda mieli co myc , a tutaj wstyd .

Ooo
7 lat temu

Po co nowy wóz do jakiejś jednostki w wysocku!…
Moim zdaniem nowe wozy powinny trafić do jednostek w KSRG ponieważ oni najczęściej wyjeżdżają do różnych zdarzeń!

Szczerba TY
7 lat temu

Lalala ten układ się rozwala… :)))

jeleń
7 lat temu

Nic tak nie cieszy jak „ludzkie nieszczęście” . Wozu Wysocko Małe też nie ma heeeh, tego co do Daniszyna miał trafić. Co za los.. co za los !!!

Aaa
7 lat temu

A Daniszyn nie ma

5
0
Napisz co o tym sądziszx