OSP z nowym wozem. A to nie koniec!

Ochotnicza Straż Pożarna w Ostrowie Wielkopolskim doczekała się nowego wozu, który zastąpi stary i wysłużony Daewoo Lublin. Koszt inwestycji 252 tysiące złotych.

+

Środki udało się pozyskać z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska (182 tysiące złotych). Kwotę 70 tysięcy złotych dorzucił Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim. – Do tej pory mieliśmy busa, który był przez naszych strażaków przerobiony na pojazd ratowniczy. Niestety, nie posiadał on zbiornika wodnego, a poza tym było w nim mało miejsca na sprzęt pożarniczy. Nowy zakup będzie nam zdecydowanie bardziej służyć. Zbiornik wodny to jego główny atut – mówi naczelnik OSP w Ostrowie Wielkopolskim Adam Kołodziej.

W OSP cieszą się z nowego pojazdu. Wiele wskazuje, że to jednak nie koniec zakupów w najbliższym czasie. Najprawdopodobniej strażacy już wkrótce będą mogli pochwalić się kolejnym nabytkiem. Następny pojazd mają otrzymać w ramach Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. – To będzie średni samochód ratowniczo – gaśniczy. Główna różnica polega na tym, że będzie on posiadać większy zbiornik wodny. W przypadku naszego najnowszego zakupu mówimy o 1000 litrów wody. Chcemy zakupić pojazd ze zbiornikiem 3000 litrów. Nie będzie to nowy samochód, bo jesteśmy ograniczeni kwotowo, ale z pewnością będzie nas stać na zakup, który będzie dobrze służyć mieszkańcom miasta – dodaje Adam Kołodziej.

OSP w Ostrowie Wielkopolskim zrobiła zatem krok w przód. Warto jednak dodać, że potrzeby strażaków są znacznie większe. Na co dzień zmagają się oni z wieloma problemami. Tym głównym jest brak miejsc garażowych i suszarni węży. Oby wkrótce i te kwestie udało się rozwiązać.

Na koniec zapraszamy do obejrzenia wideorelacji z przekazania nowego pojazdu.

[fvplayer src=”https://www.ostrow24.tv/pliki/filmy/2016/04/woz-osp.mp4″ width=”640″ height=”360″ controlbar=”yes” splash=”https://www.ostrow24.tv/wp-content/uploads/2016/04/woz-osp.jpg”]

[blockquote align=’right’]źródło: ostrowska.tv[/blockquote]

CZYTAJ  Niestety czad zaatakował skutecznie

10 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
998
6 lat temu

Pragnę tutaj trochę sprostować poniższy komentarz użytkownika 112 a także pragnę skierować pozostałych użytkowników do apteki w celu zakupu maści na ból czterech liter 😉
otóż na jednej zmianie w KP PSP w Ostrowie Wielkopolskim dyżur pełni ok 14 strażaków i to jest obsadzone na pierwszy wóz wyjazdowy, ciężki gaśniczy oraz podnośnik. Jeżeli są dysponowane inne zastępy to strażacy przerzucają się na inne wozy a w razie konieczności i nagłych przypadków strażacy ściągani są z wolnego. Gdybyście się troche bardziej interesowali to byście wiedzieli, ze te 16 wyjazdów to są wyjazdy do akcji ratowniczo gaśniczych do których dysponowani są przez PSP (skoro są dysponowani to są potrzebni – tak na logikę moi drodzy) zabezpieczenia imprez to inna sprawa, czasami jest ich tyle samo co wyjazdów do akcji a czasami mniej, a i na zabezpieczeniach nie jest czasami spokojnie. OSP Ostrów jest i będzie potrzebne stąd radość powinna gościć na naszych twarzach że oprócz tego forda jednostka ta niedługo zakupi kolejny wóz gaśniczy tym razem ze zbiornikiem na wodę ok 3 tyś litrów. Skoro ich nadal hejtujecie to proszę bardzo. Nie życzę zle nikomu, ale jak by się wam chata paliła i OSP Ostrów przyjedzie to ciekawe czy też będziecie po nich jechać.

?
6 lat temu

A co z garażem?

112
6 lat temu

Jak to w zwyczaju bywa wypowiadają się osoby, które nie mają pojęcia o zabezpieczeniu rejonu w sprzęt ratowniczo – gaśniczy. Na każdej zmianie pracuje ok 24 strażaków, którzy nie są w stanie obsadzić wszystkich wozów stacjonujących w KP PSP. Każdorazowy wyjazd dużej ilości sił i środków do zdarzeń mających miejsce na obszarach wiejskich naszej gminy wymaga ściągania OSP do miasta celem zabezpieczenia rejonu a to wymaga czasu. W tej chwili dyspozytorzy PSK nie będą musieli martwić się o zabezpieczenie miasta. Gdyby ktoś się znał i orientował a tak niestety nie jest, w naszym powiecie wciąż jest duże zapotrzebowanie na jednostki wyposażone w wozy ze zbiornikami wodnymi. To samo tyczy się dużych zdarzeń na terenie miasta do których wzywane są jednostki z poza miasta co wymaga ( znowu ) czasu, dalej idąc tym tropem dana wieś pozbawiana jest zabezpieczenia. Ja wiem że wszyscy w internecie są anonimowi i muszą dorzucić swoje trzy grosze, ale jeżeli ktoś nie ma pojęcia w danym temacie proszę o dopytanie się i potem ewentualny komentarz. Przykro patrzeć na to co się dzieje w sieci. Gdyby ktoś był zainteresowany działalnością tej jednostki to odsyłam na facebooka. Mało tego gdyby miasto uważało jak ludzie poniżej nie wspierali by działalności naszej ostrowskiej jednostki.

Osobiście gratuluję nowego pojazdu tylko dlaczego tak długi czas nie wyjeżdża? Dobra robota panowie, życzę powodzenia w dalszej służbie.

Ostrowianin
odpowiada  112
6 lat temu

Do 112 2015 rok 7 akcji 3 do ugaszonego pożaru ,plama oleju , podtopienia , drzewa, i koteł a tak festyny i biegi uliczne i 2 24 godzinne dyżury brawo ty

112
odpowiada  Ostrowianin
6 lat temu

Nie dociera że ilość akcji uzależniona jest od posiadanego sprzętu ? Większość akcji obsługiwały OSP z poza miasta bo nasi ochotnicy nie mieli wody, nowy sprzęt pozwoli im na podejmowanie większej ilości interwencji. PSP nie wyśle do pożaru czy do wypadku jeśli nie ma podstawy . .. wody. P.S. gdyby ten samochód nie był potrzebny to by go po prostu nie było.

Ostrowianin
6 lat temu

Po co nowy samochód . Na akcje nie nigdy nie jadą . Bawią się w strażaków lepiej dać to na wieś . Bo OSP na wsi pomaga w pracy PSP.

ostrow24.tv
odpowiada  Ostrowianin
6 lat temu

Rok temu mieli 16 wyjazdów, a dwa lata temu 15.

Ostrowianin
odpowiada  ostrow24.tv
6 lat temu

Gdzie na pokazy czy zbezpiecznie biegania po mieście ?

Xxx
odpowiada  ostrow24.tv
6 lat temu

Ile w tym bylo zabezpieczen ? A ile zdarzen ?

Ostrowianin
odpowiada  ostrow24.tv
6 lat temu

1,3 wyjazdów na miesiąc powala mnie na nogi . Chłopaki się przepracują . Wielki szacun dokupić im jeszcze zabawek za drugie tyle. Za 250tys można zatrudnić kilku strażaków w PSP i był by pożytek

10
0
Napisz co o tym sądziszx