Nie ma to jak kraść rusztowania w centrum miasta

Udostępnij
Tweet

11 elementów stanowiących rusztowanie budowlane padło łupem złodziei. Sprawcy na ul. Harcerskiej w Ostrowie Wlkp. 12 czerwca br. skradli, a następnie sprzedali skradzione mienie innemu mężczyźnie. Straty na jakie narazili właściciela firmy szacuje się na ponad tysiąc złotych. Trzem mężczyznom i kobiecie za kradzież grozi nawet 5 lat więzienia. Ustalonemu przez policjantów mężczyźnie, który kupił skradzione elementy grozi 2 lata więzienia.

+

12 czerwca br. nieznani złodzieje skradli elementy rusztowania budowlanego na jednej z ulic w Ostrowie Wielkopolskim. Właściciel oszacował straty na ponad tysiąc złotych.

Praca operacyjna policjantów Wydziału Kryminalnego po raz kolejny pozwoliła na wytypowanie i zatrzymanie sprawców kradzieży, którym okazali się mężczyźni w wieku 26, 34 i 40 lat oraz 24-letnia kobieta.

Zatrzymani złodzieje przyznali się do popełnionego przestępstwa. Dodatkowo policjanci ustalili, że 34 i 40-latek, kilka dni po kradzieży usiłowali skraść kolejne elementy rusztowania, jednak przestępczego zamiaru nie dokonali, ponieważ przestraszyli się, że ktoś podczas demontażu mógł ich widzieć, dlatego pozostawili rusztowanie i oddalili się.

Ponadto policjanci ustalili mężczyznę, który za kwotę 200 złotych zakupił od złodziei skradzione elementy.

Sprawcy przestępstw odpowiedzą przed sądem. Za popełnione przestępstwo, którego się dopuścili grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast, mężczyźnie, który zakupił od złodziei elementy rusztowania grozi 2 lata więzienia. Policjanci odzyskali skradzione mienie, które powróci do właściciela.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Prawdziwy Polak
7 lat temu

ile za ramkę warszawskiego ?

Xl
7 lat temu

Kwiatek robil w fescie widac ciezko bylo mu sie rozstac z rusztowaniem tylko zamiast je montowac wolal krasc

Mt 10, 33
7 lat temu

ten co kupił jest niewinny

3
0
Napisz co o tym sądziszx