Wyremontują drogę „łata na łacie”

Udostępnij
Tweet

Miejski Zarząd Dróg rozstrzygnął przetarg na przebudowę nawierzchni ulicy Langiewicza w Ostrowie Wielkopolskim. Prace ruszą pod koniec lipca, jednak wcześniej wymieniona zostanie sieć wodociągowa wraz z przyłączami i renowacją magistrali wodociągowej. W tegorocznym budżecie miasta na ten cel przeznaczono 225 tys. złotych.

+

Prace wykona Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego SA z Kalisza. Nowa nawierzchnia wykonana zostanie na odcinku od ul. Wrocławskiej do ul. Wysockiej. W ramach przebudowy poszerzona zostanie nawierzchnia jezdni, położone zostaną krawężniki, z kostki betonowej zostanie ułożony nowy chodnik, powstaną nowe zjazdy do posesji. Ponadto budowane będą nowe wpusty deszczowe z wykorzystaniem istniejących przykanalików. Wydzielony zostanie także pas postojowy równoległy przy krawężniku lewostronnym. W projekcie przebudowy ul. Langiewicza przewidziano wydzielenie na jezdni kontrapasa (ścieżki) dla rowerów.

Kontrapas będzie jednokierunkowy i będzie miał kierunek przeciwny do kierunku ruchu pojazdów mechanicznych. W związku z powyższym zostanie dodatkowo oznakowany poprzez pomalowanie jego nawierzchni farbą drogową. Wjazd na kontrapas będzie możliwy bezpośrednio ze ścieżki rowerowej wytyczonej w obrębie chodnika ul. Wrocławskiej, natomiast zakończony zostanie obniżonym krawężnikiem umożliwiającym włączenie się rowerzystów do ruchu na zasadach ogólnych na ul. Wysockiej – tłumaczy Marcin Wieruchowski, dyrektor MZD w Ostrowie Wielkopolskim.

Ze względu na planowaną w przyszłości ścieżkę rowerową na ul. Wysockiej, na przejściu dla pieszych w obrębie skrzyżowania z tą ulicą, zaprojektowano obniżenie krawężnika na szerokości umożliwiającej wytyczenie w przyszłości przejazdu dla rowerów. Wykonane zostanie także oznakowanie pionowe i poziome.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Rolnik szuka żony. Ostrowianin znalazł rolniczkę?
Subskrybuj
Powiadom o

12 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mariusz
7 lat temu

Kiedy ulica Rejtana?

poprawka
7 lat temu

ul. Matejki, odcinek od Jankowskiego do Paderewskiego – również przydałby się porządny remont w szczególności chodnika.

.
odpowiada  poprawka
7 lat temu

Wiele rzeczy by się przydało tylko skąd brać na to fundusze?

obserwator
7 lat temu

Rozumiem! można łatać, żeby chociaż łaty były jak przysłowiowy stół. Jadąc rowerem trzęsie, nie wiadomo czy to delirka czy łata po górach dolinach. Kto odbiera wykonane prace, chyba nie odbiera i podpisuje na słowo ” klawo jak ch….a Egon, przytaczając powiedzenie z „Gangu Olsena” Pozdrawiam! partaczy.

pp
7 lat temu

spichrzowa centrum a osiedle kresowe to jest na wschodzie tylko płacą podatki, bo tu nikt nie mieszka’

Lolas
7 lat temu

Polecam przejechac sie ul spichrzowa I zobaczycie co to jest lata na lacie. Wstyd dla miasta ulica prakttcznie w samym jego centrum. Zajmijcie sie tym w koncu

pp
7 lat temu

A co z osiedlem kresowym, widać tutaj prawdziwe kresy wschodnie-BRAWO wŁADARZE.

n/n
7 lat temu

Ciekawe kiedy znajdzie sie budzet na Kasztanową która wcale nie ma nawierzchni…a wszystkie media posiada….chyba nigdy nie wywalczymy nawierzchni

jarek solidny
odpowiada  n/n
7 lat temu

a co wasz mohylewski nie zalatwi wam

osw
odpowiada  jarek solidny
7 lat temu

Jak by się tam swoim Gulfem zapuścił to by koła pourywał 🙂

osw
7 lat temu

łata na łacie – przynajmniej dziury połatane.
Na Czarnieckiego jest jeszcze większy rozpierdziel i kratery jak na księżycu.

.
7 lat temu

I bardzo dobrze tylko mam nadzieję że pod koniec ulicy będą dwa pasy ruchu tak jak teraz aby pojazdy skręcające w lewo nie blokowały tych skręcających w prawo

12
0
Napisz co o tym sądziszx