UWAGA! Komunikacyjny horror przy Galerii Ostrovia

Jesteś kierowcą i zamierzasz jechać w kierunku Kalisza lub udać się do Galerii Ostrovia na zakupy? Lepiej zastanów się dwa razy, zanim to zrobisz. W tej części miasta trwa komunikacyjny horror.

Słowa kierowców, które padały we wtorek w okolicach Galerii Ostrovia, nie nadają się do cytowania. Przejazd tą częścią naszego miasta to droga przez mękę. Dlaczego? Wszystko z powodu zamknięcia skrzyżowania ulic Kaliska – Serwańskiego (wjazd do Galerii Ostrovia). Do Galerii można wprawdzie dojechać i zrobić zakupy, ale sprawny powrót czy przejazd do Kalisza to w tej chwili nie lada sztuka, której mogą nie podołać najlepsi kierowcy.

Na łopatkach leży zresztą komunikacja w całej wschodniej części Ostrowa. Zwłaszcza czas powrotu z Galerii bardzo się wydłużył, bo wielu kierowców o utrudnieniach wcześniej nie wiedziało i wpadło w pułapkę.

Nic więc dziwnego, że teraz mieszkańcy się skarżą i przeklinają wprowadzoną zmianę na każdym kroku. – O takich rzeczach informuje się wcześniej, a nie w dniu wprowadzenia takiej zmiany – powiedział nam jeden z kierowców. – To jest skandal! Nie ma odpowiedniego oznakowania. Informacja o takich utrudnieniach powinna być widoczna. Ja dowiedziałem się o tym, kiedy w zasadzie dojechałem do zamkniętego skrzyżowania – dodaje kolejny mieszkaniec naszego miasta, który zamierzał dojechać we wtorek tą drogą do Kalisza. Musiał zawrócić i stać w długim korku, bo podobny błąd popełnili inni kierowcy.

Miasto może powiedzieć, że zrobiło co trzeba, bo wysłało za pomocą systemu alarmowego informację SMS o utrudnieniach. Kierowcy twierdzą jednak, że stało się to zdecydowanie zbyt późno. O pomstę do nieba w ich ocenie woła także brak odpowiedniego oznakowania. A warto powiedzieć, że problemy w okolicach Galerii potrwają do 2 kwietnia. Do najbliższej soboty warto o tym pamiętać.

 

POLECANE NEWSY
65 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
.
6 lat temu

Może odbiegam od tematu, ale mysle że co niektórych zaciekawi. Zna ktoś tego bałwana z mecedesa? 6:02 filmu.
https://www.youtube.com/watch?v=f4p10rI9p-I&ebc=ANyPxKojKpaWZ9dtJQqTM91a7oMzCkfT7tr7XWQdl1s5bey2awTFkZVVTGRwp5zxeeIcAlEecVQ1UXGY0CF2anB_T5GcKcks8w

Robert
odpowiada  .
6 lat temu

nie mów bałwan… bo nie widać czy pisza weszła czy wbiegła na przejście to raz a dwa zobacz ze tel jej spadł więc miała go pewnie w ręce i kto wie czy nie używała go w momencie wkraczania na jezdnię… a tak na zakończenie mercem kobieta kierowała 😉

radek
6 lat temu

na wysokosci uskoku asfaltowego juz uszkodzono bariery oddzielajace jezdnie

Robert
odpowiada  radek
6 lat temu

właśnie miałem o tym pisać heh malowali pasy w sobotę barierka była OK a w niedzielę rano kiedy to ruch był zamknięty tylko robotnicy tam jeździli nagle wygięta od tej strony gdzie były prace przeprowadzane… jeszcze droga nie otwarta a już uszkodzona…

bracka
6 lat temu

Od od roku jezdze na ul Bracka ito co się dzieje z wylotem te drogi na Slowackiego nie mowiac o wjezdzie to istny koszmar organizatorow tego ruchu wyslalbym na Syberie

marcin
6 lat temu

LUDZIE chcemy miec obwodnice? to troche wyrozumialosci. przy takich inwestycjach takie rzeczy sa normanoscia

radek
6 lat temu

na wysokosci uskoku asfaltowego uszkodzone nowozamontowane bariery oddzielajace jezdnie

?
6 lat temu

Owszem, stali! O 16: 40 z minutami. A wiecie dlaczego stali??? Bo spotkali kumpli na motocyklach, że niby mandat. Guzik prawda, kolesiostwo sobie gawędziło, białe czapeczki podparte o auto, a 100 metrów dalej na lewoskręt w strone kaliskiej korek aż do spomaszu. Oni to widzieli! Ale woleli sobie pogadać. TAk to jest donos. Traktujcie to jako donos na łamach ostrow24. Szkoda że nie jechałem sam. Z miła chęcia zapytał bym sie o nazwiska. Komedia!!

