OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Rozkopią centrum, żeby było ciepło

Ostrowski Zakład Ciepłowniczy rozstrzygnął przetargi na budowę sieci ciepłowniczej w ulicy Kolejowej – od dworca kolejowego do ulicy Wojska Polskiego oraz w ulicy Plac 23 Stycznia i Dąbrowskiego. Inwestycje te realizuje ostrowskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego. Prace przy ulicy Kolejowej ruszą już w przyszłym tygodniu.

+

Zakres pierwszego przetargu obejmował zadanie polegające na wykonaniu wysokoparametrowej sieci ciepłowniczej DN100, DN65 i DN50 w technologii rur preizolowanych przy ul. Plac 23 Stycznia oraz ul. Dąbrowskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Natomiast drugi, ogłoszony przetarg obejmował wykonanie wysokoparametrowej sieci ciepłowniczej DN80 i DN50 w technologii rur preizolowanych przy ul. Kolejowej.

W wyniku przeprowadzonych przetargów nieograniczonych wyłoniono wykonawcę. Została nim firma Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego PBO – Ostrów Sp. z o.o. W kryterium wyboru ofert w wyniku przeprowadzonego przetargu OZC kierował się ceną.

Już wkrótce mieszkańcy kamienic przy ulicy Dąbrowskiego, Placu 23 Stycznia i Kolejowej będą mogli zamienić swoje ogrzewanie z pieców kaflowych na bezpieczne, ekologiczne ciepło sieciowe – informuje Marian Kupijaj, prezes Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego. – Z myślą o naszych obecnych odbiorcach i bezpieczeństwie dostaw ciepła do ich mieszkań, a także dostaw ciepła do instytucji publicznych oraz firm, rozstrzygnięte zostały również przetargi na przebudowę wysokoparametrowej kanałowej sieci ciepłowniczej DN200 wraz z przyłączami na sieć w technologii preizolowanej przy ul. Mertki oraz przetarg na wymianę sieci kanałowej DN125 na preizolowaną przy ul. Prostej.

Przetargi zostały przeprowadzone zgodnie z wewnętrznym Regulaminem Udzielania Zamówień obowiązującym w OZC S.A.

Inwestycje te realizowane są z myślą o mieszkańcach Ostrowa Wielkopolskiego, aby ograniczyć poziom zanieczyszczeń w naszym mieście. Zarówno inwestycje związane z budową sieci ciepłowniczej w śródmieściu jak i wymiana starych sieci na nowoczesne sieci w technologii preizolowanej zostaną zakończone przed najbliższym sezonem grzewczym, aby zapewnić mieszkańcom miasta dostawę ciepła sieciowego – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

6 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ziomek
4 lat temu

Ale pierdoły . W centrum jest gaz, kto chce może się podłączyć. Na sesji rady jedna kobieta pytała ilu jest chętnych do podłączenia. Odpowiedzi nie było.

becks`a
4 lat temu

A ja też jestem w szoku bo zawsze myślałem że większość ludzi ok, nie ma pieniędzy by podłączyć się do cieplika ale że nie było takiej możliwości to nie mogę uwierzyć. Po co ciągnąć rury po peryferiach jak potencjalnie najwięcej klientów jest w śródmieściu. Myślałem że 50lat temu problem rozwiązali

oijjhhhu
odpowiada  podatnik
4 lat temu

A kiedy to było, władze się zmieniły ?

qerste
4 lat temu

@podatnik

Zapewne zmienia parking na teren pksu zamiast u. Kolejowej.

podatnik
4 lat temu

Był kiedys duzy remont Poznanskiej to mowie ze sie podłącze do cieplika jadę do Elektrociepłowni a oni zdziwieni o co mi chodzi takie mamy władze a teraz rozwala sródmiescie za duza kase

roman
4 lat temu

To jak będzie kursowała komunikacja autobusowa w rej. Kolejowa – Dworzec. Czy Pan Redaktor wie, bo o rurach to nawet aż nazbyt szczegółowo Pan pisze.

6
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x