OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Motocykliści zakończyli sezon 2016

Motocykliści, głównie z Ostrowa Wielkopolskiego, zakończyli sezon 2016. W tym celu 15 października zjechali się na teren ośrodka Borowianka, skąd w eskorcie policjantów wyruszyli w przejazd ulicami Ostrowa Wielkopolskiego. Miniony rok zakończył się tragiczną śmiercią motocyklisty z Pleszewa, który zginął w Górznie. W miesiącach letnich doszło też do szeregu kolizji z udziałem jednośladów, niekoniecznie z ich winy.

+

Obecność około 250 motocyklistów, była okazją do przekazywania przez policjantów podstawowych, ale niezmiernie ważnych informacji dotyczących bezpiecznego korzystania z dróg.

Najważniejszą sprawą dla zachowania bezpieczeństwa jest zdrowy rozsądek właścicieli wszelkich pojazdów oraz wzajemna korelacja pomiędzy kierowcami jednośladów i samochodów. Policjanci wielokrotnie zwracają uwagę i apelują do kierowców samochodów i motocykli aby wykonując jakikolwiek manewr na drodze korzystali z lusterek, zwłaszcza jeśli chodzi o omijanie i wyprzedzanie.

Pamiętajmy, że motocykliści są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego i w zderzeniu np. z samochodem są narażeni na znacznie poważniejsze konsekwencje. Naturalnie wiele też zależy od ich rozsądnej i zgodnej z przepisami jazdy. Drogi nie są miejscem do wygłupów i popisów, z czego wszyscy powinni zdawać sobie sprawę.

Warto przypomnieć, że życzliwość w stosunku do innych, brak agresji przestrzeganie przepisów prawa powodują, że jesteśmy bezpieczniejsi na drodze. Taka postawa dotyczy wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Nagranie autorstwa Portalu Miłośników Turystyki Motocyklowej MOTO-TURYSTA upamiętniające wszystkich uczestników imprezy.

9 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
.
odpowiada  Ktoś
4 lat temu

Weź sobie podręcznik pierwszego lepszego gimnazjalisty to tam z pewnością znajdziesz funkcję hiperboliczną, na prawdę to są podstawy i studiów nie potrzeba kończyć żeby się dowiedzieć jak wygląda funkcja hiperboliczna ale napiszę ci żebyś nie musiał chodzić do wujka Google, ona bardzo bardzo szybko rośnie, coś jakbyś w samochodzie wyposażonym w doładowany (turbina) silnik benzynowy zaczął przyspieszać z Dolnego zakresu obrotów i wciskał gaz w podłogę aż do odcięcia, wraz ze wzrostem obrotów przyspieszenie będzie coraz większe czyli wykres przyrostu prędkości w czasie będzie miał kształt hiperboli. Nie ma za co.

Transplantolog
4 lat temu

Do zobaczenia w nowym sezonie, a tymczasem zdrowia życzę!

Właściciel kabrioletu z bujną czupryną
4 lat temu

Niby się mówi, że na motocyklu można poczuć wiatr we włosach nie to co podczas jazdy samochodem. Jednak wielu żeby ten wiatr we włosach poczuć musi porozpinać rozporki, a ci którzy włosy jeszcze mają muszą jechać bez kasków.

Spidi
4 lat temu

Pozderko panowie szkoda że musiałem zostać w pracy .. LWG

Tolerancyjny
4 lat temu

Szkoda, naprawdę szkoda zwłaszcza że organów nigdy za mało…

Ktoś
odpowiada  Piechur
4 lat temu

Piechur, żyjemy w nie normalnych czasach, gdzie normalność nie ma juz żadnego znaczenia. To trendy byc nie normalnym, myslec nie logicznie. Oczywiście, mieć, posiadać nie normalną rzecz w tym przypadku motorek, to dzis NORMALNA sprawa. Jak to sie mowi, AMEŁYKANIZUJEMY sie!

Ktoś
odpowiada  .
4 lat temu

Człowieku ty masz ale tok myślenia. Jak Ci wszyscy z PO debile jedne. Na rower trzeba miec czas, albo być bezrobotnym jeżdżącym rekreacyjnie na rowerze?? Od kiedy to bezrobotny jeździ rekreacyjnie na rowerze?? Weź Ty sie odpierdziel od, najlepiej, rowerów i wszystkiego co z tym tematem jest związane, śmierdzielu jeden… tendencja do zakupu motocykla bedzie hiperboliczna. O czym Ty pierd.olisz?? Co to matematyka czy fizyka?? Uzyj innego słowa inteligencie kwantowy…

.
4 lat temu

W mieście są takie korki że z roku na rok motocyklistów będzie coraz więcej, jazda samochodem staje się bezsensowna, rower sprawdza się tylko na krótkich odcinkach albo rekreacyjnie dla bezrobotnych czy innych ludzi dysponujących dużą ilością wolnego czasu. Tendencja do zakupu motocykli będzie w krótkim czasie hiperboliczna choć niewątpliwie motocykl nie wybacza błędów w technice jazdy

Piechur
4 lat temu

Kolejne święte krowy które policja eskortuje zamiast posprawdzać im stan natężenia hałasu w ich motocyklach.

9
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x