Ratownicy WOPR uratowali dwie osoby na Piaskach!

Ostrowscy ratownicy WOPR wbrew pozorom mają intensywne dyżury pod względem akcji i interwencji. Dzięki ich obecności możemy z pewnością czuć się bezpiecznie, ale nie oznacza to by zostawiać zdrowy rozsądek w domu. W upalną sobotę na Piaskach-Szczygliczce doszło do trzech poważnych interwencji.

+

godz. 18:10
Po zakończonym dyżurze ratownicy wykonywali patrol, w trakcie którego zauważyli wzywającą pomocy parę znajdującą się na kickerze Wakepark. Mężczyzna resztkami sił próbował utrzymać się na śliskiej powierzchni wyrzutni. Konieczne było użycie sprzętu ratowniczego w postaci rzutki. Ratowani byli obcokrajowcami – komunikacja była bardzo utrudniona. Pijany mężczyzna po wciągnięciu na łódź wywrócił się upadając na ratownika. Kobieta z wielkim trudem dopłynęła sama do brzegu.

Sytuacja była bardzo niebezpieczna, mogła zakończyć się na utonięciu 2 osób (mężczyzny i kobiety).

godz. 16:15:
Wezwanie z plaży do 8 letniej dziewczynki, która zachłysnęła się wodą bawiąc się przy brzegu. Podejrzenie tonięcia wtórnego (może wystąpić nawet po 72 godzinach i zakończyć się śmiercią!). Poinformowano opiekuna o konieczności obserwacji dziecka, możliwych następstwach i postępowaniu.

godz. 15:30:
Przy Uczniowskim Klubie „Trawers” doszło do wywrotki kajaka spowodowanej wejściem na pokład 4 osób dorosłych. Wysłano łódź ratowniczą w celu sprawdzenia stanu poszkodowanych i pomocy w jej wyciągnięciu na brzeg.

-Odolanów: brak zdarzeń,
-Raszków: brak zdarzeń,
-Antonin: kąpielisko zamknięte,

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Beata Klimek ripostuje konkurencję polityczną w sprawie cen za ciepło
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx