OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Rozbiórka zieleniaka na Tomczeka

Trwają prace rozbiórkowe na terenie zieleniaka przy ulicy Tomczeka. Zdemontowano już część nawierzchni z betonowych płyt, obecnie usuwane są stare, zniszczone stoiska handlowe. Część stoisk przeniesiona została na teren przy Stadionie Miejskim. Pozostała trafi tam wraz z postępem prac. Inwestycja zakończona ma zostać wraz z końcem bieżącego roku. 

+

Ostrowskie zieleniaki zostaną zmodernizowane. Prace modernizacyjne trwają właśnie przy ulicy Tomczeka.

Wykonawca inwestycji jest w trakcie demontażu starej nawierzchni z płyt betonowych, zlikwidowano już betonowe stoły. Usuwane są też blaszane stoiska handlowe – wylicza Ewa Psztyr, prezes spółki Targowiska Miejskie.

 

Na czas budowy nowej wiaty stoiska handlowe zostały przeniesione na plac przy Stadionie Miejskim. Kolejne pojawiać się tam będą wraz z postępem prac na zieleniaku.

Zadanie pod nazwą „Budowa wiaty targowej wraz z niezbędną infrastrukturą na zieleniaku przy ul. K. Tomczeka” znacznie poprawi komfort sprzedaży produktów, a także możliwość zrobienia zakupów. Zieleniaki od lat wymagały gruntownej modernizacji.

Projekt modernizacji przewiduje budowę wiaty handlowej na powierzchni ok. 345 m2 o konstrukcji stalowej, wyposażonej także w oświetlenie elektryczne ledowe – mówi Ewa Psztyr. – W środkowej części dach będzie lekko uniesiony i wykonany z przezroczystego materiału tworząc tzw. świetlik wentylacyjny. Pod wiatą powstanie sześć rzędów stołów betonowych, pomiędzy którymi powstaną trzy przezroczyste przegrody stanowiące wiatrołapy dla stoisk handlowych, tworząc w ten sposób trzy przejścia dla klientów zieleniaka.

Inwestycja realizowana będzie do końca grudnia 2016 roku.

Ta inwestycja to konkretne prace budowlane. Poza nową nawierzchnią z kostki brukowej powstanie tu też infrastruktura odwadniająca, sanitarna i elektryczna. Będzie także nowy murek odgradzający teren zieleniaka od drogi. W przyszłym roku zajmiemy się zieleniakiem przy Konopnickiej – dodaje prezydent miasta.

11 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
w
odpowiada  53n10r vv1g0r [email protected]
4 lat temu

Słyszałem że wczoraj byłeś jeszcze normalny?!!

Janusz
4 lat temu

Komentarze krytykujące p.Prezydent za to ,że bedziemy mieli cywilizowany zieleniak są po prostu obrzydliwe.

wyborca
4 lat temu

Kiedy się doczekamy Prezydenta a nie wydawacza miejskich pieniędzy ciągle brak inwestycji ktore rozwina miasto jak będą zakłady beda pieniadze na sport , kulturę , rozrywke , drogi itp a narazie od 25 lat lipa czyli smród , bród i ubóstwo nie licząc URZEDU MIEJSKIEGO gdzię jest super

53n10r vv1g0r [email protected]
4 lat temu

stragany beda a pewex na krolowej jadwigi kiedy otworza i kiedy bedzie mozna placic kartkami w sklepach z pustymi polkami?

Beata
4 lat temu

Ojej brawo, brawo. To najważniejsza inwestycja tego półrocza.! Ludzie opamietajcie się. Nikt nie mówi, że to nie jest dobrze, że poprawi sie warunki na tym zieleniaku ale nie przesadzajmy z tym wizerunkiem miasta. Pare straganów do zadaszenia i już wizerunek miasta?? Zobaczcie jak rozwijaja si e inne miasta a u nas znowu na 4 lata stop. Działo sie za Torzyńskiego, za Urbaniaka a teraz najwiekszy sukces to zieleniak albo coś co zapoczatkował Urbaniak a teraz spija się smietankę. Pani Prezydent do roboty bo półmetek za pania

michalina
4 lat temu

Bardzo dobrze ze Ktos dba o to zeby Ostrow stawala sie ladniejszy Miejsca takie jak targowiska tetnia zyciem i trzeba dbac o ich wizerunek a poza tym ludzie ktorzy tam ciezko pracuja zasluguja na dobre warunki pracyNiestety sa ludzie w tym miescie ktorzy wszystko komentuja na NIE…Czegokolwiek by sie nie zrobilo i tak jest niezadowolenie.Tylko z czegob wynika to niezadowolenie ..Chyba,z tego ze Ktos nie potrafi przyjac faktu ze Kobieta potrafi dobrze zarzadzac miastem a moze i lepiej niz mezczyzni w poprzednich kadencjach.A moze to sa ciagle niezadowolen Pani Prezydent i Brawo Pani Prezees Targowisk Miejskich

Waldemar
4 lat temu

Brawo dla Pani Prezydent! Nareszcie Ktos zaczal poprawiac wizerunek tego miasta!

Waldemar
4 lat temu

Bardzo trafiona inwestycja…Obecne targowiska strasza..a sa one także. Wizerunkiem może miasta. Brawo!

pani Zosia
4 lat temu

wszystko tylko po to żeby wyciagnąć z nas więcej pieniędzy

kibol
4 lat temu

Zróbmy handel na stadionie będą wreszcie nowe miejsca pracy jak w Warszawie było kiedys

11
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x