OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

400 dzieci w konkursie ekologicznym

Blisko czterysta dzieci wzięło udział w tegorocznym Miejskim Konkursie Ekologicznym. Konkurs podzielony został na cztery kategorie wiekowe, a każda z nich otrzymała inne zadanie do wykonania. Głównym przesłaniem konkursu jest przekazanie dzieciom i młodzieży wiedzy o środowisku leśnym i jego walorach przyrodniczych, a przede wszystkim o życiu zwierząt w lesie. Partnerami miasta w tym przedsięwzięciu były Nadleśnictwo Taczanów oraz Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie. [GALERIA]

 

– W Ostrowie Wielkopolskim edukację ekologiczną rozpoczynamy już w przedszkolach – mówi prezydent Beata Klimek. – Dzięki temu nie tylko wychowujemy świadomych ekologicznie mieszkańców, ale to właśnie dzieci najlepiej dopingują nas dorosłych do dbania o nasze środowisko. To od nas przede wszystkim zależy czy nasze miasto będzie czyste oraz jakim powietrzem będziemy oddychać. To, że jest nas dzisiaj tutaj tak wielu pokazuje, że nie jest nam to obojętne, a ja jako prezydent Ostrowa Wielkopolskiego bardzo się z tego cieszę.

Konkurs dla przedszkolaków nosił tytuł “Moje recyklingowe zwierzątko” i polegał na wykonaniu przez grupę przedszkolaków pracy dowolną techniką zwierzęcia z odpadów – surowców wtórnych. Celem konkursu było zachęcenie do twórczego przekształcenia odpadów  oraz doskonalenie umiejętności powtórnego wykorzystania zużytych materiałów. Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością – na potrzeby konkursu powstał m.in. pingwin, żółw, żyrafa, koń i lew.

Komisja konkursowa jednomyślnie postanowiła nagrodzić wszystkie dzieci w kategorii I czyli wszystkie przedszkolaki.

Wyróżnione przedszkola

Przedszkole nr 9

1.       Otylia Adamczewska

2.       Maja Horyza

3.       Antonina Maury

4.       Nela Mittmann

5.       Jakub Śniegoski

6.       Patrycja Jańczak

 

Przedszkole nr 11

1.       Barbara Kycia

2.       Nadia Kałowska

3.       Patrycja Jaskuła

4.       Maria Mielczarek

5.       Bartosz Tomaszewski

6.       Ireneusz Gruszka

 

Przedszkole nr 13

1.       Urszula Doktór

2.       Antonina Brychcy

3.       Aleksandra Szkudlarz

4.       Samuel Camara

5.       Natalia Kupczyk

 

Przedszkole nr 14

1.       Zofia Kempkowska

2.       Maja Kruszyk

3.       Kaja Szymańska

4.       Wiktoria Tworo

5.       Zofia Florczak

6.       Jakub Janaszkiewicz

7.       Bartosz Karczewski – Górski

8.       Jakub Rychlicki

9.       Kinga Sorbjan

10.   Szymon Trześniewski

 

Publiczne Przedszkole Sióstr Salezjanek

1.       Liliana Kopa

2.       Franciszek Bruchwalski

3.       Lena Brychcy

4.       Paweł Wiatrak

5.       Wiktor Zimorski

Pozostałe przedszkola

Przedszkole nr 1

1.       Emil Hendrysiak

2.       Alicja Tarnowska

3.       Zofia Kurzeja

4.       Oliwia Mikołajczak

 

Przedszkole nr 2

1.       Jakub Ogrodniczak

2.       Jakub Nowak

3.       Maria Grzegorowska

4.       Klaudia Deresińska

5.       Filip Śliwiński

6.       Nadia Michno

7.       Igor Dudka

8.       Matylda Zawada

9.       Ksawery Sobik

10.   Lena Reszelska

 

Przedszkole nr 3

1.       Antonina Kołodziej

2.       Lena Kraszkiewicz

3.       Zuzanna Kryś

4.       Małgorzata Kurczaka

5.       Julia Misiek

6.       Zofia Urban

 

Przedszkole nr 6

1.       Aleksander Dolata

2.       Bartosz Dymała

3.       Wiktoria Jonaczyk

4.       Filip Kliber

5.       Jakub Opałka

6.       Bartosz Pankiewicz

7.       Adam Sójka

8.       Pola Wasielewska

 

