20-lecie zespołu „Gwiazda”

W Ostrowskim Centrum Kultury odbył się Koncert Jubileuszowy Grupy Akrobatyczno – Baletowej „Gwiazda” pt. „20 lat tanecznym krokiem przez świat” poświęcony pamięci nieodżałowanej Aliny Janikowskiej, założycielki i wieloletniej kierownik Grupy. Widowiska w wykonaniu zespołu są zawsze wielkimi wydarzeniami artystycznymi, wzbudzającymi zachwyt i aplauz publiczności.

+

Koncert, który w miniona niedzielę odbył się na Dużej Scenie Ostrowskiego Centrum Kultury był wydarzeniem szczególnym. Blisko pięćdziesiąt wychowanek zaprezentowało swoje taneczne umiejętności. Poza podopiecznymi na scenie pojawili się instruktorzy, choreografowie, a także tancerki, które występowały w „Gwieździe” przed laty – wiele z nich to absolwentki Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej – Lipczyńskiej w Poznaniu.

Jubileuszowy koncert poświęcony został pamięci Aliny Janikowskiej, wieloletniej instruktorki i opiekunki Grupy. Jej postać przybliżyła widowni przygotowana prezentacja, w której zawarto fotografie z bogatej historii ostrowskiego zespołu. Jednak to, co najbardziej przypominało nieodżałowaną Alinę Janikowską, to zapał, niesamowite umiejętności i radość z tańca jej wszystkich wychowanek.

Grupa Artystyczno-Baletowa „Gwiazda” od 20 lat wspiera swoją działalnością artystyczną zachowanie naszego dziedzictwa kulturowego. Szczycimy się tym, że „Gwiazda” jest od lat ambasadorem naszego miasta, regionu i kraju na międzynarodowych scenach. Takiej wizytówki inni mogą nam tylko pozazdrościć – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Podczas niedzielnego koncertu obowiązki kierowniczki zespołu oficjalnie przejęła Patrycja Stendera, wychowanka „Gwiazdy”, a dziś instruktor tańca. Nowa opiekunka zapewniła, że będzie dbać o renomę i dobre imię zespołu, a presję, jaka na niej ciąży przekuć na motywacje do działania.

To bardzo trudne zadanie wypełnić lukę po tak znakomitej osobie, po legendzie ostrowskiej kultury, dlatego życzyłam Pani Patrycji Stenderze wytrwałości, ogromnej wiary w siebie i ludzi wokół, którzy w trudnej chwili wyciągną pomocną dłoń. Z taką grupą pasjonatów wokół, z zaangażowaniem rodziców, z ludźmi, którzy podziwiają to, co zespół prezentuje, a przede wszystkim z Panią Aliną, która jest zapewne tak samo dumna z tancerek, jak ja, droga do Gwiazd stoi przed nimi otworem – dodaje prezydent Ostrowa.

                 

POLECANE NEWSY
4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mama
6 lat temu

Pasję trzeba zaszczepić od małego dziecka .To mama musi zaprowadzić swoje dziecko i pokazać jak można spędzić czas /czy to balet czy szkoła muzyczna czy modelarstwo itd…….Ja poswięciłam osobiście swój czas na to i przez kilka lat pieszo ! nie wożąc autem prowadziłam swoje dzieci na zajęcia . Dzieci gdy mają za dużo wolnego czasu to się nudzą i wymyślaja głupoty albo siedzą przed komputerem lub telewizorem. Polecam kazdemu rodzicowi uczcie swoje dzieci kultury przez WIELKIE …..K…. To zaowocuje w przyszłosci 🙂

Ostrów
6 lat temu

Fajnie że są dziewczyny które mają pasję a nie tylko kluby, alkohol, puszczalstwo, sponsoring i walka o prestiż. Szacunek dla kobiet które szanują siebie oraz innych

OBATEL
6 lat temu

Co na to krajowy cenzor Gliński? on na wszystkim się zna…..

asystent
odpowiada  OBATEL
6 lat temu

nie ma się czym martwić jutro prezes zrobi go odpowiedzialnym za wycinkę puszczy parę dni później za przetarg na sprzedaż drewna na końcu każe mu sadzić choinki to profesor Gliński człowiek Prezesa

4
0
Napisz co o tym sądziszx