Przechwycono mnóstwo nielegalnego tytoniu

Blisko 50 tysięcy sztuk papierosów i prawie pół kilograma tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego. Na podstawie wyliczeń stróże prawa ustalili, iż wartość strat na jakie narażony został Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego w tej sprawie wynosi ponad 40 tysięcy złotych.

+

W miniony czwartek, 3 listopada funkcjonariusze operacyjni zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wraz z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego podjęli kontrolę drogową samochodu osobowego. W trakcie kontroli policjanci ujawnili papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej. 23-letni kierowca wraz z 17-letnim pasażerem przewozili blisko 50 tysięcy sztuk papierosów zapakowanych w kilkunastu kartonach.

Dodatkowo, podczas przeszukania mieszkania 23-latka policjanci ujawnili i zabezpieczyli prawie pół kilograma nielegalnego tytoniu.

Na podstawie wyliczeń Izby Celnej ustalono, iż wartość strat na jakie narażony został Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego sięga ponad 40 tysięcy złotych.
Mężczyźni odpowiedzą za przestępstwo skarbowe. Grozi im wysoka grzywna oraz pozbawienie wolności do 3 lat.

Policjanci przestrzegają przed kupowaniem papierosów niewiadomego pochodzenia, a właśnie tak należy traktować wyroby bez znaków akcyzy. Często nieznany jest skład tych produktów. Takie nielegalne towary mogą zagrażać naszemu zdrowiu, a nawet życiu.

Policjanci zajmującymi się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na bieżąco sprawdzają informacje na temat osób mogących mieć związek z wprowadzaniem do obrotu towarów, które nie posiadają polskich znaków skarbowych akcyzy.

CZYTAJ  Budują niewymiarowy basen

7 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
nadia
6 lat temu

Panstwo okrada nas z pieniedzy a dlaczego my ich nie mozemy a policjanci sa cwani w grupie…a tego kto tych chlopakow wystawil to bym sama mu.leb ukrecila 🙂 🙂 idiota

palaczka
6 lat temu

Policjanci karają za sprzedaż nielegalnych papierosów a sami takie palą !!!!!!!!!!!!!

piksel
6 lat temu

Legalny czy nie legalny i tak szkodzi na zdrowie .

palący
6 lat temu

Od kiedy ten tytoń i papierosy są nielegalne? Co tam było państwowe – maszyny , tytoń etc.,nic nie należało do państwa , złodziej nie podzielił się po prostu z drugim złodziejem czytaj akcyzą , skoro koszt paczki fajek to 1 zł to czemu one kosztują 12 – 15 zł , widać jak państwo okrada obywatela , dziwią się że ludzie na bazarach kupują tytoń i sami skręcają.

ayz
odpowiada  palący
6 lat temu

Dokladnie tak a co najciekawsze zawsze sa to rytunowe kontrole przypaddk? Niestety nie wszystkich stac kupic paczke za 15 zl. Szacun dla tych co chca pomoc i niestety narazaja sie przez zyczliwych.

kefir
odpowiada  ayz
6 lat temu

Z mojej strony też szacunek!

Ogrodnik
6 lat temu

Jak można nazwać roślinę występującą w Polsce od zarania dziejów legalną albo nielegalną?

7
0
Napisz co o tym sądziszx