Przedszkole nr 7

1.       Świątek Gabriela

2.       Jagiełło Urszula

3.       Przybecki Igor

4.       Ogonek Aaron

5.       Grzesiak Oliwia

6.       Miśtak Maria

 

Przedszkole nr 8

1.       Lena Nawrot

2.       Oskar Jarosik

3.       Oliwier Kubera – Szymanowski

4.       Aleksandra Miazga

5.       Jakub Papierski

6.       Julia Staniszewska

7.       Tomasz Wiencek

 

Przedszkole nr 10

1.       Nastazja Hofmańska

2.       Martyna Galusie

3.       Michał Jendrzejak

4.       Kamil Jankowski

5.       Wywiana Wojtczak

6.       Amelia Grzempowska

 

Przedszkole nr 12

1.       Hanna Tomalak

2.       Wiktoria Garczarek

3.       Marcel Teodorczyk

4.       Hanna Jankowska

5.       Maja Jankowska

6.       Iga Jankowska

 

Przedszkole nr 15

1.       Julia Lamek

2.       Selena Carletti

3.       Antoni Walczak

4.       Piotr Cebulski

5.       Dominik Doliński

 

Przedszkole nr 16

1.       Nadia Wachowska

2.       Liliana Kaczmarek

3.       Karol Tomalak

4.       Kordian Kustosz

5.       Tymoteusz Kaczmarew

6.       Jan Stybaniewicz

7.       Igor Pozdrowicz

8.       Ksawery Rybak

9.       Wojciech Stępin

10.   Wojciech Klimek

 

Przedszkole nr 17

1.       Wiktoria Napierała

2.       Karol Gomółka

3.       Kaja Królak

4.       Klaudia Mrugała

5.       Łucja Kowalska

 

Przedszkole Sióstr św. Elżbiety

1.       Karolina Raczak

2.       Zofia Bogusławska

3.       Amelka Albertowska

4.       Marcel Kubala

5.       Oliver McKinlay

6.       Aleksandra Kuświk

7.       Zuzanna Jeżowska

8.       Paweł Szóstakowski

9.       Sebastian Grobelny

10.   Zuzanna Pietroń

 

Niepubliczny Punkt Przedszkolny Smerfiki

1.       Nikola  Szargan

2.       Ewa Masłowska

3.       Dominik Wartak

4.       Mikołaj Sokół

5.       Szymon Reimann

6.       Jakub Owczarek

7.       Kryspin Kurcz

8.       Krzysztof Więcek

9.       Nikola Komorowska

10.   Franciszek Biegański

 

Żłobek i Niepubliczne Przedszkole „Nasz Domek”

1.       Jan Chmielecki

2.       Nina Kupczyk

3.       Zofia Dominiczak

4.       Jan Mencel

5.       Krzysztof Kasiura

6.       Teodor Lepka

7.       Kajetan Kasprzak

 

Przedszkole Maja

1.       Rafał Wiśniewski

2.       Mikołaj Szymczak

3.       Mateusz Gamski

4.       Maja Kosnowicz

 

Przedszkole „Sowy i Sówki”

1.       Nikola Hencel

2.       Leon Dutkowski

3.       Liliana Jarych

4.       Igor Wawrzyniak

5.       Wojciech Rybka

6.       Bartosz Krawczyk

7.       Franciszek Żmuda

8.       Maciej Nowicki

9.       Krzysztof Szymański

W kategorii klas I-III szkół podstawowych uczestnicy musieli wykonać pracę w formacie A4, techniką tzw. płaską, a tematem przewodnim były “Zwierzęta wokół nas”.

W kategorii klas IV-VI szkół podstawowych uczestnicy musieli wykonać pracę w formacie A3 w technice mieszanej na temat “Pomóżmy zwierzętom leśnym przetrwać zimę”.

Oba konkursy prezentowały możliwości twórcze uczniów w dziedzinie plastyki. Dotknięcie bardzo ważnego tematu, jakim jest odpowiedzialność za drugie istnienie, relacja ludzi ze zwierzętami  oraz potrzeba miłości i przyjaźni.

