OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Problem z przedszkolami! Nie dostało się ponad 300 dzieci!

Miasto ma duży problem, a jeszcze większy rodzice trzylatków. Zakończył się pierwszy nabór do ostrowskich przedszkoli. Miejsca zabrakło dla ponad 300 dzieci. Dla niektórych jest jeszcze nadzieja, inni będą mieć duży kłopot.

+

– Pani prezydent obiecała w trakcie kampanii i po, że miejsc nie zabraknie. Tymczasem ogłoszone zostały wyniki naboru do przedszkoli i wynik był taki jak się można było spodziewać – większość dzieci się nie dostała, miejsc jest jak na lekarstwo – pisze matka jednego z dzieci.

Problem z miejscami w przedszkolach rzeczywiście jest poważny. W pierwszym naborze miasto musiało przyjąć dzieci cztero, pięcio i sześcioletnie. – Do tego obliguje nas ustawa. Zabrakło miejsc dla trzylatków. Nie mamy ustawowego obowiązku przyjmowania tych dzieci, ale robimy wszystko, żeby znaleźć dodatkowe miejsca – informuje nas Dariusz Dębicki, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim.

Do ostrowskich przedszkoli nie dostało się 307 dzieci. 22 maja rusza drugi nabór. – Do tego czasu będziemy starali się znaleźć miejsca. Dla wszystkich ich nie wystarczy. To nierealne. Liczymy jednak, że dla trzylatków znajdzie się jeszcze około 70 miejsc. Druga tura naboru będzie mieć taki sam charakter jak pierwsza. Dzieci będą miały przypisywane punkty, w zależności od tego, jaka jest ich sytuacja rodzinna. Na tej bazie komisje rekrutacyjne podejmą decyzje – wyjaśnia Dariusz Dębicki.

Rodzice podkreślają, że ich problem jest naprawdę poważny i liczą, że miasto stanie na głowie, żeby go rozwiązać. – Co mają zrobić rodzice dziecka oboje pracujący? Poza tym rozwój dziecka z rówieśnikami jest najważniejszy. Bardzo proszę w imieniu rodziców, których dzieci zostały skreślone z możliwości pójścia do publicznych przedszkoli o poruszenie tematu w Urzędzie Miasta. Z nami władze rozmawiać nie będą, a jak będą, to poklepią po plecach i na tym się skończy – podkreśla jedna z matek.

W tej chwili rodzicom pozostaje czekać na wyniki drugiego naboru. Z całą pewnością nie wszyscy będą jednak zadowoleni po jego zakończeniu.

[fvplayer src=”https://www.ostrow24.tv/pliki/filmy/2016/04/przedszkola.mp4″ width=”640″ height=”360″ controlbar=”yes” splash=”https://www.ostrow24.tv/wp-content/uploads/2016/04/dariusz-debicki.jpg”]

46 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ktos
4 lat temu

Najpierw apelują ze jest niż demokratyczny , nie ma dzieci a teraz nie są przygotowani na przyjęcie dzieci i robią selekcje wśród dzieci. Brak słów

kret
odpowiada  Mama
5 lat temu

Pewnie jesteś przewrażliwiona. Po tylu latach pracy w przedszkolu z maluchami, tej starszej kadrze należy się szacunek.

lala
odpowiada  marek
5 lat temu

7mln to dużo? za budynek publicznego przedszkola spelniajace wszystkie warunki uzytecznosci w XXIw? Nie wiem za ile wybudowalas dom, ale 500tys za 130m2 Ci nie powinno starczyc jesli chcesz miec XXIw w domu.

marek
5 lat temu

W komentarzach przeczytałam, że przedszkole za 7 milionów budujemy. Można gdzieś kosztorys zobaczyć? Tak z czystej ciekawości pytam, bo wybudowałem niedawno duży dom i nijak nie mogę tej kwoty zrozumieć.

Mama
odpowiada  dwa bieguny
5 lat temu

Pozostawia wiele do życzenia, zwlaszcza te nauczycielki z długim stażem

~ja
5 lat temu

Gdy moje dziecko w wieku 3 lat miało iść do przedszkola było tyle samo a może nawet mniej miejsc i nikt wtedy takiego rabanu nie robił a było to w 2013 roku czyli ledwie 3 lata temu. Nikt wtedy trzylatkami się nie przejmował. Teraz robi się szum bo ktoś sobie ubzdurał, że sześciolatki muszą iść do szkoły. Jak bardzo muszą i jak bardzo ich rodzice chcą sześcioletnie dzieci posłać do szkoły widać po zgłoszeniach do szkół. Ludzie jak ktoś ma dziecko w wieku 6 lat to wie czy nadaje się już do szkoły czy nie.

dwa bieguny
odpowiada  mama
5 lat temu

A co jest nie tak z kadrą w tym przedszkolu?

mama
odpowiada  abcd
5 lat temu

to ze bedzie nowy budynek przedszkola to nie znaczy ze przedszkole bedzie najlepsze co najwyzej moze byc najladniejsze, a zeby bylo jednym z lepszych to nalezy w 90% wymienic kadre

abcd
5 lat temu

Najlepsze przedszkole będzie na osiedlu Pruślin i wszyscy chcą się tam dostać.

Karol
5 lat temu

Dostanie dziecka do przedszkola kosztowalo mbie 400zl kwestia dogadania mialem dac 500 ale zeszla na 400 lepiej dajcie i spokoj

46
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x