Senioriada – seniorzy uczyli się, że alkohol szkodzi zdrowiu

Blisko 300 osób wzięło udział w Senioriadzie, która dziś zorganizowana została w Gimnazjum nr 4. Imprezę pod hasłem „Zdrowy i aktywny senior” zrealizowano na wniosek Rady Seniorów Ostrowa Wielkopolskiego, a dofinansowano z miejskiego budżetu. Ciekawostką jest, że głównym założeniem imprezy było uświadomienie dojrzałych ostrowian o szkodliwości alkoholu. A wydawać by się mogło, że taką wiedzę posiadają już małe dzieci.

+

„Spotkanie, poza wskazaniem uczestnikom możliwości spędzania wolnego czasu, było również działaniem profilaktycznym. Tematyka uzależnień nie kojarzy nam się z seniorami, a jest problemem niejednokrotnie ukrywanym przed rodziną. Pokazano zatem, że trzeźwość i aktywność mogą być sposobem na sprawną fizycznie i intelektualnie jesień życia.” – informują władze miasta.

W imprezie wzięli także udział gimnazjaliści, którzy bardzo szybko znaleźli wspólny język z naszymi seniorami. – To była wspaniała impreza integrująca ostrowskich seniorów, a kondycji fizycznej i sportowego zacięcia w wielu przypadkach możemy im pozazdrościć. – podsumowała Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Krzysztof Bosak przyjedzie do Ostrowa z Anną Bryłką
Subskrybuj
Powiadom o

23 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
tosia
7 lat temu

wspaniałe spotkanie ..chciałabym nabyć fotki z tej imprezy

Kaktus
7 lat temu

Koziu to chyba cały miesiąc nad tą stylizacją myślał. I szkoda, że pani prezydent wraz z naczelnym doradcą Alojzym się nie przebrali stosownie do okazji. I na takie g…..a idą pieniądze.

Seniorka
7 lat temu
Nekrofil
7 lat temu

Czy można liczyć na to, że te panie ze złotymi przewiązaniami na pępkach będą kiedyś podprowadzającymi na zawodach żużlowych?

23
0
Napisz co o tym sądziszx