Podpisano umowę na remont stadionu

Ostrowski Urząd miejski rozstrzygnął przetarg na przebudowę Stadionu Miejskiego przy ulicy Piłsudskiego. Umowa z wykonawcą – Przedsiębiorstwem Budownictwa Ogólnego – została już podpisana. Firma rozpocznie prace, kiedy tylko pozwolą na to warunki pogodowe. W tegorocznym budżecie na prace remontowe przeznaczono 1,9 mln zł.

+

Kolejny etap prac modernizacyjnych na ostrowskim stadionie dotyczył będzie przebudowy trybuny na pierwszym łuku oraz dachu trybuny głównej.

Drewniane ławki wymienione zostaną na trybuny z krzesełkami z polipropylenu. Wyremontowane zostaną także schody. Nowe pokrycie i konstrukcja dachu wykonane zostaną nad budynkiem trybuny głównej – wymienia Jakub Szczurek, zastępca prezydenta miasta.

W ramach prac wykonane zostaną także:

– nowe ściany oporowe przy trybunach z montażem balustrad,

– utwardzeni korony – istniejące utwardzenie z asfaltu zostanie zastąpione kostką betonową,

– schody zewnętrzne,

– odwodnienie dla remontowanych trybun,

– przesunięcie latarni w obrębie remontowanych trybun.

Umowa na wykonanie inwestycji została podpisana w ostrowskim Urzędzie Miejskim. Przetarg wygrało ostrowskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego.

To bardzo korzystne rozstrzygniecie dla miasta, ponieważ firma ta znana jest z rzetelności przy realizowaniu inwestycji. Ma już także praktykę przy modernizacji tego typu obiektów – przekonuje wiceprezydent.

Miasto na modernizację stadionu zabezpieczyło w budżecie 1,9 mln zł. Oferta PBO wyniosła nieco ponad 1,4 mln.

Dzięki uzyskanej oszczędności, będziemy mogli zwiększyć zakres prac remontowych. W 2018 roku na modernizację stadionu chcemy przeznaczyć blisko 3 miliony złotych, w kolejnym aż 4 miliony. Remont stadionu to bardzo kosztowna inwestycja, musi być zatem wykonywana etapami. Jest to jednak zadanie, które trzeba systematycznie wykonywać, tym bardziej, że do Ostrowa wraca ligowy żużel – przekonuje wiceprezydent Szczurek.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

14 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
etanol w mózgu, zawsze na wirażu
7 lat temu

Super! Będą warunki do uprawiania żużla. Jest drużyna, jest super zażąd. Warto aby miasto żuciło nieco pieniążków, wiadomo, w telewizji by był Ostrów, promocja przez sport. mam nadzieję że włodaże miasta się zastanowią nad losem najlepszego sportu w Ostrowie! Z pozdrowieniem sportowym!

rzurzlowiedz

No rzeczywiście – z taką ortografią to lepiej żeby tej promocji nie było. Masz (m)etanol ZAMIAST mózgu.

M43

Kolega to był/jest uczniem jakiejkolwiek szkoły?

Fix
7 lat temu

Chińczycy też tanio mieli zbudować autostrady….

miesxkaniec ostrowa
7 lat temu

na Żwirki porobili kominki wentylacyjne za grube pieniądze.miały wyciągac opary na zewnątrz a one po prostu wpychają powietrze do mieszkan,ale co tam MZGM bubel odebrał kasa poszła i fajnie jest,Umieja wydawac cudze pieniądze TRUTNIE

miesxkaniec ostrowa
7 lat temu

to sa takie same układy jak pewna firma zWysocka tez wygrywa przetargi w MZGM.uczciwosc i szczęście?czy kolesiostwo z panem KRASZKIEWICZEM I PREZESEM,jak myślicie.Pan SZCZUREK marketingowiec i odbierał prace budowlane w budynkach którymi zarzadza MZGM,pojecie na ten tema mniejsze niżeli uczen z 2 klasy zawodowej o kierunku budowlanym.zenada,jedna szajka w tym Ostrowie.mam nadzieje ze ktoś się wezmie za nich i te ich ciepłe posadki

miesxkaniec ostrowa
7 lat temu

pan SZCZUREK wielki budowlaniec po szkołach handlowaych a pracował w MZGM jako inspektor z nadzoru budownictwa.pozal się ta ich wiedza na niektóre tematy to aż łamie nogi.jest więcej takich firm z układami,np pewna firma z WYSOCKA tez zawsze wygrywa przetarg na remonty budynków MZGM,przypadek i uczciwość czy kolesiostwo,jak myślicie?

Mariusz
7 lat temu

Panie radny Motylewski moglby Pan spytać sie Pani prezydent gdzie pieniadze przeznaczone na stadion z 2016roku? Dlaczego Pbo ktore duzo rzeczy zrobilo fatalnie w tym elewacje szpitala ktora sypie sie wygrala przetarg? I co Pani prezydent zrobi z zaoszczedzonymi 500 000 znow zgina i przypadną? Pozdrawiam mieszkaniec Ostrowa

etanol w mózgu, zawsze na wirażu
odpowiada  Mariusz
7 lat temu

Nie rzucaj pereł przed wieprze i piachu w szprychy. Jest szansa na dobry klup i telewizje na całą Polske. Będą widzieć najlepszy żużel z Ostrowa. Zamilknij więc.

Antoni M.
7 lat temu

Tak to ta sama firma od elewacji w Szpitalu.
Poproszę kolegę Zbigniewa Z. żeby przyjrzał się umowom tej spółki przy realizacji przetargów o zaniżonych wartościach. Sprawdzimy czy po podpisaniu umów wg wartości z przetargu nie dochodzi do łamania prawa przez podpisanie umów na fikcyjne roboty dodatkowe w zamian za przyjęcie korzyści.

ciachciach
7 lat temu

tak tak,tnijcie koszty wszystkiego,róbmy buble dalej(jak w przeszłości – stan techniczny obiektu,kto nie był _> tragedia) Wkrótce będziemy mieć MIASTO MZGM czyli sypiące się obiekty,zaszpachlowane propagandą że jest dobrze …masakra …jaki pan taki kram

Pol
7 lat temu

Parę lat temu 8 baniek na trybunę gówną sory głowną, etap niedokonczony, teraz 1,5 mln kolejny etap + remont niby nowej/starej trybuny. Ludzie przecież to są moje , Twoje Nasze pieniądze…szkoda mojego czasu aby to klepać/komentować , lepiej ksiązkę poczytać…
Kiedy ja się doczekam jakiegoś systematycznego planu z głową a kiedy odpowiedzą za swoje pomysły rządzący.
P.S.
Sory nie książka , dokończę ofertę do pracy bo KLIENT NASZ PAN!!!

kibic
7 lat temu

A co z poprawną elewacji w szpitalu sprawa ucichła !!!!! Czyż nie ta firma Ją robiła ?

ostrowianin roku
odpowiada  kibic
7 lat temu

Ostatnio będąc w szpitalu wydawało mi się, że elewacja jest wymieniona. Chyba jeszcze nie w całości, ale w zdecydowanie większej części. Jeśli się mylę, to proszę mnie poprawić 🙂

14
0
Napisz co o tym sądziszx