Poniedziałek pod znakiem ciężkiej stopy

Kierujących, którzy jechali z nadmierną prędkością, stwarzając duże zagrożenie dla siebie i innych osób zatrzymali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. 22-latek pędził w terenie zabudowanym 127 km/h, a 23-letni kierowca, 27-latek jechał z prędkością 121 km/h.

+

Policjanci ostrowskiej drogówki pełniąc służbę na drogach powiatu ostrowskiego, wczoraj, 17 października około godziny 23:10 zatrzymali do kontroli drogowej 27-letniego mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego. Kierowca samochodu marki BMW nie dostosował prędkości jazdy do obowiązującego ograniczenia, pędząc w terenie zabudowanym 121 km/h.

Pół godziny później, policjanci zatrzymali 22-latka z województwa mazowieckiego, który w terenie zabudowanym osobowym citroenem jechał aż 127 km/h.

Kilka minut po północy, ostrowska drogówka zatrzymała kolejnego „drogowego pirata”. 23-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego, kierując samochodem marki Peugeot przekroczył prędkość o 56 km/h.

Po raz kolejny ponawiamy nasz apel o rozwagę i szczególną ostrożność na drogach.

Często rezultatem chwili nieuwagi, nadmiernej prędkości i braku kontroli nad prowadzonym pojazdem są wypadki. Ich skutki są nieodwracalne, a ewentualna refleksja przychodzi zbyt późno. Stawka jaką jest nasze życie i zdrowie, nie są tego warte.

Ostrowscy policjanci w dalszym ciągu będą kontrolować prędkość kierowców z jaką poruszają się po drodze, dlatego nieodpowiedzialni kierowcy muszą się liczyć ze zdecydowaną reakcją policjantów.

POLECANE NEWSY
10 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
wozak
5 lat temu

Słusznie! Wielkie brawa! Łapajma piratów nagradzajma władzę precz z piratami drogowymi! Jeżdżajma wozami konnymi. Bezpiecznie, ekologicznie, pomału!

ja
5 lat temu

brWO POLICJA JEszcze tylko wyłapcie pijanych i agresywnych romów i bedzie git

kierowca
odpowiada  ja
5 lat temu

o rowerzystach zapomniałeś ale to może poczekać do wiosny

PitBull
5 lat temu

…jebac karać nie nagradzac……słuszne że tracą prawka debile do kwadratu.

kierowca
5 lat temu

Moim zdaniem czepianie się o północy że ktoś na pustej drodze przekracza prędkość jest czepialstwem. Ogólnie robi się wszystko żeby utrudnić jazdę (z dozwoloną prędkością) kierowcom, źle zsynchronizowane świata na co drugim skrzyżowaniu, prowadzenie drogi 20 metrów od domów i oczywiście ograniczenie do 50km//h co jest zasadne bo mieszkańcy muszą jakoś włączyć się do ruchu ale kto normlany puszcza główną drogę tak blisko domów? Ja problem policji rozwiązałem dość drogim antyradarem który odpukać do tej pory mnie nie zawiódł ale samo poruszanie się samochodem to jest tragedia, te drogi nie są dostosowane do tak dużego natężenia ruchu jakie mamy, nawet trasy które powinny umożliwić szybkie przemieszczanie się prowadzone są tuż przy domach np. kierunek poznań, ciężarówki skutecznie utrudniające ruch osobówek i nie ma możliwości wyprzedzenia ich zgodnie z przepisami z uwagi na natężenie ruchu a miejsc do wyprzedzania zgodnie z przepisami nie ma dużo i rzadko się zdarzy aby w tych miejscach nie mieś jadącego z naprzeciwka samochodu; po prostu nie da się płynnie jeździć zgodnie z przepisami ale zamiast dawać zarobić policji lepiej inwestować w antyradary (zresztą kto robi dużo kilometrów już go ma a zwierzyną są przeciętni kierowcy którzy na co dzień starają się jeździć zgodnie z przepisami tylko czasem są zmuszeni do ich łamania żeby np. wyprzedzić ciężarówkę zawalidrogę bezpiecznie- odpowiednio szybko aby nei stwarzać zagrożenia)

obserwator 1
odpowiada  kierowca
5 lat temu

Jak tak utyskujesz na drogi i ruch to przemieszczaj się MZK, PKP. Rowerem nie bo samochody i piesi na chodnikach. Ja nie mam problemu. Chcesz zdążyć to wyjedz wcześniej i po problemie. Ciężarówki jadą około 90 km/h to po co wyprzedzać. Policja! gonić takich i nagradzać mandatami. Amen!

kierowca
odpowiada  obserwator 1
5 lat temu

jak pracujesz 15 kilometrów od domu i twój dzienny kilometraż to do pracy i z powrotem to chyba oczywiste że nie masz problemu bo dla ciebie to kwestia wyjechać 5 minut wcześniej na takim dystansie większej różnicy ci to nie zrobi czyli tracisz dziennie tylko 10 minut, dla mnie to jest czasem różnica godzina w 1 stronę, a moja praca polega m.in. na jeżdżeniu samochodem i też chce wrócić do domu o w miarę normalnej godzinie. zresztą ja sobie radze tylko zwracam uwagę na temat z mojej perspektywy. też bym sobie chętnie popracował 8 godzin na miejscu i dojeżdżał do pracy rowerkiem tylko na miejscu zarobię 2 tysiące a nie 5

obserwator 1
odpowiada  kierowca
5 lat temu

Ja zarabiam 2000zł, 5km do pracy. Przenieś się blisko domu. To jest takie twoje prostackie tłumaczenie.

kierowca
odpowiada  obserwator 1
5 lat temu

Nie wiem ile tam Tobie zostaje z wypłaty i szczerze to nie chcę abyś wyjawniał tę informację ale ja na same płaty i jedzenie dla siebie, swojej dziewczyny i psa wydaje 2000…. Gdzie tu myśleć o założeniu rodziny i dzieciach? Dziewczyna to co zarobi wyda na studia, ciuchy, fryzjera, tylko mi nie każ zmieniać dziewczyny

obserwator 1
odpowiada  obserwator 1
5 lat temu

Do kierowcy. Żyjesz jak HRABIA. Troszkę przyciągnąć pasa, jeżeli teraz nie odłożysz – to kiedy?

10
0
Napisz co o tym sądziszx