Trwa wymiana zdegradowanej sieci ciepłowniczej

Przy Al. Słowackiego dobiega końca przebudowa wysokoparamterowej kanałowej sieci ciepłowniczej wraz z przełączami na sieć preizolowaną. – To inwestycje, które są niewidoczne i być może mało atrakcyjne dla mieszkańców, ale wymiana sieci ciepłowniczej jest niezbędna, aby uniknąć awarii w sezonie grzewczym – mówi prezydent Beata Klimek.

+

Odcinek sieci ciepłowniczej kanałowej został przebudowany od istniejącej komory nr K1 przy ulicy Al. Słowackiego do komory K2 na sieć preizolowaną o większej średnicy – mówi prezes spółki OZC SA, Marian Kupijaj. – Zakres prac obejmuje również wymianę przyłącza kanałowego na rury preizolowane do budynku Szkoły Sióstr Salezjanek przy ul. Al. Słowackiego oraz połączenie przyłącza do hurtowni INSAN z preizolowaną siecią ciepłowniczą.

W ramach inwestycji zlikwidowano również armaturę w komorze K2, a w komorze K1 zamontowano przepustnice odcinające.

Sieć ciepłownicza w naszym mieście jest w fatalnym stanie technicznym, mimo, że fundowano mieszkańcom systematyczne podwyżki cen. Przez wiele lat nie inwestowano w wymianę infrastruktury. Jest ona przerdzewiała, a ryzyko awarii jest ogromne. Tego rodzaju prace nie są może dla mieszkańców tak atrakcyjne jak np. budowa basenu, ale są niezbędne, aby zapewnić nieprzerwane dostawy ciepła w okresie jesienno-zimowym – mówi prezydent Beata Klimek.

CZYTAJ  Wizyta w lombardzie spowodowała przyjazd straży pożarnej, karetki i policji

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ona
6 lat temu

,,Trwa wymiana zdegradowanej sieci ciepłowniczej” zdegradowanej , czy zdewastowanej?

endriu
6 lat temu

No to teraz zarobią panowie zbierający złom.

2
0
Napisz co o tym sądziszx