Śmigłowiec medyczny interweniował – zatrucie w szkole

Śmigłowiec medyczny z Michałkowa został zadysponowany do jednego z uczniów w gimnazjum. Po chwili okazało się, że objawy zatrucia dotknęły 21 uczniów. Na miejsce, do witaszyckiego gimnazjum, zadysponowano 6 jednostek straży pożarnej i dwa zespoły ratownictwa medycznego.

+

Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o 10:15 o konieczności zabezpieczenia lądowania śmigłowca LPR przy Zespole Szkół w Witaszycach. Na miejscu okazało się, że jedno z dzieci miało objawy podobne do zatrucia tlenkiem węgla. Po chwili na dolegliwości zaczęło się uskarżać większa ilość uczniów. Na miejsce zdarzenia zadysponowano większą ilość jednostek straży pożarnej. Strażacy jednak nie stwierdzili obecności tlenku węgla.

Podjęto decyzję o wezwaniu zastępu rozpoznania chemicznego z Ostrowa Wlkp. Równocześnie medycy udzielali pomocy 21 uczniom jednej z klas gimnazjum. Jak się okazało, chwilę wcześniej dzieci brały udział w lekcji wychowania fizycznego. W sumie przetransportowano dzieci troje dzieci do szpitali w Jarocinie i Ostrowie Wlkp.

Dwoje dzieci do szpitala w Jarocinie, a jedno śmigłowcem do Ostrowa Wlkp. Nie udało się ustalić specjalistycznym sprzętem jakichkolwiek substancji, po których dzieci mogły się zatruć.

 

Więcej zdjęć na portalu www.jarocin112.pl

CZYTAJ  Oferty pracy - styczeń 2023 - cz. 3

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ada
6 lat temu

Smiglowiec do takiego przypadku??

wietrzykowys
6 lat temu

pewnie nie wentylują pomieszczeń to lipa wychodzi

2
0
Napisz co o tym sądziszx