OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Kolizja Siewna-Brzozowa. BMW skasowane

W sobotę około godz. 13:00 doszło do kolizji dwóch aut na skrzyżowaniu ulic Siewna/Brzozowa/Staroprzygodzka w Ostrowie Wlkp. Kierowca BMW w dojrzałym wieku jechał ulicą Brzozową od strony ul. Wrocławskiej. Dojechał do linii skrzyżowania, wjeżdżając za sygnalizator na zielonym świetle. Nie wjechał jednak na samo skrzyżowanie, gdyż pozwolił wykonanie manewru skrętu w lewo przez auto jadące z przeciwka. Gdy to opuściło już skrzyżowanie, kierowca BMW nie dostrzegł, że ulicą Staroprzygodzką jedzie samochód dostawczy Volkswagen LT, któremu zdążyło się zmienić światło na zielone.

+

Można by początkowo twierdzić, że BMW miało prawo opuścić skrzyżowanie, jednak byłoby to możliwe, gdyby jego kierowca dojechał do środka skrzyżowania, a nie linii widocznej na drugim zdjęciu. W tej sytuacji to właśnie kierowca BMW okazał się winnym spowodowania kolizji. Na jego szczęście, posiadał autocasco i straty pokryje ubezpieczalnia.

 

źródło: ostrowska.tv

5 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
alek
4 lat temu

kiedy zainstalujecie sygnalizację na Bema / Krotoszyńska ? jak zawsze organizatorzy tego cyrku zwanego ruchem drogowym – całkowicie bezkarni , musi być spełniony jakiś limit rannych i zabitych ?

wjw
4 lat temu

Tak to jest jak się kierowca bawi w “dżentelmena jezdni” zamiast korzystać z pierwszeństwa i jechać…

Ostrów
odpowiada  KLJ
4 lat temu

Samochody są dobre, tylko kierowcy nie potrafią myśleć tak szybko jak jeżdzą te pociski

ART
4 lat temu

Ogólnie te światła są jakieś dziwne, Stojąc na prawie środku skrzyżowania z zamiarem skrętu w lewo z Brzozowej puszczamy wszystkich z naprzeciwka i gdy już ostatni przejeżdża to już ruszają z staroprzygodzkiej. Albo nagminnie przejeżdżają na późnym pomarańczowym albo światła są źle zsynchronizowane.

KLJ
4 lat temu

Bmw lub Audi i wszystko jasne

5
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x