OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Festiwal z gęsiną w roli głównej wkrótce

Przed nami IV OSTROWSKI FESTIWAL SMAKÓW organizowany przez ostrowską usługówkę.  W tegorocznej edycji imprezy tematem wiodącym będą potrawy z wykorzystaniem gęsiny, których próbkę przedstawiono podczas konferencji prasowej 26 lutego 2016 r.

{openx:1}

– „Możemy mieć powód do satysfakcji, że to już czwarta edycja Ostrowskiego Festiwalu Smaków. Mamy kolejny przykład jak można dobrze promować szkołę., jak to się przekłada na zainteresowanie uczniów. Jesteśmy po dniach otwartych w szkołach technicznych i muszę przyznać, że ta szkoła cieszyła się największym zainteresowaniem” – mówi Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

zdjecie

W tym roku Festiwal za namową wystawców odbywa się w zmienionej formule, imprezy branżowej, zamkniętej. Wystawa została podzielona na dwie części: w godz. 10-12 odbędą się spotkania branżowe, ocena potraw i stoisk przez jury oraz pokaz kulinarny, natomiast w godz. 12-14 będzie możliwość obejrzenia stoisk i degustacji przez zwiedzających. W obu częściach obowiązują zaproszenia rozprowadzane przez restauracje biorące udział w imprezie.

– „Wystawcy zaprezentują się i zaproszą do degustacji specjałów swojej kuchni. Jest to wspaniała promocja nie tylko lokalu, ale również dań, które w nim są serwowane” – wyjaśnia dyrektor ZSU Dariusz Kaczmarek.

Podczas pierwszej edycji Ostrowskiego Festiwalu Smaków królował ostrowski boczniak, w drugiej – przygodzicki karp a w trzeciej sery lokalnych wytwórców (Lazur, OSM). W tym roku produktem wiodącym będzie Gęś Wielkopolska spółki AMI z Mikstatu.

– W każdym roku przygotowujemy te targi w oparciu o produkt wysokowartościowy. W tym roku będzie to gęsina, która od jakiegoś czasu wróciła do łask ze względu na wysoką wartość odżywczą jaką posiada. Jest to drób bardzo kaloryczny, ale samo mięso zawiera w sobie bardzo mało tłuszczu. Sam tłuszcz jest wysokowartościowy, ponieważ ma dużą zawartość niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, a głównie kwasów z grupy Omega-3 i Omega-6, bardzo korzystnie wpływa na układ sercowo-naczyniowy oraz na pracę mózgu. Gęsina podnosi wydolność organizmu ponieważ zawiera bardzo dużo witamin rozpuszczonych w wodzie, jak i w tłuszczach. Szczególną uwagę należy zwrócić na witaminę, która bierze bardzo duży udział w procesie metabolicznym, niacynę występującą w drobiu gęsim w bardzo dużej ilości” – podkreśla Barbara Jakubowska, kierownik szkolenia praktycznego w ZSU, koordynatora Festiwalu.

zdjecie

– „W roku bieżącym spodziewamy się około 40 wystawców. Warto podkreślić, że Ostrowski Festiwal Smaków jest imprezą promującą produkty regionalnych wytwórców, lokale gastronomiczne oraz szkolnictwo zawodowe. Targi i Festiwal Smaków stanowią miejsce spotkań branży gastronomicznej, a uczestnictwo w imprezie to niepowtarzalna okazja do nawiązania nowych kontaktów i zaprezentowania oferty potencjalnym klientom. W tym roku naszymi głównymi partnerami i sponsorami są firmy: AMI i DAJAR, których przedstawicieli gościmy na dzisiejszej konferencji” – informuje dyr. D. Kaczmarek.

zdjecie

Spółka AMI to jedna z największych firm branży drobiarskiej z rodzimym kapitałem, której początki sięgają 1978 roku. Jej działalność ma dwa główne kierunki: produkcja drobiu wodnego i wędlin. Ciągły rozwój w zakresie hodowli i uboju drobiu powoduje, iż spółka jest liderem w eksporcie gęsi jak również pretenduje do miana największego w kraju producenta kaczek. Produkowane przez Spółkę kaczki i gęsi pochodzą z najwyższej klasy stad rodzicielskich, gdzie ekologiczna hodowla, ubój i przetwórstwo prowadzone są pod stałym nadzorem weterynaryjnym, z zachowaniem bardzo wysokich standardów technologicznych.

