Rząd: Przywracamy posterunki i poczucie bezpieczeństwa społecznościom lokalnym

Udostępnij
Tweet

Będziemy konsekwentni i zrobimy wszystko, aby poziom bezpieczeństwa obywateli naszego kraju był jak najwyższy – powiedział minister Mariusz Błaszczak w Godzieszach Wielkich, gdzie z premier Beatą Szydło poinformowali o przywróceniu sześciu posterunków na terenie Wielkopolski.

+

Funkcjonariusze rozpoczęli prace w posterunkach policji w Godzieszach Wielkich, Blizanowie, Liskowie, Lubaszu, Drawsku oraz Nowym Mieście nad Wartą. Uroczyste przekazania kluczy nastąpiło z rąk premier Beaty Szydło oraz ministra Mariusza Błaszczaka.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości, którym mam zaszczyt kierować przywraca obywatelom państwo. Ta zła tendencja zwijania państwa zapoczątkowana przez naszych poprzedników została przez nas przerwana – powiedziała premier Beata Szydło. Poinformowała również, że sukcesywnie przywracane będą kolejne posterunki. Docelowo odtworzonych ma być ich 150. Do 26 października odtworzono łącznie 30 jednostek.

Poprzedni rząd koalicji PO-PSL zlikwidował w całej Polsce łącznie 418 z 817 posterunków. Była to błędna decyzja, która odbiła się na bezpieczeństwie obywateli. – Przywracamy posterunki na podstawie konsultacji społecznych. Na początku miały one charakter rozmów z samorządowcami i mieszkańcami. Teraz te konsultacje odbywają się przy pomocy Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – powiedział Mariusz Błaszczak, szef MSWiA. To internetowe narzędzie daje obywatelom możliwość przekazywania Policji informacji o miejscach i zdarzeniach, które mają wpływ na poczucie ich bezpieczeństwa. Mapa dostępna jest na stronie www.policja.pl. Mieszkańcy mogą zaznaczyć na mapie określony obszar i wskazać, jakie zagrożenie ich zdaniem na nim występuje. Informacja o zgłoszeniu jest przekazywana do lokalnej jednostki Policji, która weryfikuje zgłoszenie. Mapa jest na bieżąco modyfikowana i uaktualniana.

Minister przypomniał również, że realizowany jest program „Dzielnicowy Bliżej Nas”. Zakłada on, by dzielnicowy stał się policjantem „pierwszego kontaktu”. Żeby ułatwić  wyszukanie i kontakt z policjantami, MSWiA przygotowało mobilną wyszukiwarkę dzielnicowych. Aplikacja przeznaczona na smartfony umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Program zakłada również, że dzielnicowi nie będą obciążani dodatkowymi obowiązkami. Przewiduje także szkolenia dla dzielnicowych. Kładą one nacisk na kształcenie umiejętności wzmacniających kontakt z obywatelami. Obecnie w Polsce pracuje ok. 8 tysięcy dzielnicowych. Docelowo dzielnicowi mają stanowić ok. 10 proc. wszystkich funkcjonariuszy.

Rząd przyjął ustawę modernizacyjną

Minister powiedział, że MSWiA pracuje również nad poprawą warunków pracy służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. – Wczoraj rząd Pani Premier Beaty Szydło przyjął ustawę o modernizacji służb mundurowych – poinformował Mariusz Błaszczak, szef MSWiA. W 2017 roku formacje podległe MSWiA otrzymają na ten cel niemal 1,4 miliarda złotych. Prace nad programem rozpoczęły się z inicjatywy ministra Mariusza Błaszczaka. Ten priorytetowy projekt MSWiA stanowi nawiązanie do programu modernizacyjnego zapoczątkowanego przez premiera Jarosława Kaczyńskiego w 2007 roku. Z całej kwoty ok. 610 mln zł będzie przeznaczonych na podwyżki, które dotyczyć będą około 150 tys. funkcjonariuszy oraz około 30 tys. pracowników cywilnych ww. formacji.  Od 1 stycznia 2017 roku, pensje funkcjonariuszy wzrosną o 253 zł, a pracowników służb o 250 zł. Ustawa zakłada też realizację nowych inwestycji i zakupów. Szczególny nacisk położono na wyposażenie funkcjonariuszy w nowoczesny sprzęt, dzięki któremu będą oni mogli sprostać stojącym przed nimi współcześnie wyzwaniom. Na ten cel przeznaczono ok. 780 mln zł. Program modernizacji służb obejmie lata 2017 – 2020. Obliczony jest na  9,2 mld złotych.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

