Makabra. Ktoś zniszczył ponad 22 nagrobki na starym cmentarzu (foto)

Co najmniej 22 nagrobki zostały zniszczone przez nieustalone jeszcze dwie osoby na starym cmentarzu przy ul. Wrocławskiej w Ostrowie Wlkp.. Widok poprzewracanych płyt nagrobnych i połamanych krzyży budzi najmocniejsze myśli i chęć wymierzenia kary sprawcy.

+

Sprawcy w nocy z czwartku na piątek przeskoczyli przez ogrodzenie cmentarza od ul. Wysockiej, następnie idąc rzędami zlokalizowanymi blisko wejścia od strony parkingu przewracali płyty nagrobne, wyrywali krzyże, a niektóre z nich łamali. Na terenie cmentarza nie ujawniono żadnych symboli mogących wskazywać powód zniszczenia. Wandale nie oszczędzali zarówno starych jak i nowych pomników. Stary cmentarz zamykany jest w godzinach 19:00-7:00.

W 2009 roku Fakt.pl opisał grupę satanistyczną z Ostrowa Wlkp., która dewastowała ten sam cmentarz.

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/satanisci-zdewastowali-cmentarz-foto/08ymfpn

CZYTAJ  Budują niewymiarowy basen

46 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Stefan
6 lat temu

Mam obawa że w Imię Allaha groby zostały zniszczone:)

Neronosw
6 lat temu

Witam.
Czy rzeczywiście sprawcy zostali złapani czy użytkownik WILQ robi sobie jaja.

wilq
6 lat temu

Sprawcy złapani.

Ostrowianin
6 lat temu

powinien być monitoring obiektu i całodobowa ochrona Cmentarza , nie wystarczy zamykanie bramy…to zabytek, najstarszy w kraju Cmentarz…wandale dokonali aktu świętokradztwa, demolki zabytku, niszczenia mienia, obrazy uczuć religijnych chyba jest na to paragraf ? Co w związku z tym zrobią włodarze miasta ?????

Zwolennik likwidacji gimnazjów
odpowiada  Ostrowianin
6 lat temu

To nie obiekt powinien być monitorowany, to wszyscy podejrzani gimnazjaliści powinni mieć nadzór i kontrolę, bo jestem przekonany, że to właśnie ten sort młodzieży jest w tę dewastację zamieszany.

ostrowianin
6 lat temu

za jaja do wody i pod prad !!!

Zen
6 lat temu

Dzisiejsi rodzice już od małego wysyłają swoje pociechy na święto Halloween, a te wyrządzają ludziom niby niewinne psoty jak nie dostaną słodyczy. Potem nie ma się czemu dziwić, że wyrastają z tych dzieci takie osobniki jak w powyższym materiale.

.
6 lat temu

Skutki bezstresowego wychowywania dzieci

NO RESPECT
6 lat temu

Kiedyś za coś takiego to zaraz po złapaniu milicjanci by im gumowym przedłużeniem Konstytucji już wytłumaczyli, że źle zrobili, a sąd byłby tylko na dokładkę. Gratulacje dla rodziców sprawców, oby kiedyś ich dzieci odwiedziły ich groby i pokazały, jak zostały za młodu nauczone szacunku dla podstawowych wartości. Los często bywa sprawiedliwy, pamiętajcie.

ps
odpowiada  NO RESPECT
6 lat temu

Co ty wiesz o milicji i komunie którzy zwalczali kościół katolicki.Oni sami robili takie rzeczy aby poróżnić społeczeństwo.Zajmij się lekcjami do gimnazjum.

psycholog
6 lat temu

problem polega na tym że w tym kraju nie ma kar za takie występki

.
odpowiada  psycholog
6 lat temu

Wystarczającą karą jest zapłacenie za te szkody, komornik i zajmujemy mieszkanie rodziców

longer koniuszko
6 lat temu

widać że bronka zaś z kolegami po promilach zaszalał

46
0
Napisz co o tym sądziszx