Jeździli bez pasów. Dostali mandaty

Wczoraj policjanci ostrowskiej drogówki przeprowadzili ogólnopolskie działania pn. „Pasy”. Ich celem było zwrócenie szczególnej uwagi na osoby niekorzystające z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Tego dnia, policjanci ujawnili łącznie aż 114 wykroczeń w ruchu drogowym.

+

Wczoraj, na terenie podległym Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, ostrowska drogówka przeprowadziła ogólnopolskie działania pn. „Pasy”. Policjanci, szczególną uwagę zwracali na osoby niestosujące się do przepisów o korzystaniu z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem.

Podczas działań „Pasy”, ostrowska drogówka skontrolowała 165 pojazdów. Podczas tych kontroli ujawniono aż 114 wykroczeń – w tym 81 kierujących, którzy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa podczas kierowania pojazdem.

Ponadto, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej jedną osobę, która kierowała pojazdem mimo posiadanego zakazu sądowego oraz dwóch kierujących, którzy nie posiadali uprawnień do kierowania. „W ręce mundurowych wpadło” również dwóch kierowców, którzy poruszali się pojazdami bez wykupionego, obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Ostrowska drogówka apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku i przypomina – za niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas kierowania pojazdem, grozi mandat w wysokości 100 złotych i 2 punkty karne.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Robią TO na ekranie
Subskrybuj
Powiadom o

13 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Monikaaaaaa
8 lat temu

A ja jestem w ciąży i pasy mnie już w brzuch uciskaja. Niech mnie łapią. Mam prawo niezapinac.

ostrowiak
8 lat temu

Ludzie a kiedy wezmą się za tą hołotę jeżdżącą na rowerach – po centrum miasta Ostrowa.

Józef
odpowiada  ostrowiak
8 lat temu

Z pewnością to Ty do hołoty należysz !

heh
8 lat temu

moim zdaniem jeśli ktoś jedzie samochodem sam(1 osoba w 1 samochodzie) to zapinanie pasów powinno być dobrowolne bo delikwent krzywdę może zrobić tylko sobie, natomiast kiedy jadą dwie osoby i więcej każdy musi mieć obowiązkowe zapięte pasy aby nie zrobić krzywdy temu drugiemu, kto uważał na lekcjach fizyki powinien wiedzieć dlaczego tak a nie inaczej

kefir
odpowiada  heh
8 lat temu

A moim zdaniem decydować o tym powinien kierowca, a nie posłowie. To na kierowcę polecą ci z tyłu w razie czego, a nie na posła.

M43
8 lat temu

Takie i podobne akcje (np.wyświęcanie komendy czy samochodów w świetle kamer) „ostrowskim policjantom”zawsze wychodziło bardzo dobrze wręcz byli i są mistrzami.Natomiast wykrycie i zatrzymanie fałszerzy którzy wypuszczali jeszcze z dziesięć lat temu pieniądze na naszym terenie,to jakoś do tej pory się nie udało?

max
8 lat temu

ja zapinam. nie dołożę się do szkoły rydzyka.

Adaśko
8 lat temu

Akurat zapinanie pasów powinno być wolnym wyborem każdego kierowcy. Jeżeli ktoś nie chce zapinać to jego sprawa – w najlepszym przypadku rozwali sobie łeb o kierownice, w najgorszym wiadomo… A nie karanie mandatem. Ja mam już taki nawyk, że po wejściu do samochodu odrazu łapie za pasy.

kefir
odpowiada  Adaśko
8 lat temu

Masz oczywiście rację.Nie zapięte pasy niczym nie grożą innym użytkownikom dróg. To klasyczne ruchanie podatnika. Sam też zapinam, przekonałem się jak się w aucie leci bez pasów i miałem też porównanie z zapiętymi pasami. Wole zapiąć. Ale nakładanie mandatów za ich brak to zwykłe bandyckie wymuszenie rzezimieszków z drogówki. Polecenia płyną z góry wiadomo, oni robią co każą. Ale sam proceder jest bandycki.

M43
odpowiada  Adaśko
8 lat temu

Całkowicie się z Tobą zgadzam.(lecz na Korwina nie bendę głosował)-:)

zibikar
odpowiada  Adaśko
8 lat temu

…tylko że leczenie jadącego bez pasów i zarazem poszkodowanego w wypadku więcej kosztuje nie tylko w wymiarze finansowym, wtedy raptem przypominamy sobie powiedzenie mądry Polak po szkodzie.

ciemnogród
odpowiada  zibikar
8 lat temu

Leczenie osoby bez pasów jest droższe od osoby która ma pasy zapięte ? 😀 xD 😀 xD ;D xD

adamos
odpowiada  zibikar
8 lat temu

Hmmmmm i tu nie masz racji!!!! Podczas wypadku miałem zapięte pasy, a wynik tego złamany kręgosłup i odbite płuca.Nie wspomnę już o innych obrażeniach….powinny być dobrowolne…..

13
0
Napisz co o tym sądziszx