Sławek
6 lat temu

Dzisiaj jechałem do Kalisza. Chciałem Strzelecką jechać przez galerię ale był znak już postawiony „D4- Droga bez przejazdu” więc skręciłem w stronę mcdonalda. Nie patrzyłem i pojechał zatankować. Myślałem , że wyjadę ze stacji normalnie na Kalisz. Musiałem się trochę wrócić aż do sklepu z lampami i w prawo. Jakoś to poszło – była 17:25 , korków żadnych więc może coś się poprawiło – i stała nawet Policja.
Co do tematu pachołków to faktycznie, wracałem do Ostrowa koło 20:00 – był deszcz i oznakowanie fatalne oraz brak oświetlenia co wg mnie powinno być. Jakbym nieostrożnie jechał to ściął bym kilka tych słupków. Poza tym jestem z Ostrowa i wiem jak tam wygląda i w miarę gdzie jechać. Tiry tego nie muszą wiedzieć i nie dziwię się osobom , że piszą jak tiry rozjeżdżają te słupki.

Michał
odpowiada  Sławek
6 lat temu

Znaki o braku przejazdu oraz objeździe do DK 25 stoją w tym miejscu od wtorku rano – wystarczyło patrzeć na znaki, co do oświetlenia to jakiś czas działało. Pojawiły się również znaki o dojeździe do Galerii. A Tirowcom to czegokolwiek się nie ustawi to i tak rozjadą -duży moze więcej 😉

Suzuki
6 lat temu

Trzeciego kwietnia wraca wszystko do normy.

engineer
6 lat temu

Wszelakie pretensje należy kierować do GGDKiA lub do wykonawcy głównego obwodnicy Ostrowa, nie do miasta.pozdrawiam

:)
odpowiada  engineer
6 lat temu

i chcesz powiedzieć że wykonawca tak sam sobie decyduje co kiedy i na ile zamknąć bez uzgodnienia tego z żadnym urzędnikiem miasta?

ja
odpowiada  engineer
6 lat temu

co to jest „GGDKiA” ????

?!??!!!***
6 lat temu

Wszyscy którzy twierdzą że zamknięta jedna ulica przez kilka dni to nic wielkiego niech założą buciki i przejdą się po wschodniej części miasta w godzinach 15-15:30. Ulice: Grabowska, Kaliska, Limanowskiego, Piłsudskiego, Kasprowicza, Królowej Jadwigi, prof.Kaliny, Harcerska…..itd wszystko stoi.
Osoba odpowiedzialna za koordynację działań w kwestii organizacji ruchu w mieście i planowanie remontów powinna właśnie zrezygnować ze swojego stanowiska. Piszę to z pełną odpowiedzialnością i bardzo chętnie spotkam się z Tą osobą na zorganizowanej przez Nią konferencji czy spotkaniu z mieszkańcami….
Pytanie tylko czy Ta osoba będzie miała tyle odwagi. Kiedy, kto musi rządzić by urzędnicy ponosili odpowiedzialność za swoje decyzje….?

derek
odpowiada  ?!??!!!***
6 lat temu

Taki jesteś odważny a podpisujesz się anonimowo?! Odwagi i podaj swoje dane.

?!??!!!***
odpowiada  derek
6 lat temu

a co ma odwaga do podpisu możesz mi to wyjaśnić.? Nie jestem urzędnikiem państwowym nie muszę się podpisywać, admin jak będzie chciał to dane wyciągnie, mam tego świadomość, nikogo nie obrażam, nie używam języka zbliżonego do twojego, piszę co myślę wyrażam opinię, i nie ma to nic do odwagi. Jeśli osoba odpowiedzialna za ten burdel w mieście zwoła zebranie lub zrobi konsultacje społeczne będę w pierwszym rzędzie. Jeśli poczułeś się urażony być może nie dorosłeś do dyskusji, nie mnie to oceniać, nie interesują mnie gimnazjalne(z całym szacunkiem dla gimnazjalistów) przepychanki na to kto głośniej krzyczy…..

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
odpowiada  ?!??!!!***
6 lat temu

Takiej osoby nie ma. Nikt nie koordynuje.

?!??!!!***
odpowiada  Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
6 lat temu

poważnie ?:) to chyba by wiele wyjaśniało 🙂

65
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x