– „Współpracujemy tylko z zaufanymi producentami drobiu, posiadającymi odpowiednie certyfikaty hodowlane. Zanim mięso znajdzie się na stołach odbiorców, jest poddawane szeregowi badań, a następnie specjalistycznej, zgodnej z procedurami obróbce. AMI jako jeden z nielicznych integratorów produkcji żywca drobiowego zapewnia pełną identyfikację produktu na każdym etapie jego wytwarzania” –  informuje Wojciech Pabiszczak, dyrektor ds. marketingu firmy AMI.

AMI w swojej działalności konsekwentnie stawia na zdrowie, smak i ekologiczną produkcję. Możliwe jest to dzięki wysokiej jakości surowcom odpowiadającym najwyższym standardom w Europie, nowoczesnym urządzeniom technologicznym oraz doświadczeniu i wiedzy pracowników, wspartej stałą współpracą z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu.

– „Ciągły rozwój w zakresie przetwórstwa powoduje, iż spółka stale zwiększa ofertę asortymentową wędlin jak również dań gotowych. Szczycimy się, iż jesteśmy jedynym zakładem w kraju, który posiada tak szeroki asortyment wyrobów przetworzonych w całości lub z dodatkiem mięsa gęsiego lub kaczego” – dodaje W. Pabiszczak.

zdjecie

DAJAR HORECA jest dystrybutorem produktów gospodarstwa domowego i mebli ogrodowych oraz profesjonalnych artykułów dla branży HoReCa. Na rynku AGD podstawą działalności jest szeroka oferta produktów do kuchni i jadalni. Dajar jest również importerem i dystrybutorem francuskiego szkła Luminarc w Polsce.

-W ofercie firmy znajdują się tysiące produktów. Do najbardziej znanych marek, jakie firma ma w dystrybucji należą: Luminarc, Ambition, Disney, Patio, Pyrex, Arcusine i wiele innych. Firma Dajar od dwóch lat wspiera Festiwal fundując nagrody i przygotowując zastawę stołową do potraw konkursowych. Wspieramy wszelkiego rodzaju podobne inicjatywy, konkursy kulinarne, eventy, a także kadrę narodową na Olimpiadę Kulinarną w Erfurcie 2016 – mówi Krzysztof Kasprzak, manager firmy DAJAR.

Warto dodać, że w ocenie profesjonalnego jury bierze udział jedna potrawa i jeden deser danego wystawcy, jednakże na stoiskach znajdzie się więcej specjałów do degustacji i oceny przez zwiedzających, którzy będą mogli głosować za pomocą kuponów nadrukowanych na zaproszeniach. W ten sposób wyłoniony zostanie laureat tzw. Nagrody Publiczności.

IV Ostrowski Festiwal Smaków odbędzie się 12 marca 2016 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim ul. Wolności 12 (wejście/ wjazd od ul. Wojska Polskiego). Do dyspozycji zwiedzających zapewniamy bezpłatny parking na 200 samochodów. Wszelkich informacji udzielają pracownicy ZSU – tel./fax 62/7365182 www.zsu.osw.pl e-mail [email protected].

0 0 głos
Oceń temat
4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
rafi
4 lat temu

Niezłe gąski

mieszkaniec
4 lat temu

mam nadzieję że wstęp będzie płatny żeby wyeliminować miłośników taniego wina których zapach nie pozwala poczuć potraw !

Smakosz
4 lat temu

Gdybym był gimnazjalistą, to na drzwi otwarte w pierwszej kolejności poszedłbym do tej szkoły wiadomo dlaczego.

Kobieciarz
odpowiada  Smakosz
4 lat temu

Ja też.

4
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x