OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Gadająca ławka na ostrowskim Rynku. Pomaga ratować życie! (wideo)

Nietypowa ławka w kolorze zielonym pojawiła się w piątek na ostrowskim Rynku. Jej zadaniem jest promować oddawania organów z ciała ludzkiego by ratować życie innych. Lokalnym inicjatorem postawienia ławki, która zwiedziła już kilka dużych miast, jest Robert Kucharski – ostrowianin. 6 lat temu w wyniku choroby potrzebował przeszczepu wątroby. Dzięki znalezieniu dawcy, Robert dziś przede wszystkim może żyć, ale również rozpocząć specjalizację z chorób wewnętrznych, w tym m.in. transplantologii.

+

Ławka przez najbliższe dwa tygodnie będzie co około 4 minuty emitować świadectwa osób, które mogą żyć dzięki dawcom organów. By zostać dawcą po stwierdzonej śmierci mózgu należy zawczasu poinformować swoich bliskich o swojej decyzji. Ponieważ to najczęściej bliscy mają podjąć ostateczną decyzję dotyczącą pobrania organów i tym samym doprowadzić do zatrzymania aparatury podtrzymującej czynności życiowe przebywającego w szpitalu krewnego. W rozmowie z Robertem poruszony został również m.in. temat “dawców nerek” jak zwykło się mawiać o motocyklistach.

Z boku ławki można pobrać małą deklarację, która zmieści się do portfela. Można na niej wyrazić chęć oddania organów w razie stwierdzenia śmierci mózgu.

Zapraszamy do obejrzenia wideo.

źródło: ostrowska.tv

8 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Bezpartyjny
odpowiada  partyjny lekarz
4 lat temu

Wełna, to dla Kijowskiego jakby wyłysiał i broda przestała rosnąć.

An
4 lat temu

Po co te głupie komentarze? Dlaczego nasz naród jest tak głupi żeby zamiast olać temat który ich nie interesuje woli pisać jakieś bzdety i tracić swój czas.. ja bardzo chętnie podpiszę zgodę na pobranie organów, chciałabym też zostać dawcą szpiku i krwi, niestety nie mogę. Mamy szansę ratować życie drugiego człowieka, to niesamowite uczucie. Pozwólmy żeby świat stał się lepszy, nie pogarszajmy go bezmyślnymi komentarzami..

partyjny lekarz
odpowiada  Bezpartyjny
4 lat temu

Muszę cię pocieszyć :
Gwarancji nie ma , ale w regulaminie dawcami nie mogą być między innymi osobniki
tzw.”świrnięci” więc jako baran masz szansę być co najwyżej dawcą wełny.

Bezpartyjny
4 lat temu

Może bym wyraził zgodę na oddanie swoich organów potrzebującym, ale jaką mam pewność, że nie dostaną ich KODziarze, Nowocześni, albo POwcy?

Trunkowy
4 lat temu

Tylko idiota umiera jak ma swoje organy zdrowe.

kefir
4 lat temu

Na 100% pomysł pedała ze Słupska. Niby że się coś robi. Tu ławka tam tramwaj, tam flaga, a tam kołysanie żołędzi. Beatka z pedałem się dobrali w ch×j. Ile to jeszcze 3 lata jej zostało?

:)
4 lat temu

Po motocyklistach zazwyczaj nie ma co zbierać

xxx
4 lat temu

Super akcja. Oświadczenie podpisane. Po śmierci już mi będzie wszystko jedno czy mam wszystkie organy czy nie. Najważniejsze żeby komuś mogły życie uratować.

8
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x