Okradł jubilera na 5 tysięcy

25-letni mężczyzna z powiatu szamotulskiego, został zatrzymany przez ostrowskich policjantów Wydziału Kryminalnego wkrótce po tym, jak z jednego ze sklepów jubilerskich na terenie Ostrowa Wielkopolskiego skradł wyroby złotnicze wartości blisko 5 tysięcy złotych.

+

12 października, policjanci ostrowskiej komendy otrzymali zgłoszenie o kradzieży biżuterii w jednym ze sklepów jubilerskich w Ostrowie Wielkopolskim. Jak ustalono, 10 października nieznany mężczyzna przebywał w sklepie pod pozorem dokonania zakupu. Był on szczególnie zainteresowany złotymi łańcuszkami. Sprzedawca zaprezentował mężczyźnie interesujące go wyroby. W momencie, gdy sprzedawca sięgał po zawieszki, sprawca z lady sklepowej zabrał łańcuszki i wybiegł ze sklepu. Straty wyceniono na blisko 5 tysięcy złotych.

Podjęte przez policjantów natychmiastowe czynności pozwoliły w krótkim czasie na ustalenie sprawcy kradzieży. Wczoraj, 19 października ostrowscy kryminalni zatrzymali złodzieja, który przyznał się do kradzieży. Jak tłumaczył, skradzione łańcuszki sprzedał w Poznaniu przypadkowo spotkanej osobie za kwotę 2 tysięcy złotych. Dodatkowo policjanci ustalili, że mężczyzna w sierpniu tego roku w jednym z lombardów w Ostrowie Wielkopolskim skradł złoty łańcuszek z zawieszką, który także sprzedał w Poznaniu nieznanej osobie.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży. Za popełnione przestępstwo grozi mu 5 lat więzienia.

POLECANE NEWSY
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x