Szkoła Podstawowa nr 1

Klasy I – III

1.  Weronika Kierkowska – I miejsce

2.  Antonina Kubica – II miejsce

3.  Weronika Dudzińska – III miejsce

4.  Jagoda Rabowska – wyróżnienie

5.  Adrianna Grabowska – wyróżnienie

 

Klasy IV – VI

1.  Nadia Urbańska – I miejsce

2.  Marta Pabisiak – II miejsce

3.  Amelia Kościelniak – III miejsce

4.  Kinga Koniarek – wyróżnienie

 

Szkoła Podstawowa nr 4

Klasy I – III

1.       Ograbek Wiktoria – I miejsce

2.       Szóstak Karolina – II miejsce

3.       Korbalska Wiktoria – III miejsce

4.       Tacik Iga – wyróżnienie

5.       Szczepańska Wiktoria – wyróżnienie

 

Klasy IV – VI

1.          Panek Natalia – I miejsce

2.          Pajek Kamila – II miejsce

3.          Ibron Martyna – III miejsce

4.          Geisler Natalia – wyróżnienie

5.          Smółka Marika – wyróżnienie

 

Szkoła Podstawowa nr 5

Klasy I – III

1.       Maksymilian Gwizdek – I miejsce

2.       Amelia Lisiecka – II miejsce

3.       Zuzanna Nowak – III miejsce

4.       Emma Prucnal – wyróżnienie

5.       Antonina Jurek – wyróżnienie

 

Klasy IV – VI

1.       Martyna Glapa – I miejsce

2.       Dagmara Jędrzejak – II miejsce

3.       Oliwia Kwiecińska – III miejsce

4.       Julia Mrowińska – wyróżnienie

5.       Bartosz Nawrocki – wyróżnienie

 

Szkoła Podstawowa nr 6

Klasy I – III

1.       Zuzanna Ostój – I miejsce

2.       Marcin Mieloch – II miejsce

3.       Kamila Maciejewska – III miejsce

4.       Alwin Andrzejczak – wyróżnienie

5.       Jakub Marciniak – wyróżnienie

 

Klasy IV – VI

1.       Wojciech Cieplik – I miejsce

2.       Julia Sztukowska – II miejsce

3.       Dominika Hodyna – III miejsce

4.       Iga Bolach – wyróżnienie

5.       Dominika Sadowska – wyróżnienie

 

Szkoła Podstawowa nr 7

Klasy I – III

1.       Zofia Witek – I miejsce

2.       Magdalena Czarnecka – II miejsce

3.       Alicja Pryczak – III miejsce

4.       Mikołaj Spartacz – wyróżnienie

5.       Zuzanna Rybak – wyróżnienie

 

Klasy IV – VI

1.       Nikodem Spartacz – I miejsce

2.       Natalia Pokrywa – II miejsce

3.       Tobiasz Goławski – III miejsce

4.       Karol Kasperek – wyróżnienie

5.       Oliwia Kuroszczyk  – wyróżnienie

 

Szkoła Podstawowa nr 9

Klasy I – III

1.      Konrad Sobański – I miejsce

2.      Olga Ćwiklak – II miejsce

3.      Jakub Florczak – III miejsce

4.      Laura Banasiak – wyróżnienie

5.      Julia Szkudlarek – wyróżnienie

 

Klasy IV – VI

1.      Albin Filipiak – I miejsce

2.      Bartosz Pacyna – II miejsce

3.      Oliwia Wiertelak – III miejsce

4.      Amelia Szebesta – wyróżnienie

5.      Milena Jaskuła – wyróżnienia

 

Szkoła Podstawowa nr 11

Klasy I – III

1.      Joanna Rosa – I miejsce

2.      Wiktoria Mazur – II miejsce

3.      Maria Wróbel – III miejsce

4.      Pola Gabryś – wyróżnienie

5.      Natalia Bednarek – wyróżnienie

 

Klasy IV – VI

1.      Zofia Juszczak – I miejsce

2.      Natalia Krupa – II miejsce

3.      Oliwia Stawik – III miejsce

4.      Aleksandra Dura – wyróżnienie

5.      Julia Wesołowska – wyróżnienie

 

Szkoła Podstawowa nr 13

Klasy I – III

1.       Maja Kaczmarek – I miejsce

2.       Anna Gąsiorowska – II miejsce

3.       Tola Kierzek – III miejsce

4.       Zofia Chmielina – wyróżnienia

5.       Dominika Wrzeszcz – wyróżnienia

Klasy IV – VI

1.       Anna Klah – I miejsce

2.       Julia Jentek – II miejsce

3.       Laura Pałasz – III miejsce

4.       Nadia Błaszczyk – wyróżnienie

5.       Natalia Janus – wyróżnienie

 

Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek

 

Klasy I – III

1.       Lena Wojciechowska – I miejsce

2.       Agata Bąkowska – II miejsce

3.       Blanka Trawińska – III miejsce

4.       Patrycja Szymańska – wyróżnienie

5.       Anna Stasik – wyróżnienie

Klasy IV – VI

1.      Dawid Hyla – I miejsce

2.      Wiktoria Bąkowska – II miejsce

3.      Gabriela Grzyb – III miejsce

4.      Katarzyna Gąszczak – wyróżnienie

5.      Jakub Jędrzejewski – wyróżnienie

 

Szkoła Podstawowa Spółdzielni Oświatowej „Edukator”

Klasy I – III

 

1.       Jagoda Piotrowska – I miejsce

2.       Aleksandra Musialska – II miejsce

3.       Maja Pękacz – III miejsce

4.       Julia Majewska – wyróżnienie

5.       Weronika Ratajszczak – wyróżnienie

Klasy IV – VI

1.       Wiktoria Józefiak – I miejsce

2.       Jakub Podyma – II miejsce

3.       Weronika Szlachciak – III miejsce

 

Szkoła Podstawowa „Mądra Sowa”

Klasy I – III

1.      Marianna Jabłońska – I miejsce

2.      Tobiasz Jankowski – II miejsce

3.      Julia Zmysłowska – III miejsce

4.      Rafał Krawczyk – wyróżnienie

5.      Maksymilian Wojcieszak – wyróżnienie

 

Gimnazjaliści musieli się natomiast wykazać umiejętnościami literackimi, bo ich zadaniem było napisać opowiadanie, gdzie bohaterem będzie dowolne zwierzę. Praca, która miała rozwijać zainteresowanie literaturą i promować czytelnictwo wśród uczniów, miała być wykonana w formie książki.

Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców w następujących kategoriach:

– najlepszym opowiadaniem fantastycznym okazało się:

  • „Niesamowite spotkanie” Pauliny Pilarczyk z Gimnazjum nr 4
  • „ Lupus” – Aleksandry Kupczyk z Gimnazjum nr 4

– najbardziej oryginalny pomysł na opowiadanie miały książki pt.:

  • „Sidła” – Ewy Kosmali z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II
  • „Wolność ” – Weroniki Waścińskiej z Gimnazjum nr 4

– najlepsze przesłanie w opowiadaniu przedstawiła Natalia Cieszyńska z Gimnazjum nr 3 w książce pt.: „Bestia”

– najlepszy warsztat pisarski i walory literackie zaprezentowała Zuzanna Kasperek z Gimnazjum nr 3 w książce pt.: „Psi plan”

– najlepszy pomysł na okładkę i kreatywność literacką miała książka “Kitowiec” – Krystiana Pawłowskiego z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II

– za wrażliwość literacką nagrodę otrzymała Monika Hylinska z Gimnazjum nr 3 za książkę „Sonia”

 

Wyróżnienia otrzymali:

z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II

1.       Agata Mikołajczyk

2.       Iga Barczyńska

3.       Wiktoria Mielczarek

 

 z Gimnazjum nr 1

1.       Marta Mądra

2.       Inez Król

3.       Adrianna Jędras

4.       Karolina Wawrzyniak

 

z Gimnazjum nr 3

1.       Mikołaj Tyburcy

2.       Michał Niełacny

 

z Gimnazjum nr 4

1.       Inga Baran

2.       Agnieszka Miętkiewicz

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Piotr
4 lat temu

Było naprawdę wyśmienicie, dopisały dzieciaki, mogliśmy zobaczyć ich kreatywność, talent i przepiękne stroje. Tego nasze miasto potrzebuje więcej. Takie działania integrują wszystkich: szkoły, przedszkola, urzędy, rodziców, dzieci… I wniesiona wartość w świadomość ekologiczną naszych dzieci… Tak dalej… Na szczęście nie było lansowania się naszych radnych, że to niby pod ich patronatem… Tego powinno być więcej. A tak na marginesie to było rozstrzygnięcie czterech konkursów ogarnąć to wszystko to naprawdę słowa uznania dla organizatora i koordynatora.

1
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x