58 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
szKODnik
7 lat temu

Rok minął, a kwik świń oderwanych od koryta trwa dalej !!!

w
odpowiada  szKODnik
7 lat temu

Ty choć im wylizujesz i jak wiejski burek w ich obronie wściekle szczekasz to tym bardziej się nie dopchasz do koryta. Co najwyżej dostaniesz to co z koryta im wypadło w postaci 500+

szKODnik
odpowiada  w
7 lat temu

Tak, to wszystko prawda.
Ty natomiast robisz to samo byłej władzy i jeszcze dodatkowo kwiczysz.

?
odpowiada  szKODnik
7 lat temu

Czy ty masz na myśli zabawy miedzy-gatunkowe?

IZA
odpowiada  szKODnik
7 lat temu

Ty jesteś wyjątkowo tępy i potwornie śmierdzisz
kaczym gó…m.
nikt na tym forum nie jest zainteresowany zdaniem
kretyna z kaczego szamba co widać po głosach.

szKODnik
odpowiada  IZA
7 lat temu

To prawda.
Kwik, kwik ! Bo to jedyne co Wam pozostało !!!

NATO
odpowiada  szKODnik
7 lat temu

Epicentrum KWICZENIA namierzono w rejonie Nowogrodzkiej krainy w okręgu Kaczogrodzkim w dawnym bunkrze schronu dla kotów.

what
7 lat temu

ile tu pełowskich thebilii

What the fuck
odpowiada  what
7 lat temu

Hejka Gościu u którego lekarza się leczysz ? Znam dobrych specjalistow pomogą ci odzyskać zdrowie psychiczne. Spiesz się bo będzie wkrótce za późno.

Polska w ruinie
7 lat temu

Jeszcze rok temu Polska była w ruinie….a teraz same sukcesy……powiedzcie mi jak w krótkim czasie można podnieść naród z ruiny ? Coś tu brak logiki w tym wszystkim. Żygam polityką politykami…..i ta cala propagandą

Czesław
7 lat temu

Pani Premier, powinna otworzyć kolejny szpital, noclegownie, dom opieki, to poprawi bezpieczeństwo Polaków. PiS umacnia władzę represyjną, oj będziemy pałowani za poglądy, za demonstracje, za czarne marsze, za poglądy inne niż ma władza, Już to wszystko było i niestety wraca.

Adam
odpowiada  Czesław
7 lat temu

niebawem sami się będziecie pałować w zaciszach domowych panie Czesławie ,bo nic wam innego nie zostanie , no ewentualnie jeszcze mgliste wspomnienie konfitur ze starych układów. pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia.

n/n
7 lat temu

mnie tylko dziwi czemu jak ktos przyjezdza to policja zamyka skrzyzowania…..niech te dziady też postoją na światłach i w korkach a nie ku..wa miśka ustawią na każdym skrzyżowaniu żeby ich przepuścił….przecież to kaczuś nie przyjechał…to tylko broszka

Paradox
7 lat temu

Polacy po odzyskaniu niepodległości chcą się podporządkować psychopata.

Anty PIS
7 lat temu

A był apel smoleński? Trza wyjechać z ciemnogrodu. Ja już się pakuje

POyeb
odpowiada  Anty PIS
7 lat temu

Więc wipierda…aj

hehe
odpowiada  POyeb
7 lat temu

POyeb sam będziesz z stąd zmykał pierwszy, bo tacy jak ty mocni w hejcie w necie są zrytymi tchórzami. Jak przyjdzie co do czego to wieją ……….

58
0
Napisz co o tym sądziszx