Podpalacze auta z Harcerskiej zatrzymani

Udostępnij
Tweet

Nawet do 5 lat więzienia grozi mężczyznom ustalonym i zatrzymanym przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Mężczyźni podejrzani są o podpalenie samochodu na jednym z parkingu przy ulicy Harcerskiej. Straty powstałe w wyniku działania sprawców oszacowano na 2,5 tysiąca złotych. O dalszym losie sprawców zdecyduje teraz sąd.

+

Policjanci ze Ostrowa Wielkopolskiego ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 20 lat. Są oni podejrzani o zniszczenie mienia. Sprawcy 10 maja br. podpalili zaparkowany na jednym z parkingów przy ulicy Harcerskiej samochód marki Opel Astra, powodując tym samym straty sięgające 2,5 tysiąca złotych.

Do zatrzymania sprawców doszło dzień później. W wyniku podjętych czynności i weryfikacji zebranych informacji w tej sprawie funkcjonariusze ustalili, że sprawcami uszkodzenia mienia mogą być mężczyźni, którzy nie darzą sympatią pokrzywdzonego.

Analizując zgromadzone materiały mundurowi zatrzymali mężczyzn odpowiedzialnych za to przestępstwo. Mężczyźni tłumaczyli, że za pomocą zapalniczki i dezodorantu podpalili samochód, wiedząc do kogo należy. Śledczy przedstawili im zarzut zniszczenia mienia o wartości blisko 2,5 tysięcy złotych. Podejrzani w swoich wyjaśnieniach przyznali się do podpalenia.

Za swoje czyn odpowiedzą teraz przed sądem. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje nawet do 5 lat więzienia.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Poseł został potrącony
Subskrybuj
Powiadom o

9 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Nietykalny
7 lat temu

A może chciał się wzbogacić i dlatego celowo oskarżył kogoś innego? Nie pochwalam tych chłopaków zachowania, ale trzeba się zastanowić Dlaczego to zrobili, może poszkodowany czymś poważnie zawinił?

Ja
7 lat temu

Taka osoba nie zasługuje na miano kolegi.. Z tego co się orientuję, to oskarżenia kierowane było na zgoła inne osoby. Ojciec, czy też dziadek/, bo były dwie wersje /poszkodowanego niby na sto procent rozpoznał jednego ze sprawców! I cóż za rozczarowanie!Ma trochę honoru żeby przeprosić? Wątpię!

Citizen
7 lat temu

…a ja bym ucinał łapy za takie coś… tak jestem radykalny.
Gwarancja, że po takiej karze nikt tego nie powtórzy, dość wysoka.
Nie ma znaczenia czy auto za 2500 czy za 250000, zrobili to świadomie, niszczenie komu czegokolwiek powinno być surowo karane!

n/n
7 lat temu

debilizm….narobic szkody komus i przede wszystkim sobie…trzeba bylo flaszke kupic i z kolega sie pogodzic a nie samochod mu podpalac

kacper
7 lat temu

Prawda jest taka ze sa mlodzi i pewnie nie zdawali sobie sprawy z tego co tak naprawde robia . Moj kuzyn podpalil kiedys tez auto i dostal 6miesiecy bez zawiasow a zwlaszcza zauwazcie to ze oni dzialali z premedytacja wiec sad nie bedzie ulegly

Bidon
7 lat temu

Niech jeszcze zwrócą pieniądze za samochód , akcje strażaków , policjantów , sądu i opłacą sobie 5-cio letni pobyt w hotelu z wyżywieniem + lekarz na zawołanie .

Ostrów
odpowiada  Bidon
7 lat temu

Nie przesadzajmy, 5 lat z życiorysu i niemożliwość zatrudnienia się w żadnym poważanym zakładzie jest wystarczającą karą. Znaczy było by bo znając życie dostaną zawiasy choć ja uważam że powinni trafić do więzienia przynajmniej na pół roku żeby wiedzieć czym to pachnie i zawrócić te śmieszne 2500zł właścicielowi

marzena
odpowiada  Ostrów
7 lat temu

dobrze im,bardzo dobrze
nie wzne czy 2,5 czy 50 tys
powinni byc rozebrani na narzady 😉

Ostrów
odpowiada  marzena
7 lat temu

Też jestem za wyrywaniem chwastów

9
0
Napisz co o tym sądziszx