OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Zobacz 6 koncepcji nowego przedszkola w Ostrowie. Które wybierasz?

Sześć koncepcji architektonicznych nowego przedszkola, które ma powstać w rejonie ulicy Kujawskiej, wpłynęło na konkurs ogłoszony przez ostrowski Urząd Miejski. Pracę nad ich oceną rozpoczął teraz sąd konkursowy, który na początku grudnia tego roku wyłoni zwycięzcę konkursu.

+

10 października ostrowski Urząd Miejski ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej nowego przedszkola.

Liczyliśmy bardzo na pomysłowość architektów, jednak nie tylko pod względem architektonicznym, ale głównie funkcjonalnym i eksploatacyjnym. Koncepcje, które wpłynęły do ostrowskiego urzędu są bardzo ciekawe i zróżnicowane. Sąd konkursowy czeka teraz sporo pracy, ponieważ wybór jest niezmiernie trudny – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W skład sądu konkursowego weszli: Paula Wenge – Burkietowicz i Sławomir Szwerch – architekci – oraz ostrowscy urzędnicy: Barbara Spiżak – Marek, naczelnik Wydziału Inwestycji i Gospodarki Komunalnej, Elżbieta Wolniewicz – Kukuła, konserwator miejski i Michał Trusz, plastyk miejski. Jego członkowie oceniać będą cenę opracowania kompletnej dokumentacji, funkcjonalność obiektu i racjonalność wykorzystania powierzchni, funkcjonalność zaproponowanych rozwiązań dla zagospodarowania terenu otaczającego budynek oraz oryginalność wykreowanej idei projektowej i walory architektoniczne.

Autor wskazanego przez sąd projektu, bądź zespołu autorskiego, zostanie zaproszony do udziału w postepowaniu o udzielenie zamówienia na opracowanie dokumentacji projektowej na podstawie nagrodzonej pracy konkursowej.

W obecnym roku szkolnym, po dodatkowej rekrutacji, w ostrowskich przedszkolach zabrakło blisko 80 miejsc. Obiekt ten ma być odpowiedzią miasta na zapotrzebowanie miejsc dla ostrowskich przedszkolaków.

W przyszłym roku zmierzymy się dodatkowo z obowiązkiem przedszkolnym 3-latków, dlatego już teraz musimy szukać rozwiązań, które pomogą w zapewnieniu miejsc przedszkolakom. Nowe przedszkole nie rozwiąże całości problemu natomiast z pewnością poprawi sytuację w tym zakresie w naszym mieście – zapewnia prezydent miasta.

Szacunkowe koszty nowego obiektu, który powstanie w rejonie ulicy Kujawskiej, to około 6 milionów złotych. Budowa przedszkola rozpocznie się już w przyszłym roku.

1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mariusz
3 lat temu

Czy będzie też tam żłobek?

1
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x