OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Podpisano umowę na remont stadionu

Ostrowski Urząd miejski rozstrzygnął przetarg na przebudowę Stadionu Miejskiego przy ulicy Piłsudskiego. Umowa z wykonawcą – Przedsiębiorstwem Budownictwa Ogólnego – została już podpisana. Firma rozpocznie prace, kiedy tylko pozwolą na to warunki pogodowe. W tegorocznym budżecie na prace remontowe przeznaczono 1,9 mln zł.

+

Kolejny etap prac modernizacyjnych na ostrowskim stadionie dotyczył będzie przebudowy trybuny na pierwszym łuku oraz dachu trybuny głównej.

Drewniane ławki wymienione zostaną na trybuny z krzesełkami z polipropylenu. Wyremontowane zostaną także schody. Nowe pokrycie i konstrukcja dachu wykonane zostaną nad budynkiem trybuny głównej – wymienia Jakub Szczurek, zastępca prezydenta miasta.

W ramach prac wykonane zostaną także:

– nowe ściany oporowe przy trybunach z montażem balustrad,

– utwardzeni korony – istniejące utwardzenie z asfaltu zostanie zastąpione kostką betonową,

– schody zewnętrzne,

– odwodnienie dla remontowanych trybun,

– przesunięcie latarni w obrębie remontowanych trybun.

Umowa na wykonanie inwestycji została podpisana w ostrowskim Urzędzie Miejskim. Przetarg wygrało ostrowskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego.

To bardzo korzystne rozstrzygniecie dla miasta, ponieważ firma ta znana jest z rzetelności przy realizowaniu inwestycji. Ma już także praktykę przy modernizacji tego typu obiektów – przekonuje wiceprezydent.

Miasto na modernizację stadionu zabezpieczyło w budżecie 1,9 mln zł. Oferta PBO wyniosła nieco ponad 1,4 mln.

Dzięki uzyskanej oszczędności, będziemy mogli zwiększyć zakres prac remontowych. W 2018 roku na modernizację stadionu chcemy przeznaczyć blisko 3 miliony złotych, w kolejnym aż 4 miliony. Remont stadionu to bardzo kosztowna inwestycja, musi być zatem wykonywana etapami. Jest to jednak zadanie, które trzeba systematycznie wykonywać, tym bardziej, że do Ostrowa wraca ligowy żużel – przekonuje wiceprezydent Szczurek.

14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
M43

Kolega to był/jest uczniem jakiejkolwiek szkoły?

ostrowianin roku
odpowiada  kibic
4 lat temu

Ostatnio będąc w szpitalu wydawało mi się, że elewacja jest wymieniona. Chyba jeszcze nie w całości, ale w zdecydowanie większej części. Jeśli się mylę, to proszę mnie poprawić 🙂

etanol w mózgu, zawsze na wirażu
odpowiada  Mariusz
4 lat temu

Nie rzucaj pereł przed wieprze i piachu w szprychy. Jest szansa na dobry klup i telewizje na całą Polske. Będą widzieć najlepszy żużel z Ostrowa. Zamilknij więc.

rzurzlowiedz

No rzeczywiście – z taką ortografią to lepiej żeby tej promocji nie było. Masz (m)etanol ZAMIAST mózgu.

etanol w mózgu, zawsze na wirażu
4 lat temu

Super! Będą warunki do uprawiania żużla. Jest drużyna, jest super zażąd. Warto aby miasto żuciło nieco pieniążków, wiadomo, w telewizji by był Ostrów, promocja przez sport. mam nadzieję że włodaże miasta się zastanowią nad losem najlepszego sportu w Ostrowie! Z pozdrowieniem sportowym!

Fix
4 lat temu

Chińczycy też tanio mieli zbudować autostrady….

miesxkaniec ostrowa
4 lat temu

na Żwirki porobili kominki wentylacyjne za grube pieniądze.miały wyciągac opary na zewnątrz a one po prostu wpychają powietrze do mieszkan,ale co tam MZGM bubel odebrał kasa poszła i fajnie jest,Umieja wydawac cudze pieniądze TRUTNIE

miesxkaniec ostrowa
4 lat temu

to sa takie same układy jak pewna firma zWysocka tez wygrywa przetargi w MZGM.uczciwosc i szczęście?czy kolesiostwo z panem KRASZKIEWICZEM I PREZESEM,jak myślicie.Pan SZCZUREK marketingowiec i odbierał prace budowlane w budynkach którymi zarzadza MZGM,pojecie na ten tema mniejsze niżeli uczen z 2 klasy zawodowej o kierunku budowlanym.zenada,jedna szajka w tym Ostrowie.mam nadzieje ze ktoś się wezmie za nich i te ich ciepłe posadki

miesxkaniec ostrowa
4 lat temu

pan SZCZUREK wielki budowlaniec po szkołach handlowaych a pracował w MZGM jako inspektor z nadzoru budownictwa.pozal się ta ich wiedza na niektóre tematy to aż łamie nogi.jest więcej takich firm z układami,np pewna firma z WYSOCKA tez zawsze wygrywa przetarg na remonty budynków MZGM,przypadek i uczciwość czy kolesiostwo,jak myślicie?

Mariusz
4 lat temu

Panie radny Motylewski moglby Pan spytać sie Pani prezydent gdzie pieniadze przeznaczone na stadion z 2016roku? Dlaczego Pbo ktore duzo rzeczy zrobilo fatalnie w tym elewacje szpitala ktora sypie sie wygrala przetarg? I co Pani prezydent zrobi z zaoszczedzonymi 500 000 znow zgina i przypadną? Pozdrawiam mieszkaniec Ostrowa

14
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x