OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Dzięki kamerom łapali kierowców łamiących przepisy

Ostrowscy policjanci wspólnie ze Strażą Ochrony Kolei, przeprowadzają cyklicznie działania w rejonach przejazdów kolejowych, dokonując analizy zagrożeń występujących w obrębie przejazdów. Wczoraj takie działania miały miejsce na kilku przejazdach kolejowych w powiecie ostrowskim.

+

Wczorajsze działania policjantów Wydziału Ruchu Drogowego wspomogli funkcjonariusze SOK z Ostrowa Wlkp. i z Poznania, używając nowoczesnych mobilnych kamer i specjalistycznego pojazdu, co pozwoliło monitorować nie tylko sam przejazd kolejowy, ale także obszar wokół niego.

To kolejne z cyklicznie prowadzonych działań ostrowskich policjantów i funkcjonariuszy SOK. Policjanci, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei przyglądali się sposobom zachowania kierowców, przed i na przejazdach oraz reakcjom na znaki i sygnały urządzeń.

Funkcjonariusze podczas działań odnotowali 6 wykroczeń, dotyczących niestosowania się do znaku STOP. Dodatkowo wyłapywali kierowców, którzy ruszali szybciej niż podniosły się do końca bariery od przejazdu kolejowego lub przejeżdżali przed ich opuszczeniem, a po włączeniu sygnalizacji świetlnej.

Bezpieczeństwo osób korzystających z komunikacji kolejowej oraz użytkowników dróg, które często przecinają się z trasami kolejowymi to zadanie, które ostrowscy policjanci traktują bardzo poważnie. Co roku w Polsce dochodzi do wielu niebezpiecznych sytuacji oraz tragicznych zdarzeń, w których często giną ludzie. Są to rejony przejazdów kolejowych, dworców oraz przejść przez tory. Nieuwaga lub lekceważenie przepisów ruchu drogowego to częste przyczyny wypadków kolejowych. Policjanci chcą stale podnosić świadomość użytkowników dróg – kierujących samochodami, ale i pieszych – na zagrożenia w rejonach przejazdów kolejowych.

Działania będą cyklicznie kontynuowane, by świadomość kierujących o tym, jak ważne jest zachowanie ostrożności na przejazdach była coraz większa.

6 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Q
4 lat temu

Wielka akcja a dzisiaj po godzinie 16 znowu była popsuta rogatka na ul. Długiej – zamknięty był cały czas jeden szlaban, żadne światła nie migały ani nie było to w żaden sposób oznakowane.

zizz
odpowiada  ostrow
4 lat temu

kiedyś nawet myślałem, żeby dzwonić do pana Radziszewskiego i prosić o pomoc na miejscu interwencji która wzbudza moje szczere wątpliwości, na szczęście póki co udało mi się wybrnąć, ale chyba pomysł nie jest zły? gdyby Pan redaktor był dostępny od ręki to można by naprawdę skutecznie przeciwdziałać patologicznym i absurdalnym interwencjom – żeby była jasność nie popieram piratów drogowych ani brawury ale nie popieram też psychozy

jelen
4 lat temu

o sk***isyn

zizz
4 lat temu

Czyniąc małą dygresję – uwaga na “poborców podatowych” głównie w okolicach parkingów centr handlowych, z reguły Punto 2 POS 1LA8 lub grande PKA 1GA5, wmawiają niezatrzymanie się przez znakiem stop i inne drobne wykroczenia, proponuję zaopatrzyć się w kamery, żywych świadków i w żadnym razie nic nie przyjmować od nich ani nie reagować na ich próby wzbudzenia poczucia winy. Mieszkańcu, kierowco! Powstrzymaj psychozę w tym mieście!

arci
4 lat temu

Popieram działanie ! Osobiście bardzo uważnie przejeżdżam każdy przejazd……. choć zdarzają się przejazdy aby przejechać bezpiecznie to trzeba prawi na tory wjechać (Błaszki -Warta)

6
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x