Będzie lepsza pomoc socjalna z MOPS?

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostrowie Wielkopolskim, jako jedyny w województwie wielkopolskim, otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Jego wysokość to 360 tysięcy złotych. – Środki te zostaną wykorzystane na czynności związane z oddzieleniem pracy administracyjnej od pracy socjalnej oraz usług socjalnych, co przyczyni się do poprawy jakości obsługi osób zgłaszających się po pomoc do ośrodka – mówi prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek. 

+

Program ogłoszony przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej skierowany był wyłącznie dla Ośrodków Pomocy Społecznej.

Aplikując o dofinansowanie mieliśmy przede wszystkim na uwadze jakość oferowanych usług, oczekiwania i problemy pracowników socjalnych realizujących prace socjalną oraz dążenie do jak najefektywniejszej i wychodzącej naprzeciw oczekiwaniom klientów, szeroko pojętej pracy socjalnej. Maksymalna kwota o jaką mógł się starać się nasz ośrodek wynosiła 360 tys. I taką kwotę udało nam się pozyskać. Projekt ten nie wymaga wkładu własnego, a okres realizacji obejmuje 2 lata – podkreśla dyrektor ośrodka Krystyna Kois – Jaźwiec.

Zgodnie z regulaminem projektu z terenu województwa wielkopolskiego dofinansowanie mogło otrzymać maksymalnie sześć jednostek, w tym tylko jedna z miasta od 60 do 100 tys. mieszkańców. Przypadło ono właśnie ostrowskiej jednostce.

Chcemy, dzięki otrzymanym środkom, poprawić jakość obsługi w ostrowskim MOPS-ie. Pozwolą one także na zatrudnienie dodatkowej osoby – dodaje prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek.

W ramach projektu odbędą się między innymi szkolenia z zakresu komunikacji interpersonalnej i zmian do ustawy o pomocy społecznej, kodeksu postępowania administracyjnego oraz z zakresu interwencji kryzysowej. W celu wzmocnienie kompetencji zawodowych pracowników socjalnych zaplanowano zaangażowanie superwizora pracy socjalnej, który będzie wsparciem dla pracowników w poszukiwaniu źródeł trudności w pracy, możliwości ich pokonywania oraz podniesie poziom świadczonych usług.

Za otrzymane pieniądze zaplanowano także zakup 5 terminali mobilnych oraz telefonów komórkowych. Jak dodaje dyrektor ośrodka, sprzęt ten pozwoli na przygotowanie dokumentów w wersji elektronicznej u klienta, umożliwi szybsze załatwienie spraw, a co istotniejsze, ułatwi prace w terenie.

CZYTAJ  "Na wyjazd do Częstochowy, bo nic innego nie pomoże" Nowe zdjęcia
POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

18 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Priv
7 lat temu

Prowadze firme za granica od wielu lat i takze obieram świadczenia z opieki społecznej .no bo na układy niema rady.

kasia
7 lat temu

Pracujcie w UE w Polsce pozostalo tylko Zebrac

OLA
7 lat temu

Ta zbulwersowana to pewnie pracownica Tego naszego Mopsu skoro stwierdziła ,że chodzimy żebrać.Nie wiem czy to tak można w ogóle nazwać droga pani ZBULWERSOWANA..Pojęcia zero i myślenia racjonalnego.

konkretny
7 lat temu

Byłem raz w MOPS i zostałem obsłużony bdb. Kasuję co miesiąc 153zł. Inwalida od urodzenia. Ja bym wysyłał pracowników MOPS by obserwowali na co idą środki które otrzymują biedni. Jeżeli pali, pije, nosi tatuaże,kolczyki itp, mieszka konkubent czy jaki inny kolega z wnioskującą o zasiłek, odebrać zasiłek. Trzeba zrobić porządek z darmozjadami. Amen.

krzysztof
7 lat temu

witam moja kuzynka pracuje w mopsie za mniejsze wynagrodzenie niż większość tam odbiera z
kasy za to ze nie pracują albo oszukują ja mam 42 lata, pracuję od rana do wieczora żeby siebie i rodzine utrzymać nam nic od państwa się nie należy taki nasz system, dzieci uczę, żeby pracowały na siebie i nie czekały na kasę z mopsu
te zasiłki nie prowadzą do niczego dobrego .
Znam ludzi, którzy naprawde potrzebują pomocy i wstydzą się o nią prosić bo mają honor
pozdrawiam

18
0
Napisz co o tym sądziszx