OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Dwóch kierowców z kilkoma promilami

Dwóch kierujących „na podwójnym gazie” zostało zatrzymanych wczoraj przez ostrowskich policjantów w Gorzycach Wielkich i Dębnicy. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierujących i zakazali im dalszej jazdy. O dalszych losach obu mężczyzn zadecyduje teraz Sąd.

+

Wczoraj, około godziny 15:30, w miejscowości Gorzyce Wielkie, policjanci Posterunku Policji z Ostrowa Wielkopolskiego zauważyli mercedesa, którego tor jazdy wskazywał, że kierująca go osoba może znajdować się pod wpływem alkoholu. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli drogowej.

Okazało się, że kierującym mercedesa był 30-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. W trakcie rozmowy z mężczyzną policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Niedługo później, około godziny 17:40 i w podobnych okolicznościach policjanci Posterunku Policji w Przygodzicach zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierującego. Tym razem, w ręce policjantów wpadł kierujący osobowym peugeotem, którym okazał się być 35-letni mężczyzna.

Stan trzeźwości kierującego budził wątpliwości policjantów, dlatego został on poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik badania potwierdził przypuszczenia policjantów – mężczyzna „wydmuchał” ponad 3 promile!

Obaj mężczyźni otrzymali od policjantów zakaz dalszej jazdy. Mundurowi zatrzymali im także uprawnienia do kierowania pojazdem.

Sprawą zajmie się teraz Sąd.

7 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Matejko
3 lat temu

Człowiek nie wielbłąd,napić się musi…Troszkę przesadzili,ale nie dużo.

Monty Python
3 lat temu

Apeluję po raz kolejny do OSTROWSKIEJ POLICJI żeby w końcu zainteresowała się kierowcą niebieskiego peugota o nr rej POS 3J61, który często przemieszcza się w okolicach Szczurawic, Raszkowa, Ostrowa a od dawna nie ma uprawnień i jeździ po pijaku!
Zgłoszenia nic nie dają!

tadek
3 lat temu

pietrek

audi s3
3 lat temu

z debnicy szymon

wjw
3 lat temu

Takich debili to powinno się chłostać na miejscu aby wyrobić odruch nie wsiadania za kierownicę na bani……

Gizmo
3 lat temu

Kto z debnicy?

lee
3 lat temu

Co tu komentować?Pijusy i tyle.

7
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x