OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Spółdzielnia Inwalidów “Nadzieja” nagrodzona

Spółdzielnia Inwalidów “Nadzieja” działająca w Ostrowie Wielkopolskim zdobyła I miejsce i Statuetkę „LODOŁAMACZ 2016”. Uroczysta gala podczas, której ogłoszono laureatów regionalnych I etapu konkursu odbyła się w piątek, 9 września 2016 roku w Poznaniu.

+

Kapituła konkursu doceniła blisko 70-letnią działalność Spółdzielni na rzecz aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych, zarówno na stanowiskach kierowniczych, specjalistycznych, jak i robotniczych. Szczególną uwagę zwrócono, że Spółdzielnia w 2015 roku postanowiła wprowadzić dodatkową produkcję świec dla Caritasu. Dzięki temu przedsięwzięciu udało się zatrudnić dodatkowo nowe osoby z likwidowanej Spółdzielni Inwalidów Jutrzenka w Krotoszynie oraz wybudować nową halę z nowoczesnym parkiem maszynowym, a pomieszczenia wyposażono w klimatyzację, poprawiając tym samym warunki pracy. Dostrzeżono również, że pracownicy licznie korzystają z wycieczek połączonych z rehabilitacją, organizowanych przez pracodawcę.

– Z radością przyjęłam informację o wyróżnieniu ostrowskiej Spółdzielni Inwalidów “Nadzieja” w tym prestiżowym konkursie. Cieszę się bardzo, że doceniono osoby niepełnosprawne, które wykonują swoją pracę z wielkim zaangażowaniem. Dzięki Spółdzielni Inwalidów duża grupa ludzi niepełnosprawnych ma szansę na normalne życie. Gratuluję zarówno dyrekcji zakładu, jak i pracownikom osiągniętego sukcesu i życzę powodzenia na szczeblu centralnym konkursu – mówi prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek.

W imieniu Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek w gali wręczenia statuetki uczestniczyła naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Małgorzata Pawlik.

Konkurs organizowany jest od 2006 roku przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Istotą konkursu jest przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych, integracja osób niepełnosprawnych i stworzenie im szansy na pełne uczestnictwo w życiu społecznym, promocja przedsiębiorstw, które wyróżniają się profesjonalną polityką personalną.

4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kibic
4 lat temu

W tvp Agata Duda wręczała nagrody LODOŁAMACZOM. Jak wypadła OSTROWSKA NADZIEJA ?

Magda
4 lat temu

Żałujcie Ostrowscy Społemowcy i Panie Tyrpa że pozbyliście się tak oddanego pracownika.

Szwaczki z Nadziei
4 lat temu

Panie Prezesie Sosnowski bardzo dziękujemy że pan jest i podjął się ocalić naszą spółdzielnie bo mamy pracę i lepsze zdrowie. DLA WŁODKA SOSNOWSKIEGO NAJLEPSZEGO PREZESA JAKIEGO NADZIEJA MOGŁA SOBIE WYMARZYĆ.

K
4 lat temu

Piękna nazwa tej spółdzielni, ale mi najbardziej się podobała nazwa ” Spółdzielnia Inwalidów Zryw”.

4
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x