Brawo dziewczyny! Ostrovia w Ekstraklasie!

Stało się! Koszykarki TS Ostrovia wygrały drugie spotkanie finału play off I ligi z SMS ŁKS-em Łódź i awansowały do Tauron Basket Ligi Kobiet! Wyjazdowa konfrontacja w Łodzi zakończyła się zwycięstwem podopiecznych Wojciecha Szawarskiego 70:58.

+

Ostrovia była kapitalnie dysponowana. Już po pierwszej połowie nastroje były znakomite. Ostrowianki grały w niej koncertowało i wypracowały sobie wysoką przewagę (46:27). Po przerwie gospodynie spisywały się zdecydowanie lepiej. Robiły wszystko, żeby dogonić rywalki, ale nie były w stanie odwrócić losów rywalizacji. Drużyna Wojciecha Szawarskiego spokojnie dowiozła wygraną i po ostatnim gwizdku na parkiecie zapanował szał radości. Ekstraklasa jest nasza!

ŁKS SMS Łódź – TS Ostrovia Ostrów 58-70 (13-25, 14-21, 13-11, 18-13)