Dzień Babci w Dziennym Domu „Senior-Wigor”

Dziś, z okazji Dnia Babci oraz Dnia Dziadka, w Dziennym Domu „Senior – Wigor”, zorganizowana została sympatyczna uroczystość, dzięki temu podopieczni Domu razem mogli spędzić swoje święto. Niespodzianką dla seniorów były odwiedziny Beaty Klimek, prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego oraz Ewy Mateckiej, zastępcy prezydenta, które życzyły Babciom i Dziadkom wielu lat w zdrowiu i szczęściu. Przy okazji spotkania ostrowscy seniorzy po raz pierwszy mogli obejrzeć wyremontowane pomieszczenia Dziennego Domu.

+

Dziś obchodzimy Dzień Babci, natomiast jutro swoje święto obchodzą Dziadkowie. Pracownicy Dziennego Domu „Senior – Wigor”, pamiętając o tak ważnych dla swoich podopiecznych świętach, przygotowali sympatyczną uroczystość. Przy doskonałych wypiekach, przygotowanych również przez zespół Domu Dziennego, przyszedł czas na życzenia, wspomnienia, a także wspólne śpiewanie.

Seniorom z wigorem życzenia złożyła również Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, która wraz ze swoim zastępcą Ewą Matecką, niespodziewanie pojawiła się w Dziennym domu.

Każdy wnuczek i wnuczka wie, że dziadkowie kochają je najbardziej na świecie. Zabawią, wszystko wytłumaczą  i podzielą się najbardziej niesamowitymi historiami. Tak było też w przypadku mojej babci, która bardzo wiele mnie nauczyła. Z okazji dzisiejszego i jutrzejszego święta życzę Państwu mnóstwo radości, szczęścia i przede wszystkim zdrowia na wiele, wiele lat – mówiła podczas spotkania prezydent Ostrowa.

Pomieszczenia Domu wymagały gruntownej modernizacji. Dzięki dofinansowaniu z rządowego programu „Senior – WIGOR” rozpoczęto remont. Dziś ostrowscy seniorzy mogli po raz pierwszy zobaczyć wyremontowane już pomieszczenia. Podopieczni Dziennego Domu byli pod ogromnym wrażeniem odnowionych sal.

Ściany zostały wyrównane i pomalowane, pomieszczenia maja nowe okna, drzwi i podłogi. Doposażono salę rehabilitacyjną, utworzono pokój pielęgniarski, pokój do indywidualnej terapii oraz pokój do odpoczynku. Dzięki tym i wielu innym zmianom naszym seniorom będziemy mogli zapewnić usługi o znacznie wyższym standardzie i różnorodności – wymienia Beata Klimek.

CZYTAJ  Nowy sekretarz Urzędu Miejskiego

W budynku zamontowana zostanie winda, a przed Domem powstanie ogródek. Seniorzy będą mogli korzystać także z dostępu do komputera.

Dzienny Dom „Senior – WIGOR” przeznaczony jest do dziennego pobytu dla osób starszych powyżej 60. roku życia z terenu miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Tak zasady funkcjonowania Domu, jak i tryb przyjmowania do niego mieszkańców określają przepisy ustawy o pomocy społecznej. Wynika z nich, że pierwszeństwo do korzystania z niego będą miały między innymi osoby, które  posiadają niskie dochody, są samotne lub posiadają rodziny poza miejscem swojego zamieszkania, podsiadają złe warunki mieszkaniowe oraz są bezradne w prowadzeniu gospodarstwa domowego – tłumaczy Ewa Matecka, zastępca prezydenta miasta.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

8 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
babcia
8 lat temu

wszędzie tylko jad i kompleksy ograniczone strasznie to nasze społeczeństwo

ostrowianin
8 lat temu

Każdy wygląda jak wygląda.Jeden ma brzuszek inny krzywe nogi albo jest niski lub wysoki.Bez przesady zadbana babka to trzeba p.Klimek przyznać.

namiętny Zbychu
odpowiada  ostrowianin
8 lat temu

Zadbana?:)

Szczery do bulu
8 lat temu

Ostrowianie i Ostrowianki. Cieszcie się, że nasza pani Prezydent nie wygląda jak była prezydentowa Polski.

Pikuś
8 lat temu

Ładny brzuszek!

Szlankowna
8 lat temu

I znów Beata eksponująca swój brzuch w kusej marynarce i białej bluzce która bynajmniej nie tuszuje otyłości. Litości!

Ola
odpowiada  Szlankowna
8 lat temu

Wiadomo, że zwykły mieszkaniec tego miasta nawet nie zwróciłby na to uwagi. Zatem służby partyjne działają. POpatrz na te gęby zakazane swoich partyjnych koleżków, ich tłuste włosiska z łupieżem i garnitury szyte przez ciocie na maszynie sprzed wojny. Modele że hej.

Awanturniczy dziadek
8 lat temu

Senior-Wigor brzmi podobnie jak za komuny „Spółdzielnia Inwalidów Zryw”.

8
0
Napisz co o tym sądziszx