OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Bomba w szpitalu – ewakuowano pacjentów

Wielka akcja ratownicza miała miejsce we wtorek w godzinach porannych na terenie ostrowskiego szpitala. Po uzyskaniu informacji o możliwym znajdowaniu się bomby, podjęto decyzję o ewakuacji jednego z oddziałów. Wszystko to odbyło się w ramach systematycznych ćwiczeń.

+

Ewakuacje osób przebywających w licznych obiektach przeprowadza się co 2 lata. W przypadku szpitala, w którym co do zasady przebywają osoby chore, sprawa wydaje się dość delikatna. Podjęto decyzję, że najmniej ucierpią pacjenci oddziału laryngologii, w którym wszyscy pacjenci są chodzący.

Wyprowadzono ich na teren wokół szpitalny od strony Alei Słowackiego. Tam wprowadzono do specjalnego namiotu, w którym pół godziny oczekiwali na przyjazd autobusu MZK. Zgodnie z procedurami, pacjenci w takich sytuacjach będą odwożeni do obecnych i dawnych burs szkolnych przy Alei Słowackiego i ul. Tomczeka.

Po ewakuowaniu ludzi, do akcji ruszyli policjanci specjalizujący się w odnajdywaniu ładunków wybuchowych. Pomocą służył im pies, który wstępnie zainteresował się kamerą operatora.

Po zakończeniu akcji 17 pacjentów w jednym kawałku wróciło na oddział by dokończyć proces leczniczy.

Wideorelacja:

źródło: ostrowska.tv

11 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jaro
4 lat temu

OOOOO!!! nawet policja była to w tym dniu nie biegali za rowerzystami po piwku, przecież to teraz największa akcja antyterrorystyczna naszej policji powiatowej.Panie komendancie może by tak skierować policjantów do przestępczości a nie wysyłać wszystkich policjantów do ścigania rowerzystów dla polepszenia statystyk.

Lech
odpowiada  Olaf
4 lat temu

Dziękuję za gratulacje dotyczące mojego samopoczucia.
Jednak zdania nie zmienię, na oddziałach są ludzie chorzy, przeważnie ciężkie nie ambulatoryjne przypadki i to ICH dobro i SAMOPOCZUCIE jest dla mnie najważniejsze.

Olaf
4 lat temu

Tak..a w razie(nie daj Boże)prawdziwego zagrożenia,a nie ćwiczeń pacjentów teź się zastąpi statystami..skąd się biorą osobniki takie,jak”Lech”,co chcą zabłysnąć, a jedynie się ośmieszają…Ale we własnym pojęciu są wsystkowiedzącymi geniuszami..Gratuluję dobrego samopoczucia..

ZK
4 lat temu

Rozumiem, że na laryngologii można bezkarnie ogłaszać fałszywe alarmy. Co za idiota wymyślił takie ćwiczenia? Ręce opadają.

Marcin
4 lat temu

o P. Garstka 🙂 pozdrawiam Ogrodnik

Lech
4 lat temu

Jeżeli to byli prawdziwi pacjenci oddziału a nie statyści odgrywający chorych to oznacza że ten który te ćwiczenia zlecił sam powinien być pacjentem ale innego oddziału, najlepiej bez klamek.
Narażanie na dodatkowy stres ludzi chorych to obraz kompetencji i obyczajów, oraz tego że dobre chęci bez właściwego przygotowania funta kłaków niewarte.

O, tempora, o mores!

xxx
4 lat temu

Dobrze że chociaż ciepło było bo w tej piżamie. Ale atrakcje mieli masakra .

Ostrów
4 lat temu

Mogli ewakuować położniczo-ginekologiczny. To by była przygoda!

unabomber
4 lat temu

Na laryngologicznym i tak by nie usłyszeli wybuch… (suchar)

ostrow24.tv
odpowiada  lekasz
4 lat temu

Potocznie – bez odniesionych ran/urwanych części ciała.

11
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x