Podział kina Komeda niemożliwy

Udostępnij
Tweet

Radny Jakub Paduch pytał władze miasta, czy możliwy jest taki podział budynku, który pozwoliłby miastu stać się właścicielem kina Komeda w 100 proc., bez wykupywania udziałów w budynku. Wtedy realne stałoby się pozyskiwanie środków zewnętrznych.

+

Miasto przeanalizowało temat i przedstawiło już w tej sprawie odpowiedź.

– Miasto jest udziałowcem w części 73/100 nieruchomości. Pozostała część stanowi udział osób prywatnych, które mają wyodrębnione dwa lokale użytkowe, przeznaczone do prowadzenia działalności gospodarczej, celem generowania przychodów. Wobec tego Urząd Marszałkowski stwierdził: „ostrowskie Kino Komeda 3D nie jest budynkiem użyteczności publicznej i tym samym nie wpisuje się w zakres wsparcia WRPO 2014+” – wyjaśnia nam Artur Kołaciński z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Z opinii wydanych przez merytoryczne wydziały: Kultury i Sztuki oraz Administracji Przestrzennej Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim wynika, że zgodnie z ewidencją gruntu omawianej działki jej właścicielem jest Województwo Wielkopolskie, natomiast użytkownikami wieczystymi Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski (73/100 części) oraz podmioty prywatne – w 20/100 części oraz kolejna w 7/100 części.

– Zgodnie z powyższym podział nastąpił z chwilą sprzedaży lokali wraz z ułamkową częścią do gruntu. O ile część restauracyjna stanowi odrębną całość przypisaną konkretnej działce/części działki, to powierzchnia zagospodarowana przez salon sukien ślubnych jest wkomponowana w kubaturę budynku Kina Komeda. Stąd nie ma możliwości wyodrębnienia/wydzielenia jej jako odrębnej bryły tych pomieszczeń. Jedyną możliwością byłoby wykupienie drugiego z wymienionych lokali przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski – wyjaśnia nam Artur Kołaciński z Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Młody ostrowianin zachorował na raka
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kingus
8 lat temu

Sprzedać udziały prywaciarzom za symboliczną złotówke a po roku odkupić za parę baniek ,jak stalówke

spałem na styropianie
odpowiada  kingus
8 lat temu

Dobry pomysł! Można wystawić słupa, szwagra, dziadka, teściową. Po 3 latach nikt juz nie pamięta! A wtedy propaganda. Kino jest potrzebne w mieście, kino będzie nowoczesne, Ostrów zasługuje na kino itd. Podział doli i wszyscy się cieszą. Świetny pomysł na biznes! Szkoda, że nie siedzę w UM, można by pomysleć o tym. A tak pewnie ktoś ten pomysł sprzątnie nam sprzed nosa. ehhh

rr
8 lat temu

to kino to jakas porazka , wszyscy i tak jezdza do kalisza

Adam
8 lat temu

Czy miasto nie mogłoby kupić Paduchowi kina domowego, żeby przestał przynudzać na temat kina Komeda?

nie dla pooo
8 lat temu

Ten jakubus mnie ale delikatnie mówiąc denerwuje czyli wk…….a.Cale ostrowskie po jest obrazone na wszystkich i robią wszystko na nie bo nie.A jakubus niech się weźmie do pracy,a nie do madrowania. Zawsze ma lezki w oczach na sesji rady miasta.

Idekk
8 lat temu

A moze zainteresowac sie tematem kto sprzedal 27/100 budynku zamiast wynajmowac… ?

ostrowianin
8 lat temu

Panie Paduch malo ziemi pan posikal jeszcze proponuje zajac sie miejscami pracy w ostrowie za godne wynagrodzenie

Józek
odpowiada  ostrowianin
8 lat temu

Ostrowianinie, z tym jeśli juz do kogoś to do pani opowiadaczki i obiecywaczki. To ona rządzi w Ostrowie, radni radzą.

wuja
odpowiada  ostrowianin
8 lat temu

Przecież się zajął. Po co niepotrzebnie bzdury wypisujesz?
Weź się do nauki, to zaczniesz więcej zarabiać.

9
0
Napisz co o tym